Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
süper robot ve sünger bob oyunları izle

süper robot ve sünger bob oyunları izle

Ratings: (0)|Views: 83 |Likes:
Published by organikbeslenme
süper robot ve sünger bob oyunları hakkındaki pdf dökümanımız hazırlanmıştır.
süper robot ve sünger bob oyunları hakkındaki pdf dökümanımız hazırlanmıştır.

More info:

Categories:Types, Reviews, Art
Published by: organikbeslenme on Jul 17, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

07/17/2012

pdf

text

original

 
Sünger Bob Oyunları
 
SüngerBob
 
KareŞort, Nickelodeon kanalı için Stephen Hillenburg tarafından yaratılmış bir çizgi film.SüngerBob Nickelodeon'da yayınlanmaktadır. Fakat bu çizgi film kanalı uyduda şifrelidir ve sadeceDigitürk'ten izlenilebilmektedir. Çizgi film alternatif olarak CNB
C-
e Nickelodeon Kuşağı'nda haftasonları uydudan ve karasal yayından izlenilebilmektedir. İzlenim süresi 23 dakikadır.
 
Konu başlıkları [gizle]
1 Konusu
2 SüngerBob KareŞort filmi
 
3 Nerelerde geçiyor?
 4 Karakterler
5 Ödülleri ve adaylıkları
 
6 Dış bağlantılar
 
Konusu [değiştir]
 
Uyarı: Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.
 
Sualtının en sevimli karakteri SüngerBob yepyeni bölümleriyle CNBC
-
e ve Nickelodeon’da. BikiniKasabası’ın en saf, en neşeli ve en iyi yürekli
 
sakini SüngerBob’un maceralarına, her bölümde, en iyiarkadaşı deniz yıldızı Patrick, huysuz komşusu Squidward, paragöz patronu Mr. Krabs ve ananastanyapılmış evinde beslediği Salyangoz Gary eşlik ediyor. Ananas evinde yaşayan ve Patrick ile saflıkları
n
edeniyle en olmayacak durumlara düşen SüngerBob, yeni maceralarında Squidward’ü deli etmeye
devam edecek.
Uyarı sonu.
 
SüngerBob KareŞort filmi [değiştir]
 
Film, bir gemi dolusu korsanın bulduğu sandıklardan SüngerBob Filmi Bileti bularak sinemaya
gitmeleri
yle başlar. Filmde Çıtır Yengeç (Yengeç Restoranı'nın filmdeki ismi) 2'nin açıldığı gün başlar.SüngerBob yerine Squidward Çıtır Yengeç 2'nin müdürü olur. SüngerBob bunalıma girer. O saatlerdeNeptün'ün tacı çalınır. Bu Plankton'un Z planının 1. aşamasıdır. Sabah Neptün Çıtır Yengeç 2'ye gelirve Bay Yengeç'i enseleyeceğini söyler. Plankton, Bay Yengeç'e iftira atmıştır. SüngerBob o anda gelirve Bay Yengeç'in ne kadar kötü patron olduğunu söyler. Neptün'ün gazabını hissedince kendine gelir
ve patronunu kur
tarmak istediğini söyler. Sonra Neptün ona 10 gün verir, ama Patrick yüzünden 6güne düşürülür. Bu yüzden Yengeç dondurulur. SüngerBob ve Patrick Kabuk Şehir için yola çıkar.Deniz Kızı Mindy (Neptün'ün kızı) onlara Sihirli Rüzgar Kesesi verir. İşte bu olaydan birkaç saat sonra
 
Yengeç Burger formülü çalınır. Daha sonra Patrick ve SüngerBob Yengeç Burger arabasıyla yolaçıkarlar. Plankton SüngerBob'tan kurtulmak için Denis adında bir adam kiralar. SüngerBob'unarabasını bir adam alır. SüngerBob ise anahtarı almayı başarır. Sonrasında ilk olarak "Goofy Goober"testinden geçmelidir. Sonunda başarır ve arabayı alıp yola çıkarlar. Daha sonra iskelet dolu bir yeregelirler ama aldırmazlar. Ve SüngerBob; orada duran bir dondurmacı kadına doğru gider. Patrick ise
ar
abada bekler. Patrick anlar ama o salak kafası onu hemen unutup dondurmasının çikolatalı olmasınıister. Ve SüngerBob çikolatayı alınca eline yapışır ve yaşlı kadının aslında canavarın dili olduğunugörür. Ve canavarın ağzı kapanmaya başlar. Ve SüngerBob dondurma ve dili arasındaki yeri koparır.Daha sonrasında ise Patrick arabayla o düşeceği sırada tutar. Kaçarken yaşlı kadın tekrardondurmayla gelir ve; "Çikolatalı dondurma alır mısınız? Eğer alırsanız siyah kedimi sevebilirsiniz."şeklinde konuşur. SüngerBob ve Patrick o sırada susup sonra bağrırlar. Ve SüngerBob Patrick'e "Atla!"der ve atlarlar. Canavar ise arabayı yutar. Sonunda yine arabasız kalırlar ve yol ise çok uzaktadır.
 
Nerelerde geçiyor? [değiştir]
 
Dizi, Bikini Kasabası adında bir kasabada geçer. Bikini Bottom, Büyük Okyanus'tadır. Şehirde birçokyer vardır.
 
Yengeç Restoran: Bikini kasabasındaki bir fast food restoranıdır. Sahibi Bay Yengeç'tir. SüngerBob veSquidward burada çalışır.
 
SüngerBob KareŞort'un evi: Bir ananastır. Süngerbob Karepantalon ve Salyangoz Gary orada yaşarlar.
 
Deniz Yıldızı Patrick'in evi: Büyük bir kaya parçasıdır. Kumdan odalar vardır. Ayrıca televizyon hariç(bir bölümde o da kumdandı) bütün eşyalar kumdandır. Bu evi Patrick kendisi yapmıştır. Genelde evintavanına yapışa
rak uyur.
Squidward Dokunaç'ın evi: Kayadan yapılmış ahtapot kafasına benzeyen bir evi vardır. Squidwardevinde genelde klarnet çalar. Dizide bütün ahtapotların evleri aynı görünümdedir. Squidward'unumursamaz bir tavrı vardır.
 
Bayan Puff Sürücü Okulu: Sünger Bob'un ehliyet almaya çalıştığı fakat sürekli feci kazalar yapıpbaşaramadığı, Bayan Puff'ın bu durumdan bıktığı ve açtığına pişman olduğu sürücü okulu. Sünger Bobburada girdiği ehliyet sınavlarının hepsinde başarısız olmuştur.
 
Bay Yengeç'in evi: Bay Yengeç'in evi çapaya benzer. Kızı Pearl ile yaşar.
 
Bay Yengeç'in annesinin evi: Annesinin evi de Bay Yengeç'in evi gibi bir çapadır. Bay Yengeç'in annesitek başına burada kalır.
 
Bikini ormanı: Kasabanın ormanı. Ormanın cankurtaranı Bikini Kasabası'nın vücut geliştiricisi olan
Istakoz Larry'dir.
Barg'n Mart: Kasabanın marketi. Ucuza ürünler satar. Ayrıca Sünger Bob ile oranın kasiyeri arkadaştır.Ama kasiyer daha sonra onu görmeye tahammül edemez olmuştur.
 
Uçan Hollandalı'nın gemisi: Kasabada hayalet Uçan Hollandalı'nın kaldığı gemidir. Yeşilimsi bir renkteolup, o gemiye ayak basan kişiler o gemide ebediyen çalışmak zorunda kalırlar.
 
 
Bikini Kasabası hapishanesi: Kasabada suçluların kaldığı genelde suçlulara taş kırma ve yemek yapmacezası verilen hapishaned
ir.
Squidward'ın annesinin evi: Tek bölümde çıkmıştır. Squidward'ın annesi ise 2
-
3 bölümde çıkmıştır.
 
Sandy'nin evi: Sandy'nin evi bir akvaryuma benzer ve içi hava doludur. Sandy oradaki bir ağacın içindeyaşar. SüngerBob ve Patrick oraya girerken su dolu bir başlıkla girer.
 
Kabuk Şehir: Sünger Bob ve Patrick'in kralın tacını almak için gittikleri yer ve tekgözün koruduğu yer.
 
Sünger Bob'un amcasının evi: Sünger Bob'un amcasının evidir. Tek bir bölüm oraya gitmiştir.
 
Sünger Bob'un annesi ve babasının evi Sünger Bob'un annesi ve babasının evidir. 5
-
6 bölümdeçıkmıştır.
 
Denizanası sahaları: Bikini Kasabası'nın yakınındaki yeşil alan. Bu sahada denizanaları bulunur. SüngerBob ve Patrick sık sık oraya denizanası avlamaya giderler.
 
Squillium'un evi: Squidward'ın çocukluk arkadaşıdır. Ancak Squidward'ın hayallari ile ünlü olmuştur.Evi tek bir bölümde çıkmıştır.İlk katı Squidward'ın eviyle aynıdır .
 
İhtiyar Jenkins'in evi: İhtiyar Jenkins'in tahtadan yapılmış evi. 3. bölümde çıkmıştır. Ayrıcayayınlanmaya 2007 yılında başlayan yeni bölümlerde de çıkmıştır.
 
Sandy'nin roketi: Sandy'nin bir bölümde Aya gitmek için kullandığı rokettir.
 
İhtiyar Jenkins'in tarlası: Tek bir bölümde çıkmıştır. Sünger Bob ve Patrick, uçaklarını denemek içinoraya gitmişlerdir.
 
Yengeç Kulesi: Bay Yengeç in yaptırdığı oteldir. Aslında Yengeç Restaurant'a çok kat eklenmiş halidir.Bir bölümde çıkmıştır.
 
Kaya Kasabası: Sünger Bob ve Patrick'in bir bölümde yanlış otobüse binip gittiği kasabadır.90derecelik bir açıyla inilir.Denizin en dip noktasıdır(İngilizce Rock Bottom kelimesinin anlamı en dipnoktadır.) Bu kasabadaki yaratıklar her kelimenin
 
sonunda dillerini çıkartıp "Pppppp!" diye sesyaparak anlaşırlar. Ve o bölümde eldiven dünyasına gitmişlerdir.
 
Eldiven Dünyası: Bikini Kasabası'nın Luna Parkı'dır. Birbirinin devamı olan iki bölümde gösterilmiştir.İçinde bir Roller Coaster vardır. Birbirinin devamı olan iki bölümün ilkinde bu Roller Coaster'abinmeye gitmiş ve sonunda korkularını yenmişlerdir. İkinci bölümde ise yanlış otobüse binip KayaKasabası'na gitmişlerdir.
 
Panayır: Sadece Sevgililer Günü bölümünde gösterilmiştir.
 
Yengeç Restoran 2:
 
Sadece Spongebob filminde gösterilmiştir. Müdürü Spongebobdur.Ayrıca Yengeçrestoran reklam filminin çekiminde de kullanılmıştır ama çok pahalı olduğu için Bay YengeçSüngerBob,Squidward,Bay Yengeç ve Pearl'den oluşan ekiple filmi çekmiştir.
 Karakterler [
değiştir]
 

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->