Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
28Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Wlasciwosci i metodyka cwiczen fizycznych oraz sport inwalidzki

Wlasciwosci i metodyka cwiczen fizycznych oraz sport inwalidzki

Ratings:

4.0

(1)
|Views: 10,548|Likes:
Published by Iza

More info:

Published by: Iza on Mar 30, 2009
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOC, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

11/15/2012

pdf

text

original

 
Ryc. 1.
„Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jestpomysł zrodzony
nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwegomistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni tenlek niezastąpionym".
Fragment wypowiedzi prof. Wiktora Degi na Krajowym ZjeździeMagistrów Wychowania Fizycznego Pracujących w Rehabilitacji -Poznań 1962 r.
mgr Jadwiga Bahrynowska-Fic
Właściwości i metodykaćwiczeń fizycznych orazsport inwalidzki
Podręcznik dla medycznych studiów
zawodowych - wydziałów fizjoterapii
Wydanie II zmienione i rozszerzone
„W programie rehabilitacji zawodowej nie można sobie wyobrazić utrzymaniadobrej kondycji pracującego inwalidy bez kontynuowania ćwiczeń fizycznych.Muszą one być realizowane zarówno w postaci indywidualnych zajęć, jak ićwiczeń zespołowych i wyczynu sportowego. Utrzymanie kondycji zarównofizycznej, jak i psychicznej jest głównym celem programu rehabilitacjiw Polsce".
Fragment przemówienia prof. Mariana Weissa na V Krajowym ZjeździeMagistrów Wychowania Fizycznego Pracujących w Rehabilitacji -Warszawa 1974 r.
 
Warszawa
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
 
© Copyright by Państwowy Zakiad Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1987© Copyright by Jadwiga Bahrynowska-Fic 1999© Copyright by Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1999Wszystkie prawa zastrzeżone.Przedruk i reprodukcja w jakiejkolwiek postaci całości lub części książki bez pisemnej zgody wydawcy są zabronione.
Zamiast przedmowy do wydania II
Podręcznik dotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i dopuszczony do użytku szkolnego przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej.Redaktor 
 Zespól 
Redaktor techniczny
 Joanna Glodowska
Korekta
 Bożena Pec
Okładkę i strony tytułowe projektowała
 Alina Dlużewska
Ryciny wykonali:
 Alina Dlużewska, Joanna Makuch, Krzysztof Dobwwolski, Cezary Niciak 
Podręcznik ten jest przeznaczony dla słuchaczy medycznych szkół zawodowych,którzy w przyszłości będą wykonywać zawód fizjoterapeuty. W zawodzie tymoprócz fachowej wiedzy potrzebna jest życzliwość i serdeczność dla pacjentów,zwłaszcza dla dzieci.A oto wiersz, który o tym właśnie mówi:
 Do moich uczniów
Uczniowie moi, uczennice drogieze szkół dla umysłowo niedorozwiniętychJurku z buzią otwartą, dorosły głuptasie -gdzie się teraz podziewasz, w jakim obcym tłumie -czy ci znów dokuczają, na pauzie i w klasie -Janko Kąsiarska z rączkami sztywnymi,z nosem, co się tak uparł, że pozostał krótki -za oknem wiatr czerwcowy z pannami ładnymiPamiętasz tamtą lekcję, gdym o niebie mówił, te łzy,co w okularach na religii stają -właśnie orobotnikach myślałem z winnicy, co wołali nadworze: Nikt nas nie chciał nająćJanku bez nogi prawej, z duszą pod rzęsami-garbusku i jąkało - osowiały, niemy -Zosiu, coś wcześnie zmarła, aby nóżki krzywe-szybko okryć żałobnym cieniem chryzantemyWiecznie płaczący Wojtku i ty, coś po sznurze drapałsię, by mi ukraść parasol, łobuzie, Pawełku z wodą w głowie, stary niewdzięczniku, coś mi żabę położyłna szkolnym dziennikuCzekam na was, najdrożsi, z każdą pierwszą gwiazdką zniebem betlejemskim, co w pudełkach świeci -z barankiem wielkanocnym - bez was świeczki gasną -inie ma żyć dla kogo.
ISBN 83-200-2229-0
Wydawnictwo Lekarskie PZWLWarszawaWydanie IISkład i łamanie: GABO s.c., Milanówek Druk i oprawa: Plejada - Warszawa
Ks. Jan Twardowski
5
 
 

Activity (28)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
Madzia Cywińska liked this
Adelajda Rudek liked this
leitka liked this
LechBarycki liked this
mariuszwojcicki liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->