Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
30Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Devil May Cry 4 Poradnik

Devil May Cry 4 Poradnik

Ratings:

5.0

(1)
|Views: 46,658|Likes:
Published by Lukaszzzsdsd

More info:

Published by: Lukaszzzsdsd on Dec 26, 2009
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as RTF, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

02/28/2013

pdf

text

original

 
DEVIL MAY CRY 4
Nieoficjalny poradnikEugeniusz Siekiera
Poradnik został napisany z myślą o totalnych laikach, którzy z serią DMC nie mieli wcześniej doczynienia. Część czwarta jest wyraźnie łatwiejsza niż poprzednia odona, tym niemniejpoczątkującym zalecam poziom „Człowiek”. Jeśli jednak zdecydujesz się na „Łowcę demonów” iprzeżyjesz, prawdopodobnie poniższy poradnik nie będzie ci potrzebny.Na początek kilka kwestii natury ogólnej:- Kampania liczy 20 misji, z czego przez pierwszych 11 kierujemy Nero, po czym przeskakujemy wskórę Dantego i zaliczamy znane już poziomy w odwrotnej kolejności.- Do zabawy polecam pada. Chociażby kosztował 30 zł, zawsze sprawdzi się lepiej, niż klawiatura.- Cut-scenki są rozbudowane, pojawiają się stosunkowo często i można je pomijać, ale szczerzeodradzam. Raz, że to jedne z najlepiej wyreżyserowanych animacji w historii gier akcji, po wtóreominie cię wiele niuansów fabularnych.- Pamiętaj, że wiele elementów otoczenia (beczki, pua, regały) jest wrliwych na twojeniszczycielskie zapędy i skrywa w sobie czerwone kule, za które później kupujesz przydatneprzedmioty.- Przed każdą misją istnieje możliwość doładowania postaci, czyli wykupienia nowych umiejętności iprzedmiotów. Walutą niezbędną do pozyskiwania nowych combosów są tak zwane dumne dusze, zkolei przedmioty nabywamy dzięki czerwonym kulom. Zdobyte przedmioty pozwalają m.in. podleczyćpostać, zadać obrażenia przeciwnikom znajdującym się w pobliżu bądź przywrócić utracone dusze.
Misja 01 – Ptaki
Zmierz się z tajemniczym zabójcą!Na spotkanie członków Zakonu Miecza niespodziewanie wpada Dante i rozpoczyna się rzeźniewiniątek. Pierwsza misja to klasyczny samouczek, gdzie krok po kroku uczymy się podstawowychciosów i ruchów. Postępuj zgodnie z poleceniami wyświetlonymi na ekranie (strzelanie, skok, przewrótw bok, podstawowe combo dla Czerwonej Królowej, wybicie przeciwnika w powietrze, skorzystanie zDiabelskiego Ramienia). Po wszystkim pojawią się paski życia, a zatem czeka cię pierwsze starcie zbossem. Jako że to początek gry, walka nie powinna sprawić ci żadnych trudności.
 
Misja 02 – Wrota Piekieł
Udaj się do Twierdzy Fortuna!Na początek krótka rozgrzewka. Rozsmaruj wszystkich przeciwników na niewielkim placyku w pobliżufontanny (nauczysz się, jak blokować cel), po czym skorzystaj z drzwi widocznych w głębi (w razieproblemów z nawigacją posłuż się minimapą widoczną w prawym dolnym rogu ekranu). Biegnij poschodach na górę (przy okazji poznasz umiejętność odbicia się od ściany, co pozwoli dostać się downęki ze złotą kulą). Na końcu korytarza kolejna walka – zauważ, że drzwi zostaną zablokowane.Czerwona pieczęć zniknie po wyeliminowaniu wszystkich przeciwników. Przejdź tarasem i skorzystaj zkolejnych drzwi. Trafisz do katedry. Na dole w centralnej części pomieszczenia znajdzieszDemoniczną Spuściznę pozwalającą na Demoniczny Przeskok. Wystarczy zablokować cel i użyćDiabelskiego Ramienia, stojąc na platformie teleportacyjnej – pierwsz nich znajdziesz nieopodal,więc czym prędzej skorzystaj z nowej umiejętności (nie zapominaj o przeczesywaniu okolicy wposzukiwaniu przydatnych przedmiotów). Znajdziesz się na górnym balkonie. Przejdź przez drzwi nasamym końcu.Dzięki nowej mocy bez problemu dostaniesz się na sąsiedni taras. Kilka kroków dalej pojawi sięinformacja na temat sekretnej misji. Na poszczególnych poziomach ukryto misje, które nie są konieczne do ukończenia scenariusza, ale za zaliczanie poszczególnych wyzwań można otrzymaćrozmaite premie. W razie porażki zawsze możesz spbować ponownie. (
Tajna Misja 01 Anihilacja.
Zabij wszystkie demony przed końcem czasu).Skorzystaj z kolejnego teleportu na końcu tarasu, wykończ przeciwników. Kolejny skok i kolejnapotyczka (nauczysz się przyciągać oddalonego wroga za pomocą Demonicznego Ramienia). Wnastępnej lokacji zeskocz na ulicę i rozpraw się z demonami, korzystając z umiejętności ładowaniaCzerwonej Królowej (po naładowaniu zadaje większe obrażenia). Niedaleko zauważysz olbrzymiczerwony kryształ, wal w niego ile w lezie, co uzupełni trochę zapas czerwonych kul. Trochę dalej na jednym z dachów ukryto fragment niebieskiej kuli (cztery odłamki tworzą jeden kamień). Posplądrowaniu okolicy biegiem do kolejnych wrót. Znajdziesz się w porcie. Z pomocą teleportuprzeskoczysz na drustronę. Wejdź do budynku, rozgoń towarzystwo i podejdź do dziwnegourządzenia. Korzystając z miecza, naładuj ustrojstwo, a niebieska bariera powyżej zniknie. Wiesz,gdzie iść. Użyj mechanizmu, by opuścić most i wracaj znaną już drogą (po drodze walka).W kolejnym pomieszczeniu wskocz na górę (dwa razy korzystając z ramienia). Tu trafisz na dwieinteresujące statuy. Pierwsza reaguje na twe ciosy – po odpowiednio soczystej dawce combosównagrodzi cię fragmentem niebieskiej kuli i porcją czerwonych kul. Drugi postument to tak zwana BoskaStatua – pozwala wymienić czerwone kule bądź dumne dusze na nowe przedmioty i umiejętności. Zachwilę czeka cię walka z pierwszym poważnym bossem, więc jeśli nie czujesz się na siłach,zainwestuj w przedmioty przywracające energię życiową.
 
Boss – Berial
Berial wygląda niezwykle groźnie i jest olbrzymi jak stodoła, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują.Staraj się atakować z góry, skacz i uderzaj w okolicach klatki piersiowej, karku i głowy, a gdy bydletrochę przygaśnie, skorzystaj z ramienia, by grzmotnąć nim o ziemię. Powtarzaj ten manewr, a wtempie ekspresowym pozbędziesz się kłopotu. Po walce skorzystaj z nowego przejścia i biegnij nagórę, by zakończyć etap.
Misja 03 – Białe Skrzydło
Przeszukaj Twierdzę Fortuna!Biegnij przed siebie, eliminując zagrożenie (w pierwszym korytarzu na lewo ukryto krysztczerwonych kul). W kolejnej sali czeka cię trochę skakania – z pomocą ramienia musisz dostać się nasamą górę. Po wydostaniu się z kopalni czeka cię zmiana klimatu. Ruszaj przez zamieć. Po chwili nahoryzoncie wyłoni się cel twej podróży, a kawałek dalej trafisz na nowy gatunek przeciwników,prostych do rozwalenia, bo niezwykle podatnych na przyjacielski uścisk Nero. Wykończ ich, a drogado zamku stanie otworem (nim do niego wejdziesz, pojawi się kolejny przerywnik, w którym poznaszniezwykle wygimnastykowaną Glorię).Znajdziesz się w głównym holu. Skorzystaj z pierwszych drzwi po prawej. Od tej pory nie będę pisał oprzeciwnikach, bo z drobnicą przyjdzie ci walczyć na każdym kroku. Odpowiednia wzmianka pojawisię jedynie w przypadku silniejszych bestii. Pomyszkuj trochę po okolicy. Docelowo musisz się dostaćdo komnaty tortur. Po walce biegiem na górę – tu znanym już sposobem skorzystaj z mocy ramienia,by dostać się na drugą stronę. Niestety szalenie łatwo nadziać się na kolce zawieszone po sufitem. Wrazie upadku całą operację zaczynamy od początku (łącznie z walką).Znajdziesz się w wielkim holu, tyle że na górnym tarasie. Energetyczne bariery nieco ograniczają twepole manewru, więc skorzystaj z jedynych dostępnych drzwi. Przed siebie jedyną możliwą drogą, ażtrafisz w pobliże wodospadu. Korzystając ze schodów przejdź dalej, a znajdziesz się znów nacentralnym dziedzińcu. Drzwi na końcu zaprowadzą cię na drugą stronę znanego już tarasu. Kilkametrów dalej znajdziesz maszynę – naładuj ją energią miecza, a bariera energetyczna zniknie.Korzystając z pobliskich drzwi trafisz do galerii, a z niej do biblioteki. Czeka cię walka z nieco bardziejwymagającym przeciwnikiem. Łatwo sobie z nimi poradzisz, wybijając drani mieczem w powietrze, a wgórze dobijając ramieniem. Po walce zabierz z bocznej wnęki Anima Mercury, co automatyczniezakończy rozdział.
Misja 04 – Zimna Krew
Użyj swych nowych mocy, aby zdobyć cztery Ostrza Gyro!W tej misji należy przesunąć dziwaczne ostrza w odpowiednie miejsca. Wystarczy podejść do

Activity (30)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
Marion Otawa liked this
Asia Pitucha liked this
Asia Pitucha liked this
Asia Pitucha liked this
Asia Pitucha liked this
Asia Pitucha liked this
Asia Pitucha liked this
Asia Pitucha liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->