Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
32Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Punim Seminarik në Etiken e Biznesit

Punim Seminarik në Etiken e Biznesit

Ratings:
(0)
|Views: 4,916|Likes:
Published by Veton Sopjani
Punim në etikë
Punim në etikë

More info:

Categories:Types, School Work
Published by: Veton Sopjani on Mar 14, 2010
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PPT or read online from Scribd
See more
See less

06/07/2013

original

 
 
Drejtimi: Menaxhment dhe Informatik
 
PUNIM SEMINARIK 
 
Lënda: “ETIKA E BIZNESITTema:TEORIA ETIKE DHE ETIKA NË BIZNESËProfesori i lëndes:
Prof.asc.dr. Nusret PLLANA _____ 
Studenti:
Veton SOPJANI ______ 
 
Teleologjia...
Konsiderohet si një akt moralisht edrejtë apo e pranueshme, nëse ajoprodhon rezultatin e dëshiruar, pra,kënaqësi, njohurive, zhvillimin ekarrierës, një vetë-interesi, apo dobivlerëson vlerën morale të një sjelljeduke shikuar në pasojat e saj.

Activity (32)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
Xhemajl Bunjaku liked this
Resa Nebihi liked this
Migjen Neziri liked this
Resa Nebihi liked this
fuadlumi added this note
Avni Fazliu liked this
Bledi Says liked this
Bledi Says liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->