Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
3Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
OBYČAJNÍ ĽUDIA Noviny 2010 15 Web

OBYČAJNÍ ĽUDIA Noviny 2010 15 Web

Ratings: (0)|Views: 121 |Likes:
Published by Igor Matovic
noviny nezávislého občianskeho hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA č. 15/2010
noviny nezávislého občianskeho hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA č. 15/2010

More info:

Published by: Igor Matovic on Apr 22, 2010
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

07/10/2010

pdf

text

original

 
na strane
číslo 15/2010
Politici ročne okradnú ľudí o cca 3,5 miliardy EUR. Je len a len na nás, či ich necháme aj naďalej rozkrádať to, čo patrí nám všetkým.
Odvaha postaviť sa neprávosti robí z ľudí ľudí. Tak nebuďme ľahostajní a poďme voliť.
 Jeden politický :o) Maďarské voľby 
Ide Mečiar s Ficom po moste a zrazu im cestu skríži dáž-ďovka. Mečiar hneď priskočí a dážďovku rozmliaždi.Fico povie:
 „Čo si to spravil? Nemôžeš zničiť každého,kto sa nám postaví do cesty. Je demokracia a každý má právo ísť svojou vlastnou cestou.“ 
Idú ďalej a zrazu pred nimi začne poskakovať žabka. Ficozrýchli a jediným šliapnutím žabku rozpučí na kašu.
Mečiar nechápavo krúti hlavou:
 „Ale veď si pred chvíľouvravel, že každý môže ísť svojou vlastnou cestou!“ 
A Fico povie:
 „Plaziť sa má, nie tu vyskakovať.“ 
Tento vtip
nám poslala Janka zo Senca. Potešil nás svojouvýstižnosťou :o) - Tak sa s vami chceme oň podeliť.
To je dobrý nápad -
Pošlite nám aj vy svoj obľúbený vtipna politickú tému a my na tomto mieste každý týždeň je-den naj uverejníme. Nech si naši páni nenamýšľajú, že siz nich ľudia nerobia posmešky. Toho, kto nám zverejnenývtip pošle ako prvý, pozývame s rodinou u vás doma navečeru. Miesto vyberáte vy, platíme my. Tešíme sa.
-------------------------------------------------------------
Maďari cez víkend určili, akým smerom sa bude Maďar-sko nasledujúce roky uberať. Socialistom sa ľudia otočilichrbtom. Ako jednoznačný víťaz z volieb vzišiel Fidesz.
Čo to pre Slovensko znamená?
Uvidíme. Maďari sazbavili tých, čo budovali „sociálny štát“ až tak vehement-ne, že ho priviedli ku krachu. Osem rokov robili presnetaké isté kroky ako naša akože sociálna vláda. Rozdávalibez toho, aby rozmýšľali nad tým, kto tie dlhy splatí. Po-pri tom rozkrádali krajinu ako ešte nikto pred nimi. Vý-sledok je katastrofálny - neuveriteľne zadĺžená krajina.
Presne rovnaký scenár
sa odohral v Grécku. Tam socia-listi vládli 40 rokov a kam krajinu doviedli, vidíme teraz vsprávach. Aj ich politici mali celé roky plné ústa budovaniasociálneho štátu bez toho, aby ľuďom povedali pravdu, žeak sa niekomu dá, niekto druhý to musí zaplatiť.
Presne tak isto ako u nás.
Fico rozdáva, ale ľuďompravdu nepovie. Veď ak by im povedal pravdu, že to čo,dá im, nezaplatí nikto iný ako ich deti a vnúčatá, hnaliby ho svinským krokom a nie, že by ho volili. A tak Ficonaďalej zneužíva to, že ľudia mu jeho klamstvá veria.
 Štyroch ľudí 
z občianskeho hnutia
OBYČAJNÍ ĽUDIA
ná- jdete vo voľbách na posledných 4 miestach kandidátky SaS.Kandidujeme ako nezávislí s naším vlastným programom.
1) Po prstoch politikom, ušetríme miliardy EUR
- ročne nás politiciokradnú cca o 3,5 miliardy EUR. Pritom sa tvária, že paniaze nie sú.
2) Nezamestnaní nemôžu doplácať na politikov
- rozkrádačkami po-litici odrádzajú firmy investovať na Slovensku, a tak nevznikajú nové pra-covné miesta. Ak zastavíme rozkrádanie, opäť bude prichádzať aj práca.
3) Základný štátny príjem = dôstojný život
- čo ušetríme tým, žepolitikom dáme po prstoch, môžeme rozdeliť medzi ľudí formou Zá-kladného štátneho príjmu. Čím nižší plat, tým viac ľudia získajú.
4)
Modré z neba pre rodinu
- nič nie je dôležitejšie ako naše deti. Beznich nemá zmysel žiadne snaženie. Vytvoríme zodpovedným rodinámtaké podmienky, aby nemuseli rozmýšľať, či si môžu dovoliť mať deti.
5) Spravodlivosť a poriadok
- je toľko rôznych neprávostí okolo nás, po-litikov to však nezaujíma. Ide im o vlastný prospech a na nás nemajú čas.Byť v kúte len preto, lebo niekto má moc a peniaze, nie je spravodlivé.
6) Spravodlivé dôchodky
- nie je spravodlivé, ak má jeden dôchodca aj10-krát vyšší dôchodok ako iný. Nie je spravodlivé, ak sa dôchodky zvyšu- jú o rovnaké percento a nie o rovnakú sumu. Nie je spravodlivé ...
7) Po krku neplatičom miezd, daní a faktúr
- svojvoľne neplatia ľu-ďom mzdy, neplatia dane, neplatia faktúry. Týchto podvodníkov nemie-nime viac tolerovať. Získajú tým ľudia, získa štát, vráti sa chuť podnikať.
8)
Ak nevyriešime my Rómsky problém, vyriešia oni slovenský
-vláda Rómov len upláca z našich daní. Ak nechceme byť raz na Slovenskubielou menšinou, tak vykášme rukávy a poďme problém riešiť.
9)Nesmieme viac žiť na úkor našich detí a vnúčat
- Ficova vláda násneuveriteľne zadĺžila. Tento obrovský dlh budú splácať naše deti a vnúča-tá. Robiť dlhy, nie je sociálna, ľudská a už vôbec nie zodpovedná politika.
10)
Dobré ráno Slovensko! - minimum byrokracie, moderný štát
 - sme v 21. storočí, tak sa konečne zobuďme a robme veci elektronicky.
11)
Zakrúťme krkom korupcii
- veď je všade okolo nás. Rozťahanáako chobotnica. Bez úplatku to nejde. Úplatné súdy, úrady, polícia ...
12)
Slovensko nie je len Bratislava
-
haló bratislavskí páni, aj indežijú ľudia, nielen v Bratislave. Investície dajme do regiónov, nie do Blavy.
13)
Spokojní zamestnanec - základ úspechu
- vytvorme ľuďomtaké podmienky, aby boli šťastní. Vrátia nám to mnohonásobne.
14)
Poctivé podnikanie - čistá hra, jasné pravidlá
- ak hrá podnika-teľ fér, musíme si ho vážiť a nie hádzať do jedného vreca s podvodníkmi.
15)
Zdravie máme len jedno
- mesiace musíme čakať na dôležitévyšetrenia, obrovské dlhy, porušené nemocnice ... tak sme dopadli
16)
Škola základ života
- učiteľ je s deťmi výrazne viac ako rodič. Kohochceme, aby učil naše deti, ak nechceme zaplatiť dobrých učiteľov?
Prednedávnom uplynul rok odvtedy, čo Ficova vláda predložila, myslím, To-manovej návrh zákona, ktorý zmenil pravidlá investovania Dôchodkovýchsprávcovských spoločností (DSS-iek). Hneď na úvod priznávam, že súčasťouzmeny bolo aj zníženie poplatkov DSS-iek. To bola správna zmena.
Čo však bola katastrofa,
bolo to, že mladučký poslanec za SMER Ró-bert Madej v ten deň nezaspal alebo aspoň nedostal napr. hnačku, a taksa unúval do parlamentu. Keďže si chcel dokázať, aký je frajer, podal po-zmeňujúci návrh zákona, aby sa v ňom zmenilo jedno slovíčko „rokov„ naslovíčko „mesiacov„. Pravdepodobne sa mu v noci snívala rozprávočka O12-tich mesiačikoch, preto mu to slovíčko v zákone asi chýbalo.
Poviete si,
čo to táram a zľahčujem určite záslužnú prácu veľaváženéhopána SMERáckeho poslanca. Určite sa rozčuľujete, ako si len môžem robiť posmešky z budovania sociálneho štátu, ktorý sa o nás postará.
Nie nerobím si posmešky.
Keď totiž o tom jednom slovíčku píšem, tak jemi veľmi ťažko. Tie posmešky nie sú nič iné ako len môj smiech cez slzy.
No dobre - k veci.
Snaha pán poslanca Madeja padla na úrodnú pôdu aposlanci SMERu,, SNS a HZDS povedali, že ÁNO - dobrý návrh a zmenu od-súhlasili. Vymenili slovo „rokov„ za slovo „mesiacov„. Táto maličká zmenanásledne spôsobila pohromu. DSS-ky, ktoré spravujú naše peniaze, ktoré siodkladáme na dôchodok do II. piliera, sa okamžite začali zbavovať všetkýchakcií, v ktorých mali dovtedy naše peniaze investované.
Prečo?
Lebo hlúpa výmena slov ich nútila každých 6 mesiacov doplatiť zosvojho, ak by akcie v ich držbe stratili na hodnote. Takéto krátke obdobie naposudzovanie výhodnosti investície do akcií je z odbornej stránky blud a keď-že DSS-ky videli, že premiér nechá do odborných zákonov „fušovať“ mladýchchlapcov, ktorí nemajú ani len šajnu o čom hovoria, tak akcie rýchlo predali.
Čo predaj akcií spôsobil?
Nič podstatné - hovorí pani Tomanová. Ja ho-vorím, že okradnutie ľudí storočia. DSS-ky boli prinútené všetkých akcií sazbaviť v čase, keď začali prudko rásť na hodnote. Odvtedy, ako sa ich zbavili,cena akcií narástla o viac ako 40%! To znamená, že každý z 1,5 milióna spo-riteľov v II. pilieri mohol mať teraz nasporené výýýrazne, výýýrazne viac.
Hovorí sa,
že socialisti nemajú skutočný záujem na tom, aby ľudia maliviac peňazí a mali sa tak lepšie.Vraj preto, lebo potom by už ľudia na ľúbivéreči o sociálnom štáte nepočúvali, a tak by socialistov nevolili.
Hovorí sa,
že socialisti nemajú skutočný záujem znižovať nezamestna-nosť. Vraj preto, lebo potom, keď by ľudia zrazu mali prácu, bolo by menejsociálne odkázaných ľudí, a tak by ich opäť menej reagovalo na mámivérečičky o sociálnom štáte a socialistov by volilo zase menej ľudí.
Hovorí sa,
že kapitalizmus má jednu chybu. A to, že nerovnomerne roz-deľuje bohatstvo. Hovorí sa tiež, že socializmus má jednu obrovskú výhodu.A to, že rozdeľuje rovnomerne. Ale chudobu.
A tak sa pýtam.
Nezdá sa vám, že sa nám tu SMER opäť snaží budovať socializmus? Kde všetci budeme rovnako chudobní a budeme im sociál-ne odkázaní zobať z dlane? Mne áno. Robí to potichučky a nenápadne. Vtomto článku bol presne spomenutý postup ako. Postup, ako ožobráčiť 1,5milióna ľudí pod zásterkou akože boja voči DSS-kám. SMER s Ficom na čelebojuje, ale nie voči chudobe, ale voči tým hnusným, hnusným kapitalis-tom, ktorí by mohli jeho ovečkám priniesť prácu, zvýšiť zárobky a urobili byzrazu jeho ovečky slobodné a nezávislé od svojho baču.
Preto tu s plnou vážnosťou vyhlasujem,
že všetko nasvedčuje tomu,že ožobráčenie ľudí, ktoré vymyslel mladík pán poslanec Madej zo SMERu,a ktoré akoženajsociálnejší premiér Fico s najmúdrejšou tetou Tomanovoutak vehementne vždy obhajovali, bol dopredu vymyslený spôsob, ako ľudí pripraviť o ich peniaze. Ako zabrániť tomu, aby nedajbože zbohatli. Akozabrániť tomu, aby raz mali dostatočný príjem na to, aby nemuseli byť odkázaní na reči o budovaní sociálneho štátu z úst človeka s miliónovýmihodinkami na ruke. Ako zabrániť tomu, aby SMERu odišli voliči. Nie je totižpre Fica a jeho bandu v SMERe lepší volič ako ten s holým zadkom, ktorý jeodkázaný na každú omrvinku, čo mu Fico podhodí.
 
 igor matovič 
PS.
Za každé previnenie patrí spravodlivý trest. Čo by si zaslúžili Madej, Fico,Tomanová za jedno slovo, ktoré okradlo ľudí o miliardy ich peňazí, ktoré si odkladajú na starobu? Spravodlivý trest. Ale im sa určite nič nestane.
Priority nášho programu
Ako Madej zo SMERU
ľudí o kopu miliárd dostal

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->