Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
22Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Teleferik - Çekim Senaryosu

Teleferik - Çekim Senaryosu

Ratings:
(0)
|Views: 3,729|Likes:
Published by morpheus0006
Kısa metraj çekim senaryosu.
Kısa metraj çekim senaryosu.

More info:

Published by: morpheus0006 on Dec 02, 2009
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as XLS, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

03/03/2015

pdf

text

original

 
MEKANPLANIN İÇERİĞİ VE DİYALOGLARRADYO METNİSES VE MÜZİKKADRAJ BİLGİSİ12
Yakın Plan
3
Yakın Plan
4
Yakın PlanSac şekillenir.
56
Yakın PlanSaat 22.59'dur.
PLANNO
ÇEKMÖLÇEĞİ
Sac KalıpDükkanıGenel PlanTruckDükkanın köşesinde ki tezgahta, üzeri tozlanmış,bazı kısımları yağ lekesi olmuş, küçük ve gri antenlieski bir radyo,gri bir pense, farklı numaralardasomun sıkma anahtarları, tornavidalar, yağdanlıkve birkaç sac parçası.Radyoda kısıksesli, hafif bir solo. Kalıpmakinesinin sesi.Baskı sesleri.Hareketli kamera, tezgahınüzerinden müziğin ritmineve kalıp makinesininseslerine uygun bir şekildekayacak.Sac KalıpDükkanıYırtık ve yağlı, sarı eldivenli bir el, pres makinesineince bir sac tutar.Radyoda kısıksesli, hafif bir solo. Kalıpmakinesinin sesi.Sürtünme sesi.Sabit kamera, oyuncunungözünden.Sac KalıpDükkanıUcundan çorap fırlamış yırtık bir ayakkabı kalıpmakinesinin altındaki pedala basar.Radyoda kısıksesli, hafif bir solo. Kalıpmakinesinin sesi.Baskı sesi.Sabit kamera, ayakkabınınönünden.Sac KalıpDükkanıRadyoda kısıksesli, hafif bir solo. Kalıpmakinesinin sesi.Sürtünme sesi.Sabit kamera, oyuncunungözünden.Sac KalıpDükkanıYakın PlanPanDüzenli bir biçimde dizilmiş diğer sacların yanınausulca bırakır. Kafasını döndürüp,duvarda ki yağlıve tozlu saate bakar.Radyoda kısıksesli, hafif bir solo. Kalıpmakinesinin sesi.Sürtünme sesi.Hareketli kamera,oyuncunun gözünden.Sac KalıpDükkanıRadyoda kısıksesli, hafif bir solo. Kalıpmakinesinin sesi.Sabit kamera, saatin genelgörüntüsü.
 
7
Yakın Plan
8
Tuvalet
9
II.Orta PlanSürtünme sesleri.
10
Yan PlanRadyonun kapatma düğmesine basar.
yani açlık sınırı…"
Düğme sesi.
11
Yakın PlanIşık kapatma anahtarına basar.Düğme sesi.
12
Genel PlanDükkanın ışıkları söner.
13*Reklam* Giyimde ki,14
CaddeSac KalıpDükkanıKalıp makinesinin önünde ki eski sandalyedenkalkar.
Saat yirmi üç sıfır sıfır, gecehaberleri;
Radyoda ki gerisayım(saatsöylenmedenönce ki klasik"bip" sesleri)Sabit kamera, sandalyeninalt kısmı ve kalıpmakinesinin yarısıkadrajda.Yakın PlanZoomKırık ve küçük bir ayna önünde ki lavabonunkenarına Sarı eldivenlerini bırakır, yağlı elleriylemusluğu açar, ellerini yıkar. Yağlar lavabodeliğinden akıp gider.
"İyi geceler sayın dinleyiciler.Memursen'in yaptığı araştırmasonucunda, dört kişilik bir çekirdek ailenin
Eldiven sürtünmesesi. Su sesi.Sabit kamera, lavabonunüstünden çekilecek, yağlar akarken zoom.GiyinmeOdasıYağlı iş elbiselerini çıkarıp askıya asar. Eski veyırtık olan günlük iş elbiselerini askıdan alır.
tüketmesi zorunlu gıdalar içinharcaması gereken tutar,
Sabit kamera, giysiler veaskılık kadrajda.Sac KalıpDükkanıSabit kamera, radyonungenel görüntüsü.Sac KalıpDükkanıSabit kamera, ışıkdüğmelerinin genelgörüntüsü.Sac KalıpDükkanıHafif voltaj düşüşsesi.Sabit kamera, dükkanınsağ ya da sol üstköşesinden çekilecek.Sac KalıpDükkanıGenel PlanPanDükkanın kepenklerini çeker. Karanlık dükkanda kiradyo, kendiliğinden cızırdayarak açılır.Kepenk sesi,cızırtı sesleri.Hareketli kamera,oyuncunun karşısından,dükkanın içinden, tezgahınyanından çekilecek. Radyocızırdarken radyoya doğruçevrinme.Genel PlanTruckPanTildYoldan geçen arabalar, kaldırımda yürüyen insanlar ve esas adamın tam karşısından gelen takımelbiseli bir adam. Esas adam sağ koluna arddığıceketiyle kalabalığın arasına karışır, takım elbiselibir adamın yanından geçer.
ilk adresiniz Umur Giyim'detakım elbiseler %50 indirimli!
Araç ve kornasesleri, kalabalıkgürültü.Hareketli kamera, oyuncugözünden. Biraz ilerleyincesağdan sola çevrinme vehavaya kalkma, havayakalkınca esas adamkalabalığın arasınagirecek.
 
15
Cadde
16
SokakUzak PlanHafif adım sesleri.
17
Yakın Plan
18
Kapı açılır ve esas adam içeri girer.
...eve sahip olun.19
Oturma OdasıYakın Plan Hafif öpücük sesi
20
Oturma Odası
21
HolYakın PlanYırtık ayakkabılarını giyer.
22
HolOrta PlanEşikten dışarı bir adım atar,
Sadık23
HolYakın Plan
Otomotivden % 10 indirim!24
Genel PlanGenel PlanTruckSarmaş dolaş gezinen bir çift sırnaşarak geçer.Yolda yürümekte güçlük çeken, sağa solasendeleyerek ilerleyen bir sarhoş, esas adamaçarpar, esas adam sarsılır, aldırış etmeden yolunadevam eder.
Üstelik peşin fiyatına vadefarksız. Umur Giyimle giyiminiziumursayın…
Araç ve kornasesleri, kalabalıkgürültü. Sarsılmasesi, sürtünmesesi.Hareketli kamera, oyuncugözünden, sarhoşçarpınca kamerasarsılacak.Varoş bir gecekondu mahallesi. Elektrik direğininaydınlattığı, durgun ve sessiz sokağın başındaesas adam yürümekte.
Güven İnşaatçılıktan dev fırsat!120 aya varan vadeler ilepeşinatsız ve kefilsiz ev sahibiolmanız...
Sabit kamera elektrikdireğinin altında, direkkadrajda. Oyuncukameranın karşısında,kameraya doğruyürüyecek.GecekonduÖnüBir anahtar kapı kilidine usulca sokulur ve solaçevrilir.
...artık hayal değil! Güvenİnşaatçılığa gelin hayallerinizdeki....
Anahtar sesi,sürtünme sesi,kilit açılış sesi.Sabit kamera, anahtarınsolundan ya da sağındançekilecek.GecekonduÖnüII.Orta PlanTruckKapı açılış sesi,adım sesi.Hareketli kamera,oyuncunun gözünden.Esas adam yatağında uyumakta olan küçük kızınıyanağından öper.Sabit kamera, küçük kızkadrajda. Esas adamgeriye çekilirken kesme.Yakın PlanTildSabah olmuştur. Kızını öpen esas adam geriyeçekilir.Slow bir gitar solosu.Hareketli kamera, öncekiplanda ki kesmedendevam.Slow bir gitar solosu.Sürtünme sesi.Sabit kamera, ayakkabınıgenel görüntüsü.Slow bir gitar solosu.Adım sesi.Sabit kamera, oyuncunungözünden.Ayağı zeminle temas ettiği anda, yoldan lüks bir araba geçer.Slow bir gitar solosu sonu.Araba sesi.Sabit kamera, oyuncununiki bacağının arasından,ayakkabılar kadrajıniçinde.GecekonduÖnüKapının yanında, eşikte ki eşi kollarını birleştirmişbir şekilde arkasından bakar.
Üstelik 36 aya varan taksitimkanı! Hemen arayın,
Sabit kamera, esasadamın sol ya da sağyarısı, plan başındakadraja girip çıkacak.

Activity (22)

You've already reviewed this. Edit your review.
KaragözÖzkan liked this
1 thousand reads
1 hundred reads
Yavuz Selim Balcioglu liked this
Ismail Şenel liked this
morpheus0006 liked this
Aygün Selin liked this
Hazel Tansuyu liked this
veysel_cbk liked this
Ahmet Gürsoy liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->