Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
64Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
örnek staj defteri

örnek staj defteri

Ratings: (0)|Views: 17,096|Likes:
Published by karanfilhasan
Defne Sitesi / KONYA
Defne Sitesi / KONYA

More info:

Published by: karanfilhasan on Jan 29, 2010
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOCX, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

08/18/2013

pdf

text

original

 
GİRİŞ :
ŞANTİYE VE YAPILAN İŞ HAKKINDA GENEL BİLGİLERİŞİN ADI :DEFNE KONUTLARI YERİ :SELÇUKLU /KONYAANA YÜKLENİCİ :SEHA YAPIKABA İNŞAAT YÜKLENİCİSİ:ÖMER DOĞANCI İNŞ. LTD ŞTİ.HAZIR BETON :KOMYAPI HAZIR BETON A.Ş.
İnşaatı halen devam etmekte olan DEFNE KONUTLARI, Yazır mahallesiÖztekin sokakta 26740 m
2
toplam arsa alanına sahip 7 blok 392 dairedenoluşan bir toplu konuttur. Sitenin mimari projesi Ali Babaoğlu tarafından,statik projesi Fatih Oruç tarafından, mekanik projesi Ünal Baysaltarafından, elektrik projesi de Ahmet Buğa tarafından yapılmıştır. Tamamlandığında 418 araçlık otopark, her blokta sığınak ve yangınmerdiveni, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, açık spor alanları ve 24saat güvenlik ile modern bir yaşam alanı olması düşünülmektedir. 156 m
2
1
 
brüt, 125 m
2
net olmak üzere her katta 4 daire ve çift asansör bulunur.Daireler oturma odası, çocuk odası, ebeveyn odası ve salon olmak üzere3+1 olarak tasarlanmıştır. Radye temel üzerine inşa edilen her blok,bodrum+14 normal kat+kapıcı dairesinden oluşmaktadır. Kaba inşaattatünel kalıp tekniği, S420a (ST III) çelik donatı ve C25 sınıfı betonkullanılmıştır. Aplikasyon planı şekildeki gibidir :
2
 
ÖNSÖZ :
ŞİRKET GENEL MÜDÜRÜ : AHMET BUĞAGENEL MÜDÜR YARDIMCISI VE PROJE MÜDÜRÜ : HÜDAVERDİDURSUNŞANTİYE ŞEFİ VE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ : MEHMET AKALINŞANTİYE ŞEFİ YARDIMCISI VE İNŞAAT MÜHENDİSİ : FATİH MEHMETAKBAYRAK MAKİNA MÜHENDİSİ : CÖMERT ARABACI 1978 yılında kurulan SEHA YAPI 1987 yılına kadar inşaat veharita mühendislik hizmetlerinin yanında küçük ölçekli yapıtaahhüt hizmetleri vermiştir. 1987-1992 yılları arasındaki ortaölçekli müteahhitlik hizmetlerinden sonra 1992 yılında İTTİFAK GRUBU’ na katılmasıyla büyük ve önemli projelerde boygöstermiştir. Konut, hastane, endüstriyel yapılar, iş ve alışverişmerkezleri, sosyal tesisler gibi projelerde gösterilen başarılarsayesinde Konya’da hatırı sayılır üne ve güvene kavuşmuştur.Henüz inşaatı dahi bitmeden stajımı yaptığım DEFNE KONUTLARI’nın ilk etabının satılmış olması bunun göstergesidir. Şirketin anafaaliyet alanı konut sektörü olmakla birlikte şehrin en prestijligökdeleni olan KULE PLAZA ’ yı da inşa etmiştir. Şirket genelmerkezi de Kule Plaza 34. katta faaliyetlerini sürdürmektedir.
3

Activity (64)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
embercres liked this
Selçuk Varol liked this
Esra Gaygusuz liked this
Dursun Ümit liked this
Melis Özerk liked this
Melis Özerk liked this
Fatih Uzun liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->