Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
10Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
173 Specjały siostry Anastazji

173 Specjały siostry Anastazji

Ratings: (0)|Views: 24,263 |Likes:
Published by Jerzy Wach

More info:

Published by: Jerzy Wach on Nov 12, 2010
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

07/10/2013

pdf

text

original

 
S. ANASTAZJA 
PUSTELNIK FDC
173
SPECJAŁY 
SIOSTRY ANASTAZJI
Wydawnictwo WAM 
Kraków 2005 
 
10 PRZYDATNYCH RAD
1. W niektórych przepisach celowonie podano rodzaju tłuszczu - należy użyć według własnych upodobań i możliwości.2. Surówki należy przyrządzać nakrótko przed podaniem.3. Naczynia, do których wkłada sięsurówki powinny być nieuszkodzone.4. Wartość odżywczą i smak surówek podnosi odpowiedni dobór warzyw i ichumiejętne przyprawienie - dobierać warzywa zdrowe, świeże, młode.5. Warzywa do gotowania należy zalewać wrzącą, osoloną wodą w takiej ilości, aby były zakryte i gotować pod przykryciem.6. Warzywa zielone oraz zawierającegorzkie, piekące składniki, jak kapustaczy kalafior, po zagotowaniu - odkryći dalej gotować bez przykrycia.7. Warzyw obranych i rozdrobnionychnie należy moczyć w wodzie.
 
8. Rozpoznanie mięsa.Mięso wołowe: mięso z młodych sztuk ma barwę czerwoną, tkanka jest soczysta, tłuszcz, który przerasta część tuszy odznacza się barwą kremoworóżową.Mięso ze starych sztuk ma kolor ciemnoczerwony, tłuszcz żółtawy, przerośnię-
ty błonami.
Cielęcina ma kolor bladoróżowy, na jejpowierzchni nie ma tłuszczu, natomiasttłuszcz wewnętrzny ma również odcień bladoróżowy.
*
Mięso wieprzowe: mięso z młodychsztuk ma kolor jasnoróżowy ze starych jest ciemnoróżowe.Mięso drobiu: z ptaków młodych jestsmaczne i delikatne. Drób stary maodstającą, zrogowacialą łuskę na nogach,chropowatą skórę, a zakończenie mostka twarde.Ryba: świeża odznacza się swoistą wonią i przylegającą do skóry łuską; skrze-la są jasnoczerwone, a mięso jest barwy  bladoróżowej.

Activity (10)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 thousand reads
1 hundred reads
yaro82 liked this
Klaudia Kuchna liked this
Dawid Komada liked this
Emilia Serwicka liked this
kubusio1994 liked this

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->