You are on page 1of 2

Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Jasmani KSSR Tahun 2

Rancangan Pengajaran Harian


Pendidikan Jasmani
1. Mata pelajaran : Pendidikan Jasmani
2. Kelas : Dua Jingga
3. Tema : Rekreasi dan Kesenggangan
4. Tajuk : Menjejak Arah
5. Masa : 7.20 7.50 pagi ( 30 Minit )
6. Standard : 1.11.1 Menggunakan konsep jam sebagai pandu arah semasa
Pembelajaran melakukan aktiviti menjejak dan mencari harta karun.
2.10.1 Mengenal pasti konsep jam untuk mencari arah dalam
aktiviti menjejak dan mencari harta karun
2.10.2 Mentafsir maklumat dalam aktiviti pandu arah dan
mencari
harta karun .
5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan
aktiviti

7. Objektif : Berkebolehan menjejak arah menggunakan konsep jam
Pembelajaran

8. Aktiviti pengajaran : 1. Memanaskan badan
2. Penyampaian Standard Pembelajaran
3. Permainan kecil
4. Menyejukkan badan
5. Pentaksiran

9. Elemen merentas : Matematik : Mengenal Konsep Jam
kurikulm ( EMK )

10. Bahan bantu belajar : Model jam , kertas , pensel warna , bola ping-pong
Kad arahan , kad berbentuk bintang , sampul surat dan
skital .
11. Penilaian pengajaran : Lembaran Kerja
dan pmbelajaran

12 Refleksi :
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN


Langkah Isi Kandungan Aktiviti Pembelajaran Bahan Bantu
Mengajar
Set Induksi
5 Minit
Pemanasan Badan
Menunjukkan
Replika Jam
1.Pelajar melakukan aktiviti
pemanasan badan .
2.Guru bertanya kepada pelajar
pengetahuan mereka tentang jam
3. Guru mengaitkan set induksi
dengan tajuk pada hari itu
Replika Jam
Dinding
Langkah 1
7 Minit
Penerangan
berkaitan aktiviti
1. Guru memberi penerangan dan
menunjuk cara mencari harta karun
2. Pelajar dibahagikan kepada
kumpulan kecil
3. Setiap kumpulan diberi kad arahan
4. Guru memberi arahan mula dan
mengambil masa .
Kad arahan
Langkah 2
10 Minit
Mencari Harta
Karun
1. Pelajar bergerak dalam kumpulan
mengikut arahan di semua center point
yang disediakan
2. Pelajar menyerahkan tugasan
kepada guru dan guru mencatat masa
tamat setiap kumpulan
3. Kumpulan yang dapat
mengumpulkan harta paling banyak
dan masa paling pantas dikira
pemenang .
kertas
pensel warna
bola ping-pong
kad berbentuk
bintang
sampul surat
skital

Langkah 3
5 Minit
Penilaian
Pengajaran
1. Guru mengedarkan lembaran kerja
kepada pelajar
2. Pelajar menjawab lembaran kerja
3. Membincangkan jawapan lembaran
kerja .
Kertas Lembaran
Kerja
Penutup
3 Minit
Refleksi dan
penerapan nilai
murni
Menyejukkan
badan
1. Guru dan pelajar berbincang
tentang pembelajaran yang
dilaksanakan pada hari itu
2. Pelajar menyatakan nilai murni
3. Menyejukkan badan

You might also like