Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword or section
Like this
56Activity
P. 1
Program SaS - 120+ nápadov

Program SaS - 120+ nápadov

Ratings:

5.0

(1)
|Views: 1,860|Likes:
Published by OndrejUrban

More info:

Published by: OndrejUrban on Apr 26, 2010
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

02/23/2013

pdf

text

original

 
1
 PARLAMENTNÉ VOĽBY 2010
 
Volebný program strany Sloboda a Solidarita, verzia 2.0
 
2
PROGRAM STRANY SLOBODA A SOLIDARITA
 Mgr. Martin Poliačik 
 predseda Výboru pre tvorbu programu SaSMartin Poliačik je učiteľom na súkromnej základnej škole Montessori v Bratislave. Študoval systematickú flozofu na Filozofckej akulteTrnavskej univerzity. Od roku 1996 bol aktívnym členom Slovenskej debatnej asociácie, v rokoch 2003 - 2006 ju viedol na pozícii výkonného riaditeľa. Je medzinárodne akreditovaným debatnýmtrénerom, rozhodcom a lektorom. Spolupodieľal sa na vytváraní metodológie akademickej debaty, ktorú dnes využívajú stovky stredoškolských a vysokoškolských študentov na Slovensku. Hovorí aktívne po anglicky, dorozumie sa po nemecky a španielsky.
 Ako sme tvorili program
Každý bod programu SaS má jednoduchú a prehľadnú štruktúru. Na začiatku vždy pomenúvame súčasný stav - čím je nevyhovujúci a z akých príčin. Potom v časti „SaS navrhuje“ menujeme konkrétne kroky, ktoré chceme podniknúť na jeho zlepšenie. V prípade vplyvov na rozpočet verejnej správy vyčíslime aj sumu, ktorou ho navrhnutéopatrenia ovplyvnia. V závere uvádzame pozitíva, ktoré plynú z našich návrhov. SaS je stranou odborníkov a týmto programom to potvrdzuje.
Program zostavili 
Martin Poliačik a tímlídri: Joze Kollár, Joze Mihál, Natália Blahová, Lucia Nicholsonová, Peter Kalist, Martin Chren,Ľudovít Jurčík, Ľubor Benkovič, Ivan Holko, Anna Zemanová, Ivan Juráš, Róbert Mistrík, Natália Cehláriková, Andrej Miklánek, Vladimír Klimeš, Stanislav Fořt, Michal Nižňan, Kamil Krnáč, Alojz Baránik, Juraj Droba.
 
3
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2010OBSAH
1. Verejné fnancie a fnančný trh .......................................................................................................82. Dane a odvody ..............................................................................................................................143. Sociálna politika ............................................................................................................................204. Sociálne odkázané spoločenstvá (SOS) ........................................................................................255. Zdravotníctvo ................................................................................................................................316. Vzťahy s Európskou úniou .............................................................................................................367. Podnikateľské slobody...................................................................................................................398. Hospodárstvo ................................................................................................................................439. Poľnohospodárstvo .......................................................................................................................4710. Životné prostredie .........................................................................................................................5111. Školstvo .........................................................................................................................................5412. Veda a výskum ..............................................................................................................................6013. Kultúra ...........................................................................................................................................6314. Šport ..............................................................................................................................................6615. Médiá ............................................................................................................................................6916. Osobné slobody ............................................................................................................................7117. Demokratická spoločnosť .............................................................................................................7518. Boj proti korupcii ...........................................................................................................................8219. Súdnictvo a spravodlivosť .............................................................................................................8720. Zahraničná a bezpečnostná politika .............................................................................................95

Activity (56)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
David Matula liked this
Jana Ďuricová liked this
David Matula liked this
martinbeca liked this
Erika liked this
Heat22 liked this
Dana Čokinová liked this
FefeJa liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->