Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
55Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
RPH HASIF Minggu 1-THN3 GURISAN 1

RPH HASIF Minggu 1-THN3 GURISAN 1

Ratings: (0)|Views: 2,120 |Likes:
Published by artventureipkt

More info:

Published by: artventureipkt on Mar 29, 2009
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOC, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/10/2014

pdf

text

original

 
RANCANGAN PENGAJARAN HARIANPENDIDIKAN SENI VISUALMata Pelajaran
: Pendidikan Seni Visual
Tahun
: Tahun 3M
Bidang Kegiatan
: Menggambar 
Tajuk
: Buah-buahan Tempatan
Jenis Aktiviti
: Gurisan
Masa
: 1 jam ( 60 minit )
Objektif Pengajaran
Guru dapat mengajar murid menghasilkan gambar dengan menggunakan teknikgurisan.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran murid dapat:
memahami konsep gurisan
mengenal dan mengetahui alat dan bahan yang diperlukan untuk menghasilkangambar daripada teknik gurisan.
menghasilkan gambar buah-buahan dengan teknik gurisan.
Keperluan : Alat -
Replika buah-buahan tempatan contoh gambar menggunakanteknik gurisan.
Bahan-
Kertas lukisan, krayon, lidi 
Rujukan -
Huraian Sukatan Pelajaran Pendidikan Seni Visual KurikulumBersepadu Sekolah Rendah (KBSR)
Prosedur 
Guru menentukan aras pembelajaran supaya sesuai dengan tahap pelajar.
Guru merancang strategi pengajaran dengan teratur supaya proses pengajaran danpembelajaran berjalan lancar dengan menerapkan kemahiran-kemahiran berfikir secarakritis dan kreatif.
Guru memulakan aktiviti dengan set induksi : nyanyian lagu “Buah-buahan Tempatan”
Guru memperkenalkan teknik gurisan dengan menggunakan bahan krayon dan lidi.
Guru tunjukcara dan membimbing murid menghasilkan gambar secara gurisan.
Apresiasi dan refleksi.
Penutup
Sosial atau
Kognitif  
 
BUTIRAN KEGIATANHASIL PEMBELAJARANSTRATEGI PENGAJARAN
Set Induksi(sosial)5 minit.1.Set induksi nyanyian“Buah-buahanTempatan”-Soalan:Sebutkan beberapacontoh buah-buahantempatan.-memberi penekanantentang keistimewaanbuah-buahan tempatan.Murid boleh menyanyikanlagu “Buah-buahanTempatan” bersama-sama.Dapat menyatakankeistimewaan buah-buahantempatan.
Linguistik
InterpersonalKBKK(Kritis)-mencirikan-Laptop-Speaker AKTIVITI 1
Guru berinteraksi denganmurid mengenai buah-buahan sebenar ataugambar.
Guru menerangkan alatdan bahan serta prosesuntuk menghasilkangambar teknik gurisansambil menunjukkancontoh.ARAS 1
murid dapat memahamidan mengetahui alat, bahandan teknik serta prosesmenghasilkan gambar melalui teknik gurisan.-Murid dapat menyatakandan melakukan langkah-langkah mewarnamenggunakan warna krayonatau pastel.Alat dan bahan:
Lidi,pembaris,pingganKertas.
Krayon/pastelProses membuat gambar teknik gurisan:1-Warnakan pinggan kertasdengan krayon.KONTEKSTUAL
 
2- Tindih warna denganwarna gelap.3- Buat lakaran gambar buahteknik gurisan.AKTIVITI 21.Murid mewarnabeberapa lapisanwarna daripadawarna terangkepada yang lebihgelap.2.Guru tunjukcaramenggurismenggunakan lidi.ARAS 2
Murid menjalankan aktivitidi bawah penyeliaan guru.
Dapat menghasilkanbeberapa lapisan warnapada kertas.
Murid dapat membuatgambar buah tempatanpilihan.TKP-naturalisKONTEKSTUAL

Activity (55)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
XERSSSS liked this
Wahida Amalin liked this
Jang Saba liked this
Jang Saba liked this
Tun Mohd Hilmi liked this
whyevil liked this
zanarul liked this

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->