Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
16Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Ülkemİzİn en Fazla İhraÇ EttİĞİ ÜrÜnler

Ülkemİzİn en Fazla İhraÇ EttİĞİ ÜrÜnler

Ratings:

3.2

(4)
|Views: 54,272 |Likes:
Published by sulobaba

More info:

Published by: sulobaba on Jan 14, 2009
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOC or read online from Scribd
See more
See less

05/10/2014

 
ÜLKEMİZİN EN FAZLA İHRETTİĞİ ÜRÜNLEMadencilik Sektönde;Krom, bor, civa, manganez, bakır Tarım Sektönde;Pamuk, tütün, sanayi bitkileri, incir, üzüm, zeytin, turunçgiller, buğday, arpa, sebze ve meyve,canlı hayvan, hayvansal ürünler,su ürünleriİmalat Sanayi Seknde;Dokuma ve tekstil ürünleri, bitkisel ve hayvansal yağlar, unlu mamuller, plastik maddeler,orman ürünleri, kimyasal maddeler, demir-çelik ürünleri, madeni eşyalar, ev eşyaları, şeker,lastik çimentoÜLKEMİZİN EN FAZLA İTHAL ETTİĞİ ÜRÜNLER Tarım Sektönde;Çay, kahve, muz, kauçuk, pirinç,Madencilik SektöndeHam petrolİmalat Sanayi Seknde;Sanayi ham maddeleri, ilaç, boya, madeni yakıtlar, pamuk, yağlar, teknolojik araçlar, sunigübreÜLKEMİZİN İHRACAT VE İTHALAT YAPTIĞI BAZI ÜLKELER AlmanyaİtalyaFransaİngiltereAmerika Birleşik Devletleri (ABD)
Almanya
Bir Orta Avrupa ülkesi olan Almanya dünyanın önde gelen sanayi ülkelerinden birisidir. Özellikle dünya otomotiv ve eczacılık ürünleri sanayinde dünyanın en önemliülkelerindendir. Sanayisinin hızla gelişmesi nedeniyle sanayide gerekli olan işçilerigeçmiş yıllarda diğer ülkelerden karşılamıştır. Bu nedenle nüfusun yaklaşık onda birlik kısmını diğer ülkelerden gelen işçiler ve aileleri oluşturmaktadır.Bu işçi nüfus arasındaen büyük oran Türklerindir. Almanya Türkiye’nin
en fazla
ihracat ve ithalat yaptığıülkedir. Türkiye, Almanya’ya hazır giyim eşyaları, otomotiv ürünleri, elektronik eşya,yarı mamul mallar (deri, kağıt, kauçuk), tütün, meyve ve sebze satmaktadır. Almanya‘dan ise otomobil ve diğer taşıtlar, çeşitli makineler, plastik ve plastik ürünler,eczacılık ürünleri almaktadır.
İtalya
Güney Avrupa’da yer alan İtalya, Türkiye gibi bir Akdeniz ülkesidir. Akdenizdünyasındaki Roma İmparatorluğu üzerinde kurulan İtalya bu sayede dünyada en fazlaturizm gelirine sahip ülkelerden birisi olmuştur. İtalya, Avrupa’nın ve dünyanın önemlisanayi ülkelerinden birisi olmasının yanında verimli ovalarında yetişen tarımürünlerinden de önemli bir gelir elde etmektedir. İtalya, Türkiye’nin en fazla ticaretyaptığı ülkelerdendir. Bu ülke Türkiye’nin hem ihracatında hem de ithalatında üçüncüsırada yer almaktadır. Türkiye, İtalya’ya daha çok otomotiv ürünleri , pamuk ve pamuk ipliği, hazır giyim eşyaları, elektronik eşyalar, demir-çelik ürünleri çeşitlimeyve ve sebze satmaktadır.İtalya’dan ise motorlu kara taşıtları, çeşitli makineler,ilaçlar ve kimyasal maddeler, mutfak eşyaları ve ev gereçleri almaktadır.
Fransa

Activity (16)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred thousand reads
1 thousand reads
1 hundred reads
Mustafa Özmert added this note
bence çok iyi yapılmıştır
Zehra Şahin added this note
İNSANLARIN İYİLİĞİ İÇİN YAPMAMİŞLAR BENCE SİZCE???!!!!!!!!!
Zehra Şahin added this note
BİZM BARMEK İ.O.O İÇİN İYİ BİR SİTE ÖĞRT. SÖYLEYELİMDE HOCALAR DA KULLANSIN ..........
Orgeneral Yusuf Koç added this note
güzel ama çok kısa öbür siteleri örnek alın :(
Furkan Karataş added this note
asdasdsadasdsadsadsad
Daisy64 liked this
Melike Makul liked this

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->