Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword or section
Like this
6Activity
P. 1
Revista Keshilla Mjekesore Nr 5

Revista Keshilla Mjekesore Nr 5

Ratings: (0)|Views: 289|Likes:
Published by Madvice
E pergaditur nga www.keshillamjeksore.com
E pergaditur nga www.keshillamjeksore.com

More info:

Published by: Madvice on Apr 01, 2013
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

09/04/2014

pdf

text

original

 
Revista: Këshilla Mjeksore
 
Page 1
 
Revista: Këshilla Mjeksore 
Botimi 5.Prill 2013.
Ndrysnimi I Orës Biologjike Mund Të Ndikojë Në Ekuilibrin Psiko-Fizik
 
7 Pytjet Që Duhet Të Ju Bëni Nënave Tuaja.
5 Hapa Per Nje Buzqeshje Me Te Bukur…
 Ushqimet Antistres Qe Keshillohet Te Perdorni!Sindromi Cushing.Menopauza.
k.mjeksore@gmail.com
 
 
Revista: Këshilla Mjeksore
 
Page 2
Përmbajtja Nrfq1 Ndrysnimi i orës biologjike mund ndikojë ekuilibrin psiko-fizik 
4
2 7 pytjet duhet ju bëni nënave tuaja!
5
3 Ushqimet antistres qe keshillohet te perdorni!
8
4
5 hapat për një buzëqeshje më të bukur…
 
11
5 Pilulat vetëm me progestin (PVP-të).
14
6 Metoda e amenorresë nga laktacioni MAL.
16
7 Apnea Obstruktive e gjumit shtatzani.
18
8 Vitamina C për trurin e bebit!
20
9 Disa rregulla duhen pasur parasysh gjatë ushqyerjes me gji.
21
10 Përparsitë e qumshtit gjirit për fëmijën dhe nënën.
22
11 Hani peshk shumë për luftuar depresionin pas lindjes!
24
12 Menopauza
25
13 Cianoza dhe shkaqet.
26
14 Si duhet kuptuar një Pneumoni është për tu kuruar spital apo shtëpi?
29
15 Sindromi Cushing.
31
16 Sindromi Klinefelter.
33
17 SMA (Atrofia Muskulare Spinale), si sëmundje gjenetike.
35
18 SST dhe udhëtimi.
38
19 Pemfigus vulgaris
40
20 Pemfigoidi buloz
41
21
Urtikaria. 42
22
Cfarë duhet dini rreth bruksizmit (kërcitja e dhëmbëve) 44
23
Shkaktaret e afteve 46
24
Duhanpirja dhe shendeti oral. 47
25
Anestezia Epidurale. 48
 
Revista: Këshilla Mjeksore
 
Page 3
 STAFI.
1
Dukagjin Zeqiraj Kryeredaktor.
2
Delfina Ukaj Lektore e portalit.
3
Edita Bilali Antare e portalit
4
Eriselda Marku Antare e portalit
5
Gerta Sinaimeri Antare e portalit
6
Jona Canaj Antare e portalit
7
Kristina Brajniku Redaktore.

Activity (6)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 thousand reads
1 hundred reads
Ylber Kallja liked this
astrit mucaj liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->