Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
OpenGov Broszura | Demokracja 2.0

OpenGov Broszura | Demokracja 2.0

Ratings: (0)|Views: 0 |Likes:
Published by Mª Celeste G.Box
Democracy 2.0 Magazine.
Democracy 2.0 Magazine.

More info:

Published by: Mª Celeste G.Box on Apr 21, 2013
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

01/08/2014

pdf

text

original

 
OPEN GOV 
Rzeszów, 16 września 2010
 
2
Demokracja oznaczała u swego początku głosowanie przez użyciebarwnych fasolek. Później przyszedł czas na demokrację przedstawicielską.Teraz, dzięki rewolucji technologiczno-informacyjnej, wracamy do modelubezpośredniej aktywności obywateli – jednak za pomocą nieco nowocze-śniejszych, niż fasolki, metod. Jakich? Dzięki Internetowi i social media.E-demokracja na poziomie lokalnym rozwija się bardzo prężnie,wzmacniając więzi w danych społecznościach.W Polsce jednak - w miejscowościach, gdzie np. znaczna częśćmieszkańców ma konto na nk.pl, social media są niemal nieobecnew komunikowaniu między lokalną władzą a mieszkańcami. Informacjeciągle są oparte o model komunikowania jednostronnego (np. BIP)- zamiast dawać dostęp i możliwość samodzielnego wykorzystywaniainformacji na różnych poziomach - jak np. Apps for Government w USA.Dlatego w ramach tegorocznej międzynarodowej konferencji Internet Beta[http://www.internetbeta.pl] odbędzie się po raz pierwszy panel poświęconyOpen Gov, demokracji 2.0 i społeczeństwu obywatelskiemu budowanemudzięki social media.Wierzymy, że taki panel podczas tej największej w Polsce konferencjio internecie zwróci uwagę na ten ważny temat - zwłaszcza tuż przedwyborami samorządowymi.Program panelu prezentuje się następująco:Demokracja 2.0 – czwartek, 16 września 2010, godz. 11.20 – 13.20,Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów
Prowadzący
Szymon Sikorski
Specjalista ds. komunikacji i strateg w Publiconie. W wolnej chwili zarządza Agencją.Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filozoi na UniwersytecieWrocławskim. Doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations obecnej kadencji orazWiceprezes poprzedniej. Pomysłodawca i główny organizator cyklu PR Regionów.Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Mimo braku czasu, interesuje sięabsolutnie wszystkim.
Open Gov – Demokracja 2.0
 
3
Prelegenci
Edwin Bendyk
Dziennikarz i publicysta zajmujący się problematyką cywilizacyjnąi wpływem technologii na życie społeczne. Obecnie związany z tygodnikiem „Polityka”,w którym prowadzi dział naukowy. Publikuje także w „Przeglądzie Politycznym”,„Krytyce Politycznej”, „Mobile Internet”, „Playboyu”, tygodniku „Computerworld”.Prowadzi blogi: Antymatrix (bendyk.blog.polityka.pl)
Igor Janke
Igor Janke, współtwórca i współwłaściciel Salon24.pl, w którym pracujeobecnie nad projektem „lubczasopisma” - miejskich i regionalnych subserwisówblogowych adresowanych do lokalnych społeczności, działaczy samorządowychi przedstawicieli trzeciego sektora. Publicysta i komenentator polityczny„Rzeczpospolitej”, były redaktor naczelny PAP, autor programów radiowychi telewizyjnych
Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk - współwłaściciel i członek zarządu salon24.pl.W latach 2001-2006 redaktor naczelny Onet.pl, 2007-2010 członek zarządu Merlin.plodpowiedzialny za marketing i usability. Żonaty, dwoje dzieci. Hobby: triathlon.
Dr Krzysztof Krejtz
Psycholog. Członek American Psychology Society. Jego zainteresowanianaukowe koncentrują się wokół aplikacji teorii układów nieliniowychw psychologii osobowości, a w szczególności dla rozumienia samooceny i jejstabilności. Interesuje się również zachowaniami jednostki w Internecie, zwłaszczawpływem, jaki wywiera to środowisko na komunikację interpersonalną i relacjez innymi. Zainteresowania komunikacją realizował również w praktyce. Prowadził i współprowadził warsztaty dotyczące komunikacji interpersonalnej oraz technik sprzedaży dla nauczycieli, trenerów i doradców.
Tomasz Machała
Dziennikarz Wydarzeń Polsatu. Twórca strony www.kampanianazywo.pl.Studiował w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.Od 1997 roku współpracownik Super FM. Później asystent, wydawca i prowadzącyserwisy informacyjne Radia Eska. Od 2000 roku reporter w Sekcji Polskiej BBCw Warszawie, a następnie - reporter w TVN24. Dla stacji relacjonował najważniejsze wydarzenia polityczne. Od 1 września 2004 reporter Wydarzeńw telewizji Polsat.
Agnieszka Pomaska
Absolwentka politologii na Uniwersytecie Gdańskim, działaczka stowarzyszenia„Młodzi Demokraci”. Radna Gdańska, a od 2009 posłanka na sejm RP. Była szefowąsztabu regionalnego PO na Pomorzu w wyborach do Parlamentu Europejskiegooraz odpowiadała za kampanię w sieci Bronisława Komorowskiego w wyborachprezydenckich. Sama prowadzi swojego bloga oraz konta na Facebooku, GoldenLine, Naszej-Klasie i Twitterze.

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->