Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
24OcakWebinar

24OcakWebinar

Ratings: (0)|Views: 108 |Likes:
Published by EducationUSA TAA
24 Ocak'ta yapmis oldugumuz online soru cevap saati'nin metnini burada bulabilirsiniz.
24 Ocak'ta yapmis oldugumuz online soru cevap saati'nin metnini burada bulabilirsiniz.

More info:

Published by: EducationUSA TAA on Feb 04, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOC, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

02/04/2011

pdf

text

original

 
24 OCAK WEBINAR METNI
Danışman1:
Hoşgeldiniz. Soru cevap saatimiz Cuma saat 12:00'dabaşlayacaktır. Sorularınız sorduktan sonra hemen ekranda görünmeyecektir.Danışmanlar sorularınızı cevapladığında hem soruyu hem de cevabını bir aradaekranda görebilirsiniz.
Danışman2
: Arkadaslar webchat'imiz başlamıştır, sorualarınızı sorabilirsiniz.
Danışman1
: Sorulariniz Amerika'da Egitim ile ilgili her turlu konuda olabilir. Dahaspesifik sorulari olanlara ozelden cevap verilebilir ve bu ekranda gorulmeyecektir.
Öğrenci:
Amerika'da Ingilizce ogretmenligi alaninda basvuru yapmak icin hangisinavlari almam gerekli?
Danışman2
: Amerika'da Ingilizce ogretmenligi icin TOEFL ve GRE sınavlarinialmanız gerekiyor, su anda kacinci sınıftasınız?
Öğrenci:
Mezun durumdayim
Danışman2
: Eger MEB'e bagli bir okul veya universitede calisiyorsazKomisyonumuzun verdigi FLTA bursumuza basvuruda bulunabilirsiniz. Ya daortalamaniz en az 3.00 veya 75 ise ogrenci burslarimiza basvuruda bulunabilirsiniz.
Öğrenci:
Fulbright GRE için en az kaç istiyordu acaba?
Danışman2
: Hangi alanda basvuru yapacaksınız?
Öğrenci:
Fen bilimleri..biyoloji
Danışman2
: 1000 ve yukarısı olmak durumunda sozel ve sayisal bolumler toplamı
Öğrenci:
Merhaba . Sizin izmir deki seminerinizede katlıdım ben.Doktora bursuiçin?
Danışman2
: Alanız neydi hatırlayamadim.. Ancak Muhendislik icin Sozel veSayısal bolumler toplamı 1000, sosyal alanlar icin 950, guzel sanatlar ve digeralanlar icin 900 ve yukarısı olması gerekiyor
Öğrenci:
Merhabalar.. ben Opportunity Grant ile ilgili soru sormak istiyorum.. Buprograma katılıp burs alan öğrencilerin burs miktarları Amerika’da yaşamaya veeğitimini sürdürmeye ne kadar yetiyor ?
Danışman2
: OG bursumuz ogrencinin Amerika'daki egitim ve yasama masraflarınıkarsilamaya yonelik bir burs degildir. Ogrencinin basvuru surecindeki masraflarınınbir kısmına yardımcı olmak amaciyla olusturulmustur.
 
Öğrenci:
Ben Ege universitesi isletme 1. sınıftayım kız kardesim Amerika’da biüniversitede doktora yapıyor. Ben de onun yanında okumak istiyorum ama nasılburs bulabilirim ?
Danışman1
: Lisans duzeyinde transfer olup mu okumak istiyorsunuz?
Öğrenci:
Evet
Danışman1
: Turkiye'den lisans duzeyinde her sene verilen duzenli bir bursbulunmamaktadir. Amerika'da basvuru yapacaginiz okulda 'financial aid' bolumunebakip, yabanci ogrenciler icin olan burslara bakabilirsiniz. Degisik duzeyde burslarverilebiliyor. Fakat lisans duzeyinde tam burs bulmak yuksek lisansa gore dahazordur.
Öğrenci:
Toefl ve Gre yi geçmek için kursa başladım. 7 Mart’a kadar Fulbright içinbaşvurumuda yapacağım. Fulbright in ön elemeyi geçemezsem de OG'abaşvurmayı düsünüyorum. Acaba 2012-2013 için simdiden Amerika’da okul ve hocaarastırmam gerekli midir?
Danışman2
: 2012'de egitiminize baslamak uzere basvurulariniza Eylül 2011'denitibaren baslamalisiniz. Yazın OG bursumuza basvuruda bulunabilirsiniz.
Öğrenci:
Amerika’daki hocalarla kontakt kurmaya çalışmalı mıyım? Yurtiçindenherhangi bir burs kaynak edinemezsem Amerika’dan bunu nasıl saglayabilirim?
Danışman2
: Doktora duzeyinde okul arastirmasi yaparken calismak istediginizalanda calisan hocalar ile irtibata gecmeniz faydalı olacaktir. Okul bulma konusundaher zaman bize danisabilirsiniz
Öğrenci:
OG ye yazn basvuruda bulunur ve kazanrsam 2012 de USA de bulunabilirmiyim?
Danışman2
: onumuzdeki donemde son basvuru tarihi olacak olan OG bursumuz2012 akademik donemi icin basvurularini baslatan ogrencilerimize yonelik olacak
Öğrenci:
Merhabalar.. GRE sınavına nasıl girebilirm?
Danışman2
: GRE sinavına online veya telefon ile kayıt yaptırabilirsiniz. Neredeikamet ediyorsunuz? Sinav merkezleri sehre gore degisiyor? www.gre.orgadresinden bilgi alabilirsiniz. Eger İstanbul'da oturuyorsaniz Istanbul ofisimizde GREsinavi ile ilgili yapacagimiz seminere gelebilirsiniz. Detaylari web sayfamızdabulunan takvimimizden ogrenebilirsiniz.
Öğrenci:
Tesekkür ederim bilgi icin
Danışman1
: Baska sorulariniz olursa useducation@taa-ankara.org.tr'den ya da mailgrubumuz olan abdegitim@googlegroups.com adresinden bana ulasabilirsiniz.
 
Öğrenci:
Yani OG ye basvurabilmek icin USA da bir okulla iletisime gecmis olmamlazım?
Danışman2
: OG bursumuza basvuruda bulunabilmek icin Amerika'daki okullarabasvurularinizi baslatmis veya basliyor olmak gerekiyor
Öğrenci:
Manisa'dayım.. ingilizce öğretmenliği mezunuyum.. Toefl ve Gresınavlarına girmem gerekliymiş onları araştırıyorum.. teşekkür ederim bilgiler için
Danışman1
: Toefl sinavi icin www.toefl.org adresinden kayit yaptirabilirsiniz.Burada register for a test seceneginde, Turkey sectikten sonra sinavi alabileceginizyerlerin bir listesini gorebilirsiniz.
Danışman1:
Ayni sekilde GRE icin olan opsiyonlari www.ets.org adresindebulabilirsiniz. TOEFL daha fazla sehirde verilmektedir.
Danışman1
: GRE Izmir, Ankara ve Istanbul'da yapilmaktadir. Eger sinavlar, kayit veonline calisma sitelerini sizlere gondermemizi isterseniz, mail adreslerinizi bizeulastirmaniz yeterlidir.
Danışman2
: TOEFL; GRE ve GMAT sınavalrı ile ilgili olarak Istanbul ofisimizdeyapacagımız bilgilendirme toplantılarına katılabilirsiniz, toplantıalrımızla ilgili detaylibilgiye web sayfamzıda bulunan takvimimizden ulasabilirsiniz
Öğrenci:
Merhaba, Ben Dokuz Eylul Universitesi Amerikan Kulturu ve EdebiyatiBolumunde Arastirma Gorevlisiyim. Yaz aylarinda, alti hafta sureyle AmerikanUniversitelerinde, dunya capindaki American Studies bolumlerindekiakademisyenler icin duzenlenen summer institute'lar vardi, artik yok mu?
Danışman2
: Bazı okullarda hala bu programa devam ediyor. Bana e-mail atarsanızEce ham size kaynaklamzidan bu tur programlari olan okullarin listesiniverebilirizm.
Öğrenci:
Merhaba. Post doktoraya yönelik burslarınız var mıdır?
Danışman1
: Merhaba. Post-doc icin Fulbright'in doktora sonrasi arastirma bursunabasvurabilirsiniz. Detayli bilgiye http://www.fulbright.org.tr/tr/turk/doktora-sonrasi-arastirma adresinden ulasabilirsiniz.
Danışman2
: Sorulariniz oldugu taktirde her zaman bizimle irtibata gecebilirsiniz.
Öğrenci:
Peki, bu post doktora bursu ne kadar süreliğine veriliyor ve en önemlişartları nelerdir?
Danışman1
: Basvuru esnasinda en yaz 3 yillik doktor olmaniz gereklidir ve Ingilizceduzeyiniz onemlidir.

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->