Read without ads and support Scribd by becoming a Scribd Premium Reader.
 
Kaedah 1 : Model Objektivitis (Kaedah Pembelajaran Masteri)
15
1.1.4 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (1 MINGGU)MataPelajaran
:Perdagangan
Tingkatan
:4 Perdagangan 1
Tarikh
:20-Feb-09
Masa
:9.00 - 9.40 pagi
Bil. Pelajar
:40 orang
Tema/ Tajuk 
:Unsur Perdagangan
Sub Tajuk 
:(i) Maksud Perdagangan:(ii) Maksud Perniagaan
Objektif Pembelajaran(eksplisit)
:(i) Pelajar akan dapat menerangkan maksud perdagangan:(ii)Pelajar dapat menerangkan maksud perniagaan:(iii) Pelajar dapat mengetahui unsure-unsur perdagangan dan jenis-jenis perniagaan
Strategi
:Strategi pemusatan guru dan pelajar – Kaedah perbincangan kumpulan
PengetahuanLalu
:( i ) Pelajar mengetahui keperluan dan kehendak ( ii) Pelajar mengetahui konsep perniagaan melalui pengalaman hidup.
Alat Bantu
:Kad manila, Carta aliran, kad imbasan
PenerapanNilai
:Rasional, hormat-menghormati dan produkti
 
Langkah/masaIsi KandunganAktiviti Pengajaran dan PembelajaranStrategi/KaedahABM/KBKK/ NilaiAktiviti GuruAktiviti Pelajar
Set induksi5 minitMencungkil pengetahuansemasa pelajar.1) Guru menunjukkan beberapagambar penjual dan pembelikepada pelajar 2) Guru mengaitkan gambar dengan tajuk yang akan dipelajari.3) Guru meminta pelajamembentuk satu kumpulan untuk setiap aktiviti yang dijalankan.Pelajar cuba memberi jawapan danmaklum balas dengan menjawab soalanyang dikemukakan guru secara spontanPelajar membina kumpulan seperti yangdiarahkan guru
Strategi:
Pemusatan guru dan pelajar 
Kaedah:
Kaedah bersoal jawab
ABM:
Gambar 
KBKK:
Membuat gambaran danmengaitkan tentang persekitaranLangkah 1(15 minit)MaksudPerdagangandan maksud perniagaan1) Guru meminta pelajar dududalam kumpulan masing-masing2) Guru menampal peta minda danmenerangkan dengan lebih jelastentang maksud perdagangan, perniagaan dan unsur-unsurnya.3) Guru mengaitkan unsu1)Pelajar mendengar dengan teliti.2) Pelajar menyalin nota ringkas.3)Pelajar menyoal.
Strategi:
Pemusatan guru
Kaedah:
Penerangan
ABM:
Kad manila (peta minda)
KBKK:
Mencirikan16
 
 perdagangan dengan keperluandan kehendak.4) Guru membuka sesi soal jawabuntuk setiap kumpulan.
Nilai:
Kerjasamadan hormatmenghormatiLangkah 2(15 minit)Aktivitikumpulan1) Guru menerangkan tentangaktiviti kumpulan. Gurumenyediakan 4 sampul surat yang berwarna dan meminta ahlikumpulan memilih sampul surat berkenaan yang mengandungisoalan pada aras-aras tertentu.2) Guru meminta pelajar  berbincang dengan ahli kumpulantentang jawapan bagi soalan yangtelah diberikan.3) Guru menyuruh pelajar memilihahli dalam kumpulan untuk membaca jawapan yangdibincangkan.1) Pelajar mendengar dengan teliti danketua kumpulan memilih sampul surat.2) Pelajar berbincang dengan ahlikumpulan dan menjawab soalan yangdiberikan.3) Pelajar membacakan jawapan danmendengar jawapan daripada kumpulanlain.4) Pelajar mendengar dan menyoal
Strategi:
Pemusatan pelajar 
Kaedah:
Pembelajaran Koperatif 
ABM:
Sampul surat berwarna yangmengandungi soalan
KBKK:
Menjana idea
Nilai:
Kerjasama kumpulan danteliti17
Search History:
Searching...
Result 00 of 00
00 results for result for
  • p.
  • Notes
    Load more