Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
EHE_margise_toovihik

EHE_margise_toovihik

Ratings: (0)|Views: 48|Likes:
Published by Ruukel

More info:

Categories:Types, Brochures
Published by: Ruukel on Feb 09, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

02/09/2011

pdf

text

original

 
EESTI ÖKOTURISMI KVALITEEDIMÄRGIS EHE – 2006-2010EHE-MÄRGISE TÖÖVIHIK
KOOSTAJA: EESTI ÖKOTURISMI ÜHENDUS
Tallinn 2007
Kujundaja: DisainikorpToimetaja: Silvi Villo
 
EHE-MARGISE TOOVIHIK
2
Sihtkoha analüüs kõigi asjaosaliste heaoluks
Piirkonna vaatamisväärsused on tihti selleks otsustavaks motiiviks, mille põhjal loodus- ja kultuurihuvilisedreisijad valivad teatud sihtkoha. Seepärast on eriti atraktiivsed ettevõtted, mis suudavad palju näidata ja huvi-taval moel jutustada piirkonna loodus- ja kultuuriväärtustest.Ökoturismi kvaliteedimärgise EHE eesmärgiks ongi sellised ettevõtted eristada ja esile tuua ning teha klien-tidele lihtsaks Eesti parimate ökoturismiettevõtete leidmine.Ökoturismi äriidee on teha kättesaadavaks ja näidata piirkonna vaatamisväärsusi parajale hulgale külasta-jatele nii kütkestaval moel kui võimalik. Samal ajal tuleb seda teha säästval moel, kuna turism on pikaajalineäritegevus.Näiteks annab võimalus näidata piirkonna kaljukotkaid tootele lisaväärtust, aga kui seda tehakse valesti, polejärgmisel aastal enam atraktsiooni.Teiste sõnadega tähendab ökoturism seda, et näidates piirkonna loodus- ja kultuuriväärtusi, tuleb neid hoida,kestvalt ning säästlikult kaitsta, tehes seda respektiga ja võimalikult vähe häirides.See omakorda nõuab sihtkoha kohta suuri teadmisi.
Miks on sihtkoha analüüsi vaja?
Hästi läbi viidud sihtkohaanalüüs annab ettevõttele hea ülevaate piirkonna loodus- ja kultuuriväärtustest.Koos oma tegevuse, piirkonna ressurssisikute ja muu looduskasutuse kirjeldusega võib plaani seejärel kasu-tada, et arendada piirkonna fauna, floora, erinevate biotoopide ja väärtusliku kultuuripärandi kasutamistkvaliteetseks ökoturismiks.Sihtkoha analüüsi võib võrrelda näiteks looduskaitsealade kaitsekorralduskavadega või metsakorral-duskavade ja -plaanidega. Sellised plaanid annavad tegevusele struktuuri ning võimaldavad piirkonnatõhusamat ja targemat majandamist.
Milleks on sihtkoha analüüs hea?
Head sihtkohaanalüüsi saab kasutada mitmel erineval moel, näiteks:Juba olemasolevaid turismitooteid saab parendada selle läbi, et kindlustatakse piirkonna loodus-ja kultuuriväärtuste tõepoolest optimaalne kasutamine erinevates reisitoodetes.Tuure saab sobitada aastaaegadega vastavalt piirkonna loomastikule ja linnustikule, viies sellegamiinimumini igasugused häirimised. Näiteks kevade esimesed ratsaretked tehakse teistelradadel kui suvised.Uued ja atraktiivsed turismitooted saab välja arendada, kasutades sihtkohaanalüüsi nimekirjapiirkonna vaatamisväärtustest.Lihtsam on korraldada sisekoolitust, muu hulgas ka uutele töötajatele.Sihtkoha analüüs lihtsustab suhtlemist erinevate ametiasutustega ja piirkonnas olevate teisteasjaosalistega.
 
3
EHE-MARGISE TOOVIHIK
Lihtsam on avastada ohtusid, nagu teatud kohtade ülekasutamine ja loomastiku-linnustiku häi-rimine.Hea sihtkohaanalüüsi olemasolul saab turismiettevõte soovitada külastamist väärt atraktsiooneka oma klientidele, kes on juba niikuinii kohal, see annab külastusele lisaväärtuse, rahulolevamadkliendid ja atraktiivsema sihtkoha.Lõpuks on sihtkohaanalüüsi loodus- ja kultuuriväärtuste nimekiri suurepärane tööriist, et aren-dada konkreetset aktiivset loodus- ja/või kultuuriväärtuste toetamist.Sihtkoha analüüsi koostamisel uuritakse süstemaatiliselt ettevõttele ja ettevõttega seotudpiirkonnale olulisi aspekte, mille kirjeldamisega saab ettevõtja sõnastatud ja dokumenteeritudkokkuvõtte.Sihtkoha analüüs näitab ka seda, kuidas ettevõtja on erinevates peatükkides mõtestanud eriasjaolusid.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->