Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
27Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Dzienniczek Praktyk Technik Informatyk

Dzienniczek Praktyk Technik Informatyk

Ratings: (0)|Views: 75,851|Likes:
Published by digitalcustomer

More info:

Published by: digitalcustomer on Jun 27, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/11/2014

pdf

text

original

 
Dzień 1
- Zapoznanie z Przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Przeciwpożarowej.- Szczegółowe informacje o Regulaminie Pracy oraz zasadach obowiązujących pracowników firmy.- zapoznanie się z: pracownikami, sprzętem w firmie oraz ze strukturą organizacyjną sekcjiinformatycznej w firmie. Jak również z planem budynku i rodzajem prowadzonej działalności.- Nauka obsługi profesjonalnej kserokopiarki, bindownicy, faksu oraz jak rozmawiać z klientami i jak odbierać telefony.- Zorganizowanie własnego stanowiska pracy w zakresie przetwarzania informacji iprzeprowadzenia naprawy, konserwacji i ulepszani sprzętu komputerowego.- Informacje o długości czasu pracy, o przerwach śniadaniowych, o wyjściach ewakuacyjnych orazo miejscach przeznaczonych na palenie papierosów.
Dzień 2
- Naprawianie komputerów klientów (modyfikacje w BIOSie, DOSie, edytorze rejestru oraz wskładnikach systemowych.- Sprzątanie w budynku (zamiatanie, wynoszenie śmieci, podłączanie sprzętu komputerowego iinnego elektronicznego, ustawianie kartonów na magazynie).- Wykonywanie działań ściśle związanych z konfigurowaniem oraz konserwacją komputerów -zaliczyć w to można: reinstalacja systemu operacyjnego, aktualizacje BIOSu, Chipsetu płytygłównej, czyszczenie pamięci podręcznej CMOS, formatowanie dysków oraz ponowna instalacjasystemu operacyjnego).
Dzień 3
- Przeszukiwanie zasobów sieciowych Firmy oraz poszukiwania w Internecie, w celu odnalezieniatych informacji, które polecił znaleźć Pracodawca.- Prace porządkowe oraz archiwizacyjne (noszenie kartonów ze sprzętem komputerowym dosamochodu i na odwrót, sprzątanie w biurze, segregacja kartonów, układanie segregatorów, płytCD/DVD-ROM oraz specjalistycznych części komputerowych i fiskalnych).- Próby w współtworzenia firmowych programów służących między innymi do zarządzaniasłużbami serwisowymi. Pomoc przy programowaniu między innymi w językach: PHP, SQL, Delphii C++.
Dzień 4
- Ciąg dalszy prac porządkowo - archiwizacyjnych polegających na sprzątaniu biura, magazynu,serwerowni i innych pomieszczeń (w tym sprzątanie pomieszczenia socjalnego).- Testowanie wraz z diagnostyką błędów wśród monitorów, drukarek, kart graficznych i CD/DVD-ROMów.- Testowałem i diagnozowałem dyski twarde (około 30 dysków typu ATA i 10 typu SATA. Testypolegały m. in. na tym czy HDD jest wykrywalny oraz na poprawnym przejściu Testu nr. 1(diagnostycznego) w BIOSie).
Dzień 5
- Odinstalowywanie zbędnych składników z części komputerów (operowanie w Deinstalatorze orazRejestrze systemowym zarówno Windowsa jak i Linuksa).- Powyższe czynniki miały na celu dobieranie odpowiedniej konfiguracji sprzętu komputerowego
 
(w tym jego oprogramowania) do różnych zastosowań.- Korzystanie z zasobów sieci lokalnej (LAN) oraz Internetu i poczty elektronicznej.- Konfigurowałem sprzęt komputerowy wraz z jego oprogramowaniem. (Instalacja i uruchamianieoprogramowania użytkowego).- Eksploatacja sprzętu w firmie (montaż zestawów komputerowych, naprawa, konserwacja iobsługa serwisowa).Dzień 6- Naprawa uszkodzonego sprzętu komputerowego (w tym komputery, monitory).- Testowanie kart graficznych (przeprowadzanie testów za pomocą specjalistycznych programóworaz diagnozowanie i usuwanie ewentualnych uszkodzeń i trudności z nimi związanych).- Rozbudowywanie, modernizacja i swoiste twórcze unowocześnianie zestawów komputerowych(zarówno tych firmowych jak i tych dostarczonych przez klientów).- Polegało to między innymi na wymianie starych elementów na nowe oraz na tak zwanymoverclockingu, czyli podkręcaniu taktowania procesorów i zegarów systemowych oraz nazwiększaniu napięcia w zasilaczu i wcześniejszym odblokowywaniu mnożnika.Dzień 7- Ciąg dalszy testów i modernizacji kart graficznych, procesorów i wszelkiego innego dostępnegosprzętu.- Naprawa przyniesionych komputerów od klientów.Najczęściej musiałem:a) sprawdzić poprawność usytuowania kabli wewnątrz komputerab) ewentualnie dodać lub usunąć daną częśćc) sprawdzeniu w BIOSie czy wszystkie części są poprawnie "widziane" dla komputera (np. dyskitwarde powinny przejść poprawnie przez co najmniej pierwszy test diagnozujący).d) gdy to wszystko jest już sprawdzone i działa poprawnie instalowany jest konkretny systemoperacyjny.Dzień 8- Ciąg dalszy wykonywania i dokańczania powierzonych mi zadań w 7 dniu praktyki.- Po załadowaniu się wszystkich niezbędnych plików i składników systemowych, należałozdiagnozować i wyeliminować istniejący problem. (Np. poprzez wiersz poleceń [cmd], edytorrejestru [regedit.exe], eksplorator systemu Windows lub poprzez inne bardziej wyrafinowaneprogramy służące do rozwiązania danego problemu.)- Gdy po wyżej wymienionych czynnościach i po oczyszczeniu systemu ze wszystkich zbędnychskładników (patrz: śmieci) nie było oczekiwanego rezultatu - w postaci rozwiązania problemu, topo wcześniejszym skonsultowaniu tego z klientem, co można usunąć, a co jednak zostawić -formatowałem dysk twardy. Robiąc to oczywiście opierając się na systemie plików NTFS.Następnie na nowo utworzonej partycji wgrywałem pliki instalacyjne i instalowałem systemoperacyjny. Najczęściej był to MS Windows XP Professional z Service Packiem 2 lub Debian.Dzień 9- W dniu dzisiejszym skierowany zostałem do pracy i pomocy przy zakładaniu instalacji i
 
przyłączania całego okablowania do komputerów i kas fiskalnych, znajdującego się na terenieprywatnego przedsiębiorstwa.- Między innymi zajmowałem się tam montowaniem i przyłączaniem kabli do Patch Panelu:- montaż prowadziłem (kolejno kolorami: brązowy, jasno-brązowy, zielony, jasno-zielony,pomarańczowy, jasno-pomarańczowy, niebieski, jasno-niebieski).- Zaciskanie kabli przeprowadzałem przy pomocy tzw. noża do crossowania. Polega to naodmierzeniu odpowiedniej długości kabla, następnie jego skróceniu (w celu wyrównania idopasowania) i mocnym dociśnięciem za pomocą specjalnego noża z ząbkami.- Jak powszechnie wiadomo takie kable są 8 żyłowe (czyli wewnątrz pancerza mają 8 osobnych,małych, kolorowych kabelków).Dzień 10- Dokończenie pracy z poprzedniego dnia, czyli przyłączenie kolejnych 192 małych kabli.Pamiętać, wtedy musiałem o odpowiedniej długości i zachowaniu prawidłowej kolejności kolorów.- Zamontowanie gotowego już Patch Panelu do wiszącej na ścianie konsoli.- Sprawdzenie poprawności podłączenia (okazała się poprawne) i ostateczna konfiguracja sieci naterenie sklepu.- Zapakowanie sprzętu serwisowego i posprzątanie stanowiska pracy.
Dzień 11
- Dziś cały czas w pracy spędziłem na robieniu nowych kabli do Ethernetu / Internetu i crossowaniuodpowiednich do nich wtyczek (RJ-45).- Z ogromnego, zwiniętego w kartonie zwoju "samego" kabla wymierzałem odpowiednią długość.- Crossowanie kabli odbywało się to według znanego wszystkim informatykom schematu kolorów:a) jasno - pomarańczowyb) pomarańczowyc) jasno - zielonyd) niebieskie) jasno - niebieskif) zielonyg) jasno - brązowyh) brązowy
Dzień 12
- Przywiezienie drogiego, firmowego sprzętu komputerowego z magazynów (po inwentaryzacji).- Rozpakowanie wszystkiego, podłączenie oczyszczenie i w końcu bezpieczne włączenie.- Sprzęt po inwentaryzacji posłużył mi między innymi do konfigurowania kilku stanowiskkomputerowych, konfigurowania sieci (również przy pomocy kabli, które wczoraj sam zrobiłem).- Pomogło mi to lepiej zrozumieć obsługę lokalnych sieci komputerowych (LAN).- Przyglądanie się i współtworzenie baz danych i systemów oprogramowaniu użytkowego.
Dzień 13
- Przeprowadzanie porządków na magazynie oraz przy stanowisku pracy i w całym biurze.

Activity (27)

You've already reviewed this. Edit your review.
marcepanowaa liked this
1 thousand reads
1 hundred reads
Paulina Tomczyk liked this
Marion Otawa liked this
Roland Rzyszka liked this
Bialy Bialas liked this
Bialy Bialas liked this
Bialy Bialas liked this
Kamil Cabaj liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->