Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword or section
Like this
5Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Mjeksia

Mjeksia

Ratings: (0)|Views: 4,801|Likes:
Published by Pllumbi

More info:

Published by: Pllumbi on Nov 22, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

06/26/2014

pdf

text

original

 
 
MJEKSIA
 
PRODUKTET E BLETES
(Mjalti, xhelatina mbretërore, propolis, poleni, dylli )
MJALTI I BLETËSAllahu i Madhëruar thotë:
“Zoti yt e frymëzoi bletën, (duke thënë): “Ndërto shtëpi në male dhe në
drurë dhe në atë (kosheret) që kanë ngritur njerëzit! Ushqehu me gjithfarë lloje frutash dhe ec rrugës
së Zotit tënd përulshëm!” Nga barku i tyre del lëng ngjyrash të ndryshme, në të cilin ka ilaç e shërimpër njerëzit. Vërtet që kjo është shenjë për ata që përsiatin.”
[Kurani: En Nahl, 68-69].Mjalti është një lëng i ëmbël dhe i trashë që e prodhon bleta nga nektari i luleve dhe nga disa lëndë tëndryshme që i merr nga pjesë të ndryshme të bimës, të cilave u shton edhe një lëndë të posaçme ngavetë bleta (enzimat), e kjo i jep mjaltit vetinë ushqyese dhe kuruese. Bleta e ruan mjaltin brendahualleve të dyllit në zgjua.Vetitë kuruese dhe shkaqet e përdorimit:1. Fuqizues i përgjithshëm dhe aktivizues, pasi që konsiderohet si një nga burimet më të mira tëenergjisë. Mjalti fuqizon muskujt dhe nervat.2. Përmirëson funksionimin e sistemit të tretjes në mënyrë të përgjithshme. Mjalti përmirësonfunksionin e zorrëve nëpërmjet nxitjes dhe aktivizimit të florës në zorrë (bakteries së dobishme tëzorrëve), gjë e cila ndihmon në rastet e kapsllëkut, diarresë, ulcerave dhe infeksioneve. Mjalti veprongjithashtu në lehtësimin e alergjisë së fytit, për shkakun se ai është anti infeksion.3. Aktivizues dhe ushqyes i mëlçisë.4. Përmirëson funksionin e sistemit të frymëmarrjes. Mjalti është ilaç efektiv për kollën dhe gëlbazën.
 
5. Rregullon funksionin e sistemit imun.6. Mjalti është anti infeksion si rezultat i përmbajtjes së tij grupin e flavonoideve (një numër i të cilavei ngjan për nga përbërja lëndës Gromoglycate, e cila jepet zakonisht për parandalimin e krizave tëastmës dhe jo si ilaç për të).7. Sëmundjet infeksionale të syve (infeksionet e cornesë (bebes) së syrit, të bardhës së syrit dhe tëqepallave të syve).8. Antibiotik natyral (ka efekt kundër viruseve, baktereve dhe mukozave).9. Ndihmon në mbylljen e plagëve, në shërimin e ulcerave dhe djegieve, si rezultat i përmbajtjes së tijtë enzimave që ndihmojnë në këtë gjë.10. Përdoret si maskë për zbukurim, pasi që mjalti mbron lëkurën nga rrudhosja dhe ruan freskinë esaj.Përbërësit e mjaltit:Ekzistojnë më shumë se 3000 lloj bimësh që janë lëndë e parë e mjaltit të bletës, kështu që mundetqë i njëjti numër veçorish dhe vetish të ndryshme të jetë edhe te mjalti. Këtu po përmendim lëndëtpërbërëse të mjaltit në mënyrë të përgjithshme:1. Ujë: 17-20%2. Karbohidrate (sheqerna): fruktoz, glukoz, sukroz, maltoz. Këto përbëjnë 75% të mjaltit dhe janëpjesa kryesore e tij.3. Poleni: përbën 5% të mjaltit me përafërsi, dhe kjo sqaron përse mjalti përmban: një sasi tëkonsiderueshme vitaminash, aminoacidesh dhe 0.05% proteina.4. Minerale: 0.17% (botasium, sodium, kalcium, magnezium).5. Ngjyra: si karotina, zanthina dhe flavonoidet.6. Enzimat. Mjalti përmban një numër enzimash që kanë funksione të ndryshme, prej të cilavepërmendim:Enzima Invertase: Lloji më i madh i enzimave që gjenden te mjalti. Roli kryesor i kësaj enzime ështëthyerja e sheqerit të dyfishtë në sheqerna të thjeshta: në sheqer rrushi (glukozë) dhe sheqer frutash(fruktozë).Enzima Glucouse Oxidase: Funksioni i kësaj enzime është shndërrimi i glukozës në Acid Glukonik, i ciliprodhon lëndën Hydrogen Peroxide (ujin e oksigjenuar), që ka veti antibakteriale.Enzima Diastase: Burimi i kësaj lënde është nektari i luleve dhe funksioni i saj është thyerja eamiloideve në sheqerna më të vo
gla dhe më të lehta për t’u tretur.
 Enzima Catalase: Burimi i kësaj lënde është gjithashtu nektari i luleve kurse funksioni i saj ështëplotësimi i asaj që fillon enzima e Glucouse Oxidase, për të shndërruar këtë lëndë në ujë dheoksigjen.Zbulimi i mashtrimit në mjalt mund të njihet pikërisht nga përqindja e këtyre enzimave në mjalt.Mjalti me hile apo mjalti i nxehur në temperaturë të lartë përmban sasi shumë të vogël enzimash.

Activity (5)

You've already reviewed this. Edit your review.
edona5 liked this
1 hundred reads
Mejdi Musliu liked this
Goodborn Mirlind liked this
Valon Gashi liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->