Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword or section
Like this
22Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
havasın derinlikleri

havasın derinlikleri

Ratings: (0)|Views: 3,469|Likes:
Published by afrodizyakci
havas kitabı
havas kitabı

More info:

Categories:Types, Resumes & CVs
Published by: afrodizyakci on May 25, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOC, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

01/18/2015

pdf

text

original

 
Hâvass'ın Derinlikleri II
2. BölümDEĞİŞİK BİR UYGULMATARZI
Burada vereceğim uygulama tarzı bazı Havâss kitaplarında görülen veasla ne oldukları anlaşılmadığı gibi, nasıl tanzim edildiklerine dair deen ufak bir bilgi yazılmayan bazı uygulamalardır.
KİTAPLARDAKİ, HİÇ BİR ZAMANÇALIŞMAYAN UYGULAMALAR
Hakkında hiç bir şey bilinmeyen bu uygulamalar aslında hiç bir işe deyaramazlar. Havâss ile yeni ilgilenmeye başlayan kimselerin büyük  bir çoğunluğu bu uygulamaları gördükleri zaman derhal denemek isterler çünkü yapılması gereken çalışmalar onlara çok kolay görünür fakat hemen hemen Hiç kimse de, bu tür formüllerden kaç tanesinidenerlerse denesinler başaolamazlar. Bu işe yaramayanuygulamalar da bir Havâss kitabından, diğerine geçerek varlıklarınısürdürüp sadece çeşit olup, sayfa doldururlar. Konuyu daha ileriyegötürmeden önce bu işe yaramayan uygulama veya formüllerden birini örnek olarak görelim.
Herhangi bir erkek veya kadının cinsel beğenisini kazanmakisteyen kimse veya herhangi bir insanın üzerinde etkiler meydana getirmek isteyen bir kimse üç, beş veyayedi gece, gece yarısından sonra abdest alıp 546 defa
“Yâ Keryuş” 
zikri yapar. Zikir randa da Alncı veotuzuncu zikirlerden sonra ve her yüzüncü zikirden sonrabir defa aşağıdaki sözleri okur.
1
 
Hâvass'ın Derinlikleri II
“Keryuşin Keryuşin, Meryuşin Meryuşin, Matuşin Matuşin,Latuşin Latuşin, Atyin Atyaşin, Eltayin Eltayin,Şekeşin Şekeşin, Meleşin Meleşin, Ceheşin Ceheşin,Amelaşin Amelaşin, Esri yâ Keryuş. Bi hakkı Rabbelcuyuş vefâl….” “Vefâl” 
kelimesinden sonra da duraklamadan ne istenirse osöylenir mesela
“Filan kimsenin celbi muhabbetini veyfilan kimsenin kahır ve tedhini yap.” 
Bu lemlersırasında karşı cins ilişkileri için güzel kokulu bir tütyakılırken, sert etkiler için kötü ve keskin kokulu tütsüleryakılır.
Yukarda görülen uygulamanın bir çok benzeri mevcuttur. Hemenhepsi de sonu
“Şin”
,
“İn”
, veya
“Ayil”
ile biten bazı esmâlar ve sonrada isteğe uygun bir hitabeden ibarettirler. Ortak noktaları hepsinin deyukardaki uygulama kadar kolay görünmeleridir. Bazıları üç, beş, yediveya belli sayılarda kağıtlara yazılırlar ve kağıtlar katlanıp, içlerine demesela bir parça günlük, üç tane karabiber koyulur ya da başka türlütseler de koyulabilir. Okumalar bu kağıtların üzerine yar.Okumadan sonra kağıtlar ate atılırlar ya da istenen kimsenin bulunduğu bir yere saklanırlar. Yakmak veya saklamak yerine sözkonusu kağıtların, istenen kisenin gelmesi istenen yere gömüldüğüveya rüzgarlı bir yere asıldığı uygulamalar da görülür.Bu uygulamaların kolay olamalarından başka bir ortak noktaları dahavardır ki, o da şudur: Hiç birisi, hiç bir işe yaramazlar.
2
 
Hâvass'ın Derinlikleri II
Bu çaşmalarda başaolan varsa, o kimse de formülün doğruolmasından değil, kendilerinin doğuştan üstün psişik yeteneklere sahipolmalarından dolayı başarılı olmuşlardır ki, ben böyle bir kimse ile hiçkarşılaşmadım. İşte bu yüzden de söz konusu çalışmalar uydurma, işeyaramaz, İslamiyet öncesi büyücülük ekollerinden kalma ya da meselacinlere tanmak ve benzeri şeyler olarak kabul edilmlerdir ki,aslında aşağıda göreceğimiz gibi gerçek hiç de öyle değiler.
UYGULAMALAR NEDENBAŞARISIZDIR?
Uygulamaların neden başarısız olduklarına gelince bunun aslında ikinedeni vardır. Birinci neden: Uygulamalar, kitaplarda görüldüğü gibiaynen yapılmayıp da, aşağıda görceğimiz gibi tanzim edilmiş, gerçek uygulamalar olsalar bile yukarda görüldükleri gibi basit şekilde bir kaç zikirle çalışamazlar. Bazı der çalışmalara ek olarakullanılmaları gerekir. Bunun detayı aşağıda anlatılacaktır.İkinci ve daha önemli neden ise, bu tür uygulamaların herhangi birisinin, bellirsiz bir zamanda, kimliği artık bilinmeyen bir kimsetarandan yine kimli bilinmeyen bir kimse in, ne oldukları bilinmeyen eslar veya âyetler kullanılarak tanzim edilmişolmalarıdır. Bunu daha açık bir şekilde anlayabilmemiz için gerek bu bölümde anlatılan tarzın gerekse Havâsstaki diğer bütünuygulamaların ilk kaynaklarını bilmemiz gerekir.Şimdi, daha aşağıda tekrar, yukarda anlatılan çalışma tarzına dönemek ve bu uygulamaların nasıl tanzim edildiklerini, nasıl işe yarar şekildekullanılabileceklerini görmek üzere konuya uzun bir ara vererek,Havâss uygulamalarının kaynaklarını ve neden bazılarının başarılı, bazılarının da başarız olduklarını görelim.
3

Activity (22)

You've already reviewed this. Edit your review.
tayfun liked this
1 thousand reads
1 hundred reads
erryfebs liked this
Melek Çitak liked this
maskican liked this
Ibrahim Gul liked this
maskican liked this
ok1222 liked this
Yavuz Cetin liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->