Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
2Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Rrugëtim dhe Nostalgji

Rrugëtim dhe Nostalgji

Ratings: (0)|Views: 452|Likes:
Published by qazimmaloku
Libri i tretë i Qazim Malokut
Libri i tretë i Qazim Malokut

More info:

Published by: qazimmaloku on Jun 27, 2013
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

11/10/2013

pdf

text

original

 
1
Qazim H. Maloku
Rrugëtim dhe Nostalgji
(libri i tretë)
Gjilan, 2013
 
2
Autori:Qazim H. MalokuRedaktori:Ramadan MalokuKorrektuesi:Enver MalokuPërgatitja kompjuterike:Ramadan Maloku
 
3
NË VEND TË PARATHËNIES
 Nuk ka asnjë njeri vetëm botë
mund t’i realizojë të gjitha dëshirat e tij. E si çdo
kush edhe unë kisha ëndrra që nuk mu realizuankurrë por edhe ëndrra që falë punës dhe dëshirëssë Zotit i kam realizuar.Si dështim të parë e konsideroj pamundësinë për të vazhduar shkollimin kur ishai ri! Për kushte ekonomike kinse e politike unëdështova të realizoja ëndrrën për tu shkolluar.Edhe pse nuk e vazhdova shkollimin gjithmonëkam dashur të jem i ditur, kam lexuar shumë,kam dëgjuar dhe gjithnjë jam përpjekur të veprojnga logjika dhe dituria që kam fituar gjatë jetës!Gjithmonë kam dashur udhëtimin. Të shkoja nëvende të largëta, të njihesha me kultura të reja.Thjeshtë të vizitoja botën! Fatkeqësisht as këtëdëshirë nuk kam mundur ta bëj të realizueshmegjer në fund. Por, edhe pse nuk kam vizituar vende të largëta, kontinente të tjera, kulturashumë të ndryshme nga kultura jonë, mënyra jetese rrënjësisht ndryshe nga e jona, gjithmonë

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->