Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Dr. Musli Vërbani - Toka e Israsë

Dr. Musli Vërbani - Toka e Israsë

Ratings: (0)|Views: 16|Likes:
Published by musliverbani
Dr. Musli Vërbani - Toka e Israsë
Dr. Musli Vërbani - Toka e Israsë

More info:

Published by: musliverbani on Dec 09, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOC, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

07/11/2013

pdf

text

original

 
 Përgatiti dhe përshtati:
 Dr. Musli Vërbani 
MESXHIDI AKSAJA
PIKA KRITIKEPALESTINEZO - IZRAELITE
 
Kaçanik ,2009
2
 
 
“Jehuditë thanë: “Dora e All-llahut është e shtrënguar!”Qofshin të shtangura duart e tyre dhe qofshin të mallkuar, psethanë atë. Jo, duart e Tij janë të shlira. Ai furnizon ashtu si të dojë. Kjo që t'u zbrit ty do t'u shtojë disave nga ata (nga paria fetare) shumë largimin dhe mohimin. Ne ndërmjet tyre hodhëmarmiqësi dhe urrejtje që do t'u vazhdojë deri në ditën e kijametit.Sa herë që ndezën zjarr për luftë, All-llahu e shoi atë, e ata përpiqen për shkatërrime tokë. All-llahu nuk i dongatërrestarët.”(El-Maide, 64)
3

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->