Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
3Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
SKËNDER SHERIFI - LOVE (Poezi)

SKËNDER SHERIFI - LOVE (Poezi)

Ratings:
(0)
|Views: 1,375|Likes:
Published by Portali Flurudha
Më ka pëlqyer jashtëzakonisht libri « LOVE » ! Një punë kolosale, një laboratorium i shkrimit poetik, ashtu siç e dëshmon vet konstruksioni i librit, arkitektura e tij, dhe imagjinata e pa kufij
e autorit.
Artan Fuga
Më ka pëlqyer jashtëzakonisht libri « LOVE » ! Një punë kolosale, një laboratorium i shkrimit poetik, ashtu siç e dëshmon vet konstruksioni i librit, arkitektura e tij, dhe imagjinata e pa kufij
e autorit.
Artan Fuga

More info:

Published by: Portali Flurudha on Sep 01, 2013
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

08/22/2015

pdf

text

original

 
1
SKËNDER SHERIFI
LOVE
Poezi
Shqipëroi nga Frëngjishtja:
 Albert V. NIKOLLA
BOTIMET ILAR - TIRANË
 
2
E drejta e bomit në gjuhën shqipe:Shtëpia Botuese ILARAr Grak: Viliem KurtulajBotues : Zo ILIR LLESHINdalohet rreptësisht ribomi i librit, ose i fragmenteve të jnga shtëpi të tjera botuese, ose në internet, pa lejen e Botuesit,Autorit ose Përkthyesit të vëllimit. Në çdo rast ribomi apopublikimi në internet, duhet të shënohet emri i përkthyesitposhtë poezive të botuara.ISBN: 978-9928-107-29-9
 
3
Vepra « LOVE » ju prezentohet nga këtaPersonalitete
1. ArtanFUGA (Shqipëri)2. Albert NIKOLLA (Shqipëri)3. Agim VINCA (Kosovë)4. Ndue UKAJ (Kosovë)5. Gil JOUANARD (Francë)6. Hughes LABRUSSE (Francë)7. Claudio POZZANI (Itali)8. Francis MATTHYS (Belgjikë)9. Jean-Claude VANTROYEN (Belgjikë)10. Pietro PIZZUTI (Belgjikë)11. KoenSTASSIJNS (Belgjikë)12. Geert Van ISTENDAEL (Belgjikë)13. Freddy THIELEMANS (Belgjikë)

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->