Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
55Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKJR (PENDIDIKAN KESELAMATAN JALAN RAYA)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKJR (PENDIDIKAN KESELAMATAN JALAN RAYA)

Ratings: (0)|Views: 2,496 |Likes:
Published by siti nurdiyana

More info:

Published by: siti nurdiyana on Sep 28, 2010
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOCX, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

08/20/2013

pdf

text

original

 
PERSEDIAAN MENGAJAR BAHASA MELAYU
Tarikh: 1 April 2010Masa: 60 minitTahun: 2 Mawar Bilangan murid: 30 orangMata Pelajaran: Bahasa MelayuTema / Tajuk: Semua Orang Pejalan Kaki
Hasil Pembelajaran:Fokus Utama:
2.2 Melaporkan sesuatu perkara dengan menggunakan bahasa yang sesuai dan tepat. Aras 1: i) Memberitahu isi-isi penting sesuatu perkara dengan menggunakan perkataan dan frasa yang jelas.
Fokus Sampingan:
8.2 Membina dan menulis ayat tunggal dan ayat majmuk dalam sesuatu penulisan teks tentang sesuatutajuk. Aras 1: i) Membina ayat tunggal dan ayat majmuk berdasarkan perkataan yang diberikan.
PKJR :
7.2.2 Mengetahui terdapat 5 langkah untuk menyempurnakan tugas melintas jalan dengan selamat7.2.3 Menggambarkan prosedur melintas dan menerangkan setiap langkah
Objektif:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:1. Menyatakan lima langkah melintas dengan betul menggunakan perkataan dan frasa yang jelas.2. Menulis ayat tunggal dan ayat majmuk yang gramatis tentang langkah-langkah melintas jalan raya yang betulberdasarkan perkataan yang diberikan.
 
Sistem Bahasa:
 Tatabahasa : Morfologi - ayat tunggal dan ayat majmukKosa kata : berhenti,mendengar,melihat, berwaspada, berfikir 
Pengisian Kurikulum:
Ilmu - Pendidikan Muzik.Nilai - Kerjasama, kepatuhanKemahiran Bernilai Tambah : Belajar Cara Belajar (menyusun maklumat), Kemahiran Berfikir, KemahiranTeknologi Maklumat dan Komunikasi, Kecerdasan Pelbagai(muzik, verballingusitik, kinestatik), Kemahiran Intrapersonal, Kemahiran Interpersonal, KajianMasa Depan.
Bahan Bantu Mengajar:
 Lirik lagu, lembaran kerja, LCD, layar skrin, laptop.
Pengetahuan Sedia Ada Murid:
Murid pernah mendapat maklumat mengenai langkah-langkah melintas menerusi media cetak atauelektronik mahupun mempunyai pengalaman sendiri melintas.
Langkah/Masa Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Catatan
Set Induksi(5 minit)Lagu yang bertajuk ´MelintasJalan.´1. Guru mengedarkan lirik lagu yangbertajuk ´Melintas Jalan´ kepada murid.2. Murid menyanyikan lagu ´MelintasJalan´ sambil melakukan gayamelintas.3. Guru mengaitkan lagu dengan tajukpelajaran hari ini.Bahan bantu:LCD, laptop, layar skrin dan lirik laguKemahiran BernilaiTambah:Kecerdasan pelbagai(muzik dankinestatik).Kemahiran teknologimaklumat dankomunikasi.
 
Langkah 1(20 minit)Simulasi melintas jalan denganselamat.1. Murid melakukan simulasi prosedur melintas jalan dengan selamat.
y
Beberapa orang murid dipilih untukmenjadi orang dewasa dan kanak-kanak yang hendak melintas jalanraya.
y
Murid lain akan menjadi pemerhati danmenilai sama ada lima langkahmelintas dilakukan dengan betul.2. Setelah tamat aktiviti simulasi, muridmenyatakan lima langkah melintasdengan selamat berdasarkan simulasiyang dilihat.Teknik:SimulasiNilai:BekerjasamaKemahiran Belajar Cara Belajar:(mencatat nota)Langkah 2(15 minit)Sesi kuiz antara kumpulan:1. Mengapakah kita perlumelintas dengan orang dewasa?2. Mengapakah kita berhentisebelum melintas?3. Di manakah kita perluberhenti?4. Apakah yang perlu kita buatsebelum melintas?5. Arah manakah yang perlu kitalihat?6. Mengapakah kita perluberwaspada semasa melintas?7. Apakah yang mungkinberlaku?1. Murid dibahagikan kepada duakumpulan kecil dengan saiz kumpulan yangsama banyak.2. Setiap kumpulan perlu menetapkannombor giliran kepada setiap ahli kumpulanuntuk menjawab mengikut nombor soalanyang telah disediakan oleh guru.3. Semasa kuiz berlangsung, ahli kedua-dua kumpulan yang mendapat nombor giliran yang pertama akan bersaing untukmenjawab soalan yang pertama. Begitu juga seterusnya. Persaingan hanya berlakuantara dua peserta tersebut tanpa bantuanahli-ahli kumpulan yang lain.4. Kumpulan yang berjaya mengumpulmarkah tertinggi dikira sebgai pemenang.5. Pada akhir sesi kuiz, guru membimbingmurid menjawab soalan-soalan yangkurang tepat.Teknik:kuizNilai:Kepatuhan,kerjasama.Kemahiran BernilaiTambah:Kemahiran Berfikir,Kajian Masa Depan,KemahiranInterpersonal,KecerdasanPelbagai(verbal ±linguistik)

Activity (55)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
Imah Yusoff liked this
suziela91 liked this
Asanizan Tasim liked this
Bob Bol liked this
Siti Noor liked this
Fadil Osman liked this

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->