Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
3Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Zorya № 70-71_2012

Zorya № 70-71_2012

Ratings: (0)|Views: 340|Likes:
Published by bogodukhov
Newspaper Bogodukhov-city
Newspaper Bogodukhov-city

More info:

Published by: bogodukhov on Sep 18, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
See more
See less

12/29/2014

 
№ 70-71
(10783-10784)
субота 
15 вереня 2012
 
р
.
 Щиро вітаємо усіх  рятувальників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони  Золочівського району з професійним святом! 
Прийміть нашу вдячність за свою нелегку мужню працю. Бажаємо всім вам міцного здоров'я, побільше  життєвих благ і якомога менше три-вожних викликів.
 Дорогі ветерани та працівники  лісового господарства! 
 Дозвольте привітати вас з вашим професійним святом! Побажати вам здоров'я, успіхів, нехай ваше життя буде довгим, а доля завжди ставиться  до вас прихильно. Велике спасибі заневтомну працю і самовідданість.
 І.І.Горішній,
головаЗолочівської РДА 
 Л.В.Канівець,
головаЗолочівської райради 
Напередодні святкувань Дняпрацівника лісу ми заїхали доЗолочівського лісництва. Тут трудить-ся тридцять один чоловік. Усіх дляфотографії зібрати не вдалося. Вонипочинають свій день рано і заплано-ваних справ мають багато. Головне пи-тання, яке нас цікавило, - чи залишитьнаше покоління ліси майбутнім?- Звичайно. Навіть більші. Наступ-ного року нам обіцяють виділити новіплощі під засадження. Для того існує державна програма. У місцях сучасних рубок саджаємо молоді плантації, якіпостійно потребують догляду. На да-ний момент площа лісогосподарстваЗолочівщини складає 6916 гектарів, –відповідає головний лісничий району Микола Миколайович Медяник.- Нещодавно ми спілкувалися звашими колегами, які працюють у Богодухівському та Краснокутському районах. Вони говорять, що без втру-чання людини дерева не можуть ви- жити. А ось сусідні з ними «науковці-парковики» навпаки підтримуютьверсію природного відтворення. Ви як вважаєте, хто ближче до істини?- Буду говорити, користуючисьвласним досвідом. Відновлюватисясамостійно та якісно можуть лишеосики, тополі, берези… Існують та-кож порослеві дуби. Але ж вони далеківід досконалості. Під час ВеликоїВітчизняної наші дерева масово виво-зили німці. В Орішанському лісі проце свідчать цегляна дорога та пень-ки, з яких повиростали нові рослини:кривуваті, малуваті, та й слабші, ніж повинні бути. Про заміну на нові на-садження тоді годі було й думати. А наше теперішнє й основне завдання- примножити кількість здорових рос- лин і зберегти їх.- Знаємо, що дуби ви також вирощуєте. Скільки часу потрібно длятого, щоб це могутнє дерево достигло?- Років сто.То виходить, нинішні лісникипрацюють для майбутнього. А ми користуємося трудами їхніх попередників. І дерево тут - начесвоєрідна машина часу, якої може й небути.
 Леся Бугай
Фото
В.Мірошника
Читайте в номері:
5 стор.6 стор.7 стор.13 стор.
На Краснокутщинізнову ділять землю
3 стор.2 стор.4 стор.
Золочівщина вперше за всю їїісторію стала офіційним центромвиборів народних депутатів. Самеу нас цього разу знаходитьсяокружна виборча дільниця вибор-чого округу № 180. Він об’єднуєБогодухівський, Коломацький,Валківський, Краснокутський,Нововодолазький, Золочівськийі частину Харківського райо-ну (село Манченки). Всього тутзареєстровано 145970 виборців і183 виборчі дільниці.
Продовження читайте на 2 стор.
Влада запрошуєнарод зробитивибір
 АктуАльне  інтерв’ю
З метою створення довірливоїобстановки для спілкування з ви-борцями в Золочеві по вулиціКомсомольській, 19 відкрито гро-мадську приймальню кандидата в де-путати до Верховної Ради України відПартії регіонів Біловола ОлександраМиколайовича, який балотується по180 виборчому округу.Олександра Миколайовича дуже добре знають виборці округу зайого конкретними справами. Маю-чи щире серце, людяний, відкритий для народу, він завжди знаходитьможливість прийти на допомогу. А тому й звертається до О.М. Біловолаіз різних питань численна кількістьвиборців. Одні на особистому прийомі, інші – з листами, заявами.Тепер будь-який виборець округу має змогу прямого спілкування з кан- дидатом у депутати Верховної РадиУкраїни Олександром Біловолом.
В. Олексенко
, смт Золочів
Відкрито громадськуприймальню Біловола О.М.,
кандидата в народні депутати
Глибоко сумуємо з приводу трагічної смерті працівників КП «Золочів-ське РЖКГ» О.О.Чугіна, Є.В.Савости, Л.М.Боярчука. Висловлюємо щиріспівчуття сім’ям загиблих, їхнім друзям та близьким.
І.І.Горішній
, голова Золочівської РДА
Л.В.Канівець
, голова Золочівської райради
 За 100 років - новий врожай!
Терміново в номер
Сам себе «викрав»
День села вОлександрівці
***
Дипломі задоволенняУ паркана – великіможливості!Об’єдналатрадиція!
«Україна обміняласьномерами…»
Інтерв’ю на замов-лення автомобілістів
Нова продукціязавойовує ринок!
 
ЗОРЯ
15 вересня 2012 року2 стор.
ПОЛІТИКА. ПОЛЕМІКА. ПОГЛЯДИ 
«Зоря» спілкується з головоюЗолочівської райдержадміністрації
Ігорем Горішнім
. Говоримо про вибо-ри.
- Що дає району розміщення на йоготериторії окружної виборчої дільниці? 
- Додаткові клопоти та підвищен-ня відповідальності місцевої влади.
- Але ж це і певна довіра? 
- Сподіваюся, що так. Нашою дум-кою з цього приводу не цікавилися. А от поставлене завдання слід викону-вати чесно і добросовісно.
- Завдання ставилося політичноюсилою, яку ви представляєте? І що значить в даному випадку - бутидобросовісним? 
- Сьогодні ви спілкуєтеся зпредставником виконавчої влади.Обіцяю, що у вас буде нагода погово-рити зі мною, як із лідером районноїпарторганізації. Тоді я буду меншестримуватись. А зараз ми говоримопро проблеми й завдання державні.
- Ігоре Івановичу, «Зоря» постійнопублікує матеріали, де опозиція має  змогу висловлювати свої думки. Пере-конаний, що саме це найбільше дратує  місцевих представників тих сил. Їмби краще твердити, що їх притиска-ють, не дають слова. І з цього приводу  здіймати галас в інтернеті й анонімно.Так воно легше. Їхня брехливість табоягузство мене давно забавляють. І все ж, у тих публікаціях часто звучитьдумка, що влада на місцях зацікавлена,щоб народ не прийшов на вибори. Мов- ляв, це дасть змогу для фальсифікацій.
- Ні! Ми переконані у необхідності якнайактивнішої участі народу у ви-борах. Новий парламент повиненпрацювати над реалізацією про-грам, покликаних врешті відродитиУкраїну. У цій непростій справі вжетепер робляться реальні кроки. Ро-боту треба буде продовжувати. Небазікати, не займатись популізмом такритиканством, а працювати!
- Чи сформована окружна комісія?  Де вона розміщується? Хто до неї вхо-дить? 
- З недавніх пір очолює комісіюпредставник компартії В.О.Якименко.Усі вісімнадцять її членів представ- ляють різні політичні сили. Комісіївиділено другий поверх Дитячо-юнацької спортшколи в Золочеві.
- Виборчі дільниці будуть обладнані відеоспостереженням? 
- Так.
- Ще жодного разу у нас не зву-чали прізвища усіх кандидатів- мажоритарників. Може, назвете їх? 
- Звичайно. Нагадаю, що цьогоразу виборці отримають два бюлетені.В одному буде вказано політичну силу (партію), в другому – прізвищекандидата-мажоритарника. На цих виборах вони будуть знову. Тобто на-род обиратиме конкретну людину, яка й представлятиме його інтереси впарламенті. По одномандатному ви-борчому округу № 180 зареєструвалосясім кандидатів:
- Біловол Олександр Миколайович;- Дмітрієв Анатолій Анатолійович;- Зміївський Сергій Павлович;- Логінов Віталій Вікторович;- Нагорний Олексій Павлович;- Пелехатий Олександр Олек сійо-вич;- Салюк Іван Лукич.
Характеризувати цих людей яне маю права. Принаймні, в цьому інтерв’ю. Сподіваюся лише, що на-род робитиме вибір, беручи до ува-ги не обіцянки, а конкретні справиі можливості свого майбутнього об-ранця.
- Недавно я прочитав, як одно- му кандидату нібито від імені усіх  золочівців дякували за допомогу. За яку,правда, не уточнювали. Але дуже кла-нялися. З цього приводу мені пригада- лися звіти попередньої влади, де вонавихвалялася введеними в експлуатацію магазинами приватних підприємціві урожаями, до вирощування яких не мала також ніякого відношення. Цебув їх стиль. Вони його не змінили йтепер. Та вже й не змінять.
- Напевне що так! А я знову хочу звернутися до жителів Золочівщини,та й інших районів, де читають «Зорю».Приходьте на вибори. Від вас вкотрезалежатиме доля нашої держави. А влада зробить все від неї залежне, щобкожен громадянин мав змогу віддатиголос за кандидата й політичну силу, яким найбільше довіряє.Бесіду провів
Василь Мірошник 
Владимир ДЫМЧЕНКО для Цензор.НЕТ 
Публикуется с сокращениями
 Две из трех политических партий являются заведомо непроходными(«Наша Украина» и Радикальная пар-тия), а «Украина - Вперед!» Королев-ской имеет теоретические шансы напрохождение в парламент. Впрочем, у них всех есть куда более прагматиче-ские задачи.
Политические трупына службе ПР
Пациент скорее мертв, чем жив -это про «Нашу Украину». Но ВикторЮщенко все еще пытается реани-мировать свою некогда «счастливуюподкову». В этом ему активно помо-гают и, казалось бы, заклятые врагииз Партии регионов. В июне один из депутатов-регионалов на условиях анонимности сообщил, что в штабыПР пошла негласная разнарядка по-гасить долги местных организаций«Нашей Украины»: «Нам выгодно участие партии Ющенко в выборах.Они голоса у оппозиции пощиплюти попутно грязью обольют. Здесь чи-стая стратегия, которая направленана достижение нашей партией ре-зультата».Тяжело даже представить, что должно случиться, чтобы «НашаУкраина» смогла хоть сколько-нибудьсущественно «пощипать» оппозици-онный электорат. Зато экс-президент устроился «говорящей головой» у ГПУ и наряду с Ренатом Кузьминымведет в зарубежной прессе кампаниюпо отбеливанию Януковича по делу Тимошенко. В своей статье для влия-тельной газеты The Wall Street JournalВиктор Ющенко в очередной разпринялся убеждать Европу в вино-вности Тимошенко. «Не удивительно,что лидеры ЕС считают дело противЮ.Тимошенко политически мотиви-рованным. Однако они ошибаются,если считают, что это дело не име- ло под собой основания», - написалЮщенко. Он не устает утверждать,что газовые соглашения с Россиейбыли криминальными. В интервьюгазете «Сегодня» Виктор Ющенкозаявил: «Чтобы не допустить жесткойполитической изоляции, власть про-ведет относительно честные выборы,в смысле без массовых нарушений».И это на фоне того, что, по мнениюэкспертов, опрошенных фондом «Де-мократические инициативы», про-ведение честных выборов без фаль-сификаций исключено. Но Виктору  Андреевичу нужно как-то отрабаты-вать оказанное Виктором Федорови-чем доверие. Все-таки никаких уго- ловных дел, с государственной дачиникто не гонит. Можно сказать, чтоЮщенко прямо-таки один из фаво-ритов действующего Президента.
Радикальный канализатор
У Олега Ляшко такая репутация, чтовсе, к чему он прикасается, заведомообречено на публичное осмеяние. Егоникто не воспринимает всерьез. Прав- да, возникает вопрос: откуда у простогонародного депутата деньги на широко-масштабные рекламные кампании?Известный политолог Сергей Гай- дай отметил, что, судя по обилию ре-кламы, у Ляшко есть серьезные спон-соры, приближенные к власти: «Судяпо масштабу непрекращающейся ужегод информационной кампании, день-ги инвесторы выделяют немалые. Такие деньги могут в Украине сегодня бытьтолько у финансово-промышленных групп, близких к власти. Такой человек вызывает однозначное неприятие боль-шинства населения. Так ведь именноэто и ценно! Его можно использоватькак избирательное и эффективноеоружие. Ляшко может девальвиро-вать любую идею, любое движение или любого политика, если крепко его об-нимет, «возглавит», или просто станетрядом. За прошедший год этот деятель«канализировал» чернобыльцев, се- лян, пенсионеров, афганцев, учителей,борцов за украинскую мову. Всех тех,кто выступал против власти и мог дляэтой власти создавать репутационныенеудобства». Для Банковой важно то, что у них всегда есть в запасе эффективное ору- жие по дискредитации кого и чего угодно.
Хороша Наташа, да не наша
С партией Натальи Королевской«Украина - Вперед!» все несколькопроще. Изначально был расчет соз- дать «свою Юлю», которая должнабыла расколоть электорат Тимошенкои БЮТ. Идея с треском провалилась.«Регионалы» перестарались, расхва- ливая достоинства Натальи Юрьевнына всех углах.В безуспешной попытке создатьобраз лидера нового поколения былаподобрана соответствующая свитав лице Андрея Шевченко и ОстапаСтупки. Шевченко со Ступкой попа- ли в топ-5 списка тех, кто, по мнениюэкспертов, не должен попасть в пар- ламент. Сотрудничество с Королев-ской весьма негативно сказывается наих репутации. В то же время в проход-ной части списка «Украина - Вперед!»насчитали аж семь человек, близких к Ринату Ахметову.Выходит замкнутый круг. Все вы-шеперечисленные политическиесилы пытаются играть на оппози-ционном поле, предлагая избирате- лю соответствующие лозунги и обе-щания. Какую-то часть голосов онивсе же уведут, но смогут ли пройти впарламент и занять место маленькойи негордой фракции «Народной пар-тии» Владимира Литвина - ответ наэтот вопрос остается открытым. НаБанковой не отказались бы видеть взале помимо всегда готовых комму-нистов еще одну «принципиальную»фракцию.
ГОРЯЧАЯ ТРОЙКА ОТ ПР: КТО ЗАЙМЕТ МЕСТО ФРАКЦИИ ЛИТВИНА?
За інформацією зофіційного веб-сайту ГУ МВС України Харківщини,наприкінці червня до район-них відділів міліції областіпочали масово надходитиповідомлення про викра- дення автомобілів. В ходіоперативно-розшукових заходів було затримано ранішесудимого молодого хлопця дев’ятнадцяти років. За корот-кий проміжок часу юнак скоївблизько тринадцяти незакон-них заволодінь транспортом.Географія злочинів доситьширока. Від його протиправ-них дій постраждали господаріавтомобілів у Харківській, Донецькій та Сумській обла-стях. Хвиля крадіжок дійшла і до нашого селища. Щоправда,виконавцем подібного злочи-ну виявився місцевий житель. Як повідомили «Зорі»правоохоронці, на минулому тижні, з п’ятниці на суботу,близько опівночі до черговоїчастини Золочівського райо-ну надійшло повідомленнявід громадянина К. про те, щоневідомою особою у нього бу- ло викрадено автомобіль ВАЗ-2104. Після отриманого сиг-налу міліціонери організувалиплан-перехоплення. Завдякишвидкому реагуванню і зла-годженим діям правоохоронцівже за кілька годин злочинцявиявили і затримали. За данимфактом СВ Золочівського РВпорушено кримінальну спра-ву по статті 289 Карного Ко- дексу України незаконнезаволодіння транспортним за-собом. Ведеться слідство.Практично того самого дня, з різницею у кілька го- дин, до чергової частини зно-ву надійшло повідомлення.Цього разу телефонувала стур-бована жителька одного з сілрайону. Вона запевняла, щоневідомі викрали її онука і те-пер вимагають за нього викуп у розмірі шістнадцяти тисячгривень. По голосу жінка виз-начила, що люди на іншому кінці проводу мали б бути кав-казцями.Зустріч з шантажистамивідбулася. Злочинців затрима- ли правоохоронці. За статтею189 КК України «Вимагання»порушено карну справу. Ве- деться слідство. В ході допитівпідозрюваних виявилося, щов ролі одного із злочинціввиступає той самий онук, яко-го і мали б рятувати. Кількамісяців тому хлопець з квар-тири друзів у Харкові поцупиввісімсот п’ятдесят доларів.Після цього він намагавсяпереховуватися. Але господаріпомешкання знайшли хитрогознайомого і почали вимагатиповернення грошей. Юнак непридумав нічого ліпшого, ніж інсценувати власне викраден-ня. Добре, що бабуся одразу зателефонувала правоохорон-ц
 ям. Якби жінка вирішила діяти
самостійно, невідомо, чимця історія могла закінчитися. Адже з українських новин усімвідомі випадки подібних афер, які мають не зовсім хорошіфінали. Як правило, в таких ситуаціях страждають родичінібито потерпілих людей.
За повідомленнямичергової частиниЗолочівського РВ ГУ МВСУкраїни в Харківській області
Сам себе «викрав»
У Партии регионов в рукаве уже есть несколько карт. Это не тузы, а ско-рее шестерки, зато с претензией на козырную масть. Речь идет о партияхэкс-президента Виктора Ющенко и двух бывших депутатов от БЮТ - На-тальи Королевской и Олега Ляшко.
Влада запрошує народ зробити вибір
 АктуАльне інтерв’ютерміново в номер 
Початок на сторінці 1
 
ЗОРЯ
15 вересня 2012 року3 стор.
В Олександрівці справили Храмове свято.Традиційно його вважають Днем народжен-ня села. А церкву тут освятили на честь князяОлександра Невського! Його щаслива зірка нині дуже необхідна, щоб велике поселення на краюУкраїни та раптом не перетворилося на депре-сивну зону.Народ зібрався в Будинку культури. Від мало-го до старого. Аплодували незрівнянним у своїймайстерності братам Кучеровим і молодим ар-тистам. Слухали вітальні слова лідера грома- ди Олени Рибакової. Це з її приходом селопочало відроджуватися. Красиві колодязі,опалення у Будинку культури, кооперативпо будівництву водогону... Громада відчуласвою силу й зрозуміла, що здатна не лишецеркву відроджувати. Хоча починали тутсаме з цього. Й отець Діонісій нагадав на-роду про перші кроки становлення й про те,що зупинятися на цьому шляху не можна.Народ привітали й святі отці з Грайво-рона та Соколова, що в сусідній Росії. Насєднає віра і надія, що Добро стане притягу-вати до себе Добро.
Ось на сцену вийшла Почесний Президент
 Благодійного фонду Тетяна Біловол. Вонаприїхала сюди разом із чоловіком, відомимполітиком Олександром Біловолом. Гостявід фонду подарувала школі мультимедійнеобладнання, а церкві пообіцяла передатисвященну ікону Почаївської Божої Матері.Звертався до земляків і обласний депу-тат Віктор Бєлінський. Також знаний тавідомий усій Україні. Це він нині допомагаєвідбудовувати місцеву лікарню. І хіба лишеїї? Добрі справи множать і медики, які ниніобстежують та лікують місцевих жінок. Щобцей медичний центр запрацював у Харкові, сво-го часу багато зробив Олександр Біловол, якийпрацював на високих посадах в уряді й, будучи заступникомміністра охорони здоров’я, пере-городив дорогу до України тому самому пташиному грипу.Хороше слід пам’ятати. На Добро треба орієнтувати свої дії.І тоді нам стане легше жити. Звірою в Бога і правдою в серці.
В.Савич
Фото автора
 День села в ОлексанДрівці 
 Добро притягує Добро
 ЗОлОЧівЩИна
 А чого ж ми чекали, що великі бу- дуть допомагати малим? Ніби піонери?Не ждіть добра, надворі наш недороз-винений капіталізм із залишками також недоробленого соціалізму. Дике полемо же повернутися на славну Слобожан-щину. Якраз туди, де Муравський шлях. А чи знаєте ви, що ця дорога крізьнаші чорноземи мала й інші наз-ви? Приміром, його колись нарек- ли Батиєвим шляхом. На честь за-войовника. Значить, скоро можутьперейменувати. Тепер уже іменем нових повелителів.Тобто історія уперто повертається.«Зорю» знову запросили ті, кому тре-ба відстоювати свої права. Ми булиприсутні на засіданні Асоціаціїфермерів Краснокутщини. Краю, щопочинається Мурафою, Муравськимшляхом і новими набігами звідси наземлі дрібних сільгоспвиробників.Грім грянув. Фермери перехре-стилися. По їхніх пайовиках пішлигінці від найбільшого в районісільгосппідприємця. Вони пропонуютьмішок цукру й тисячу гривень, щоб пе-реписати договори оренди землі. А щеточно вираховують, в кого є проблемиз оформленням документів і лізуть саметуди.Ой, як це схоже на «Лани…», з якимимала справу «Зоря» і селяни з Козіївки. Але то була фірма-привид, одноденка,а тут – найбільший землеутримувач врайоні, успішний і щедрий. Спробуййому протистояти! Та ще коли знаєш,що з незрозумілих причин і місцевавлада віддає йому землі, відбираючи вінших. Убиваючи інших.Фермери бідкалися. Фермери жури- лися. Вони, по суті, лишаються тими ж селянами. Самим доводиться й за кер-мо трактора сідати, й на суди та в різніінстанції їздити. А проти них юрис-ти-професіонали й, найголовніше,великі гроші.Ось один каже:- Народу ж треба роз’яснити, що мипоряд. До нас ідуть, щоб город зорати,аби виручили, щось підвезли. А куди по- дадуться, як землю в одні руки зібгаютьолігархи? Це вже не ми – їхні сусіди повулиці. Це вже великий капітал.І трудно сперечатися з чоловіком.І ясно, що пожалкують іще люди за дрібним фермером, простим та доступ-ним. Але буде пізно. Бо завтра, можли-во, земелькою почнуть торгувати. Ма-буть тому так активізувалися «крупні».Чогось чекають. На щось розрахову-ють. А куди подінуться дрібніземлеорендарі? На біржу помандрують. А за ними - десятки найманих, працев- лаштованих ними сусідів. Бо „великі”куплять собі потужні трактори і їм станенепотрібним ні зайвий робітник, ні такі ж турботи.Саме так буде за нашого недорозви-неного капіталізму. Головне тут – гроші.Місцевій владі плювати на думку двох сотень колонтаївців, які просили по- лишити в спокої подружжя Кухліїв.Врятовані роботящою сім’єю двадцятьсім гектарів знову заростають бур’яна-ми. Врожай на тому лані не зібраний.Оренда не сплачена. Зате влада показа- ла свою крутизну. Отакі вони!Тож чи є надія у дрібних фермерівКраснокутщини зберегти свої госпо- дарства? Нам здається, що їм пора се-рйозно об’єднуватися. Бо на тих зборах було тільки 14 із 56. Саме стільки тутфермерів. А «Зоря» обіцяє їм, що зможе по- яснити простому народу його вигоду.Іншого виходу ми не маємо. Допокикерівники без урахування думки народу  ділитимуть землю, села наші можуть іне вижити. Нікому там буде жити!«Зоря» пропонує фермерам Красно-кутщини винести на загальне обгово-рення свою проблему. Щоб з часом не довелося нам Муравський шлях знову перейменовувати на честь чергового за-войовника.
Василь Мірошник 
Шляхом Батия 
Тема, яку ЗакрИТИ не вДаєТься 
 краснОкуТЩИна

Activity (3)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 thousand reads
1 hundred reads
bogodukhov liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->