Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Základní vybavení

Základní vybavení

Ratings: (0)|Views: 95|Likes:
Published by Survival_vs_NWO

More info:

Published by: Survival_vs_NWO on May 11, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as ODT, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/11/2011

pdf

text

original

 
Základní vybavení 
Priority
nedostatek tepla - podchlazení: jistá blízká smrt.nedostatek vody - dehydratace: projevuje se po několika hodinách, smrt během několika dní.nedostatek jídla - hlad: smrt během několika desítek dnů.
Výbava podle priorit
Sirky, svíčka, tuhý líh:-oheň je priorita číslo jedna, zahřátý organismus může žít a vyvíjet činnost pro zabezpečení dalších prioritOcílka a technický pazourek, mechanické křesadlo:-během používání zápalek je nutné se naučit rozdělat oheň pomocí křesadla, zápalky dojdoua oheň je potřeba vždyKompas:-v případě potřeby návratu, pohybu je kompas ulehčení v orientaci-doporučují se plněné kapalinou.Tablety na čištění vody:-tekutiny poněkud oddálí (pomohou překonat) hlad a mají vyšší prioritu-většinou na chemické bázi, skladnější než filtry, omezená zásoba/použitíZrcátko:-umožňuje signalizaci, ošetření na nepřístupných místech těla, při příznivých podmínkách a zručnosti rozdělání ohněDrátová pilka:-pro konstrukci úkrytů, lov zvěře, osobní ochranuVlasce:-konstrukce pastí, nouzový provaz a chytání rybKondomy:-skladný prostředek na přenášení vody a osobní ochranu-doporučen 3 kusyManganistan draselný:-dezinfekce.
Seřazení dle odborníků na přežití 
1. zápalky2. tuhý líh3. kapesní multifunkční zavírací nůž4. 50-90cm padáková šňůra5. kondomy (min. 3 kusy)6. sterilní obvaz7. malá zásoba vysoce-energetických potravin (psychologický efekt).
Survival priority pro celou výstroj
1. Krvácení (lékařské ošetření)2. Vzduch/ Dýchání3. Osobní ochrana a bezpečnost4. Přístřeší5. Voda6. Zajištění trvalého tepla, nebo chladu (podle prostředí)7. Jídlo8. Signalizace o pomoc9. Hygiena/sanitace10. Únik/ útěk 11. Cestování

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->