Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
28Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Dzienniczek Praktyk Technik Informatyk

Dzienniczek Praktyk Technik Informatyk

Ratings:
(0)
|Views: 83,487|Likes:
Published by digitalcustomer

More info:

Published by: digitalcustomer on Jun 27, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/29/2015

pdf

text

original

 
Dzień 1
- Zapoznanie z Przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Przeciwpożarowej.- Szczegółowe informacje o Regulaminie Pracy oraz zasadach obowiązujących pracowników firmy.- zapoznanie się z: pracownikami, sprzętem w firmie oraz ze strukturą organizacyjną sekcjiinformatycznej w firmie. Jak również z planem budynku i rodzajem prowadzonej działalności.- Nauka obsługi profesjonalnej kserokopiarki, bindownicy, faksu oraz jak rozmawiać z klientami i jak odbierać telefony.- Zorganizowanie własnego stanowiska pracy w zakresie przetwarzania informacji iprzeprowadzenia naprawy, konserwacji i ulepszani sprzętu komputerowego.- Informacje o długości czasu pracy, o przerwach śniadaniowych, o wyjściach ewakuacyjnych orazo miejscach przeznaczonych na palenie papierosów.
Dzień 2
- Naprawianie komputerów klientów (modyfikacje w BIOSie, DOSie, edytorze rejestru oraz wskładnikach systemowych.- Sprzątanie w budynku (zamiatanie, wynoszenie śmieci, podłączanie sprzętu komputerowego iinnego elektronicznego, ustawianie kartonów na magazynie).- Wykonywanie działań ściśle związanych z konfigurowaniem oraz konserwacją komputerów -zaliczyć w to można: reinstalacja systemu operacyjnego, aktualizacje BIOSu, Chipsetu płytygłównej, czyszczenie pamięci podręcznej CMOS, formatowanie dysków oraz ponowna instalacjasystemu operacyjnego).
Dzień 3
- Przeszukiwanie zasobów sieciowych Firmy oraz poszukiwania w Internecie, w celu odnalezieniatych informacji, które polecił znaleźć Pracodawca.- Prace porządkowe oraz archiwizacyjne (noszenie kartonów ze sprzętem komputerowym dosamochodu i na odwrót, sprzątanie w biurze, segregacja kartonów, układanie segregatorów, płytCD/DVD-ROM oraz specjalistycznych części komputerowych i fiskalnych).- Próby w współtworzenia firmowych programów służących między innymi do zarządzaniasłużbami serwisowymi. Pomoc przy programowaniu między innymi w językach: PHP, SQL, Delphii C++.
Dzień 4
- Ciąg dalszy prac porządkowo - archiwizacyjnych polegających na sprzątaniu biura, magazynu,serwerowni i innych pomieszczeń (w tym sprzątanie pomieszczenia socjalnego).- Testowanie wraz z diagnostyką błędów wśród monitorów, drukarek, kart graficznych i CD/DVD-ROMów.- Testowałem i diagnozowałem dyski twarde (około 30 dysków typu ATA i 10 typu SATA. Testypolegały m. in. na tym czy HDD jest wykrywalny oraz na poprawnym przejściu Testu nr. 1(diagnostycznego) w BIOSie).
Dzień 5
- Odinstalowywanie zbędnych składników z części komputerów (operowanie w Deinstalatorze orazRejestrze systemowym zarówno Windowsa jak i Linuksa).- Powyższe czynniki miały na celu dobieranie odpowiedniej konfiguracji sprzętu komputerowego
 
(w tym jego oprogramowania) do różnych zastosowań.- Korzystanie z zasobów sieci lokalnej (LAN) oraz Internetu i poczty elektronicznej.- Konfigurowałem sprzęt komputerowy wraz z jego oprogramowaniem. (Instalacja i uruchamianieoprogramowania użytkowego).- Eksploatacja sprzętu w firmie (montaż zestawów komputerowych, naprawa, konserwacja iobsługa serwisowa).Dzień 6- Naprawa uszkodzonego sprzętu komputerowego (w tym komputery, monitory).- Testowanie kart graficznych (przeprowadzanie testów za pomocą specjalistycznych programóworaz diagnozowanie i usuwanie ewentualnych uszkodzeń i trudności z nimi związanych).- Rozbudowywanie, modernizacja i swoiste twórcze unowocześnianie zestawów komputerowych(zarówno tych firmowych jak i tych dostarczonych przez klientów).- Polegało to między innymi na wymianie starych elementów na nowe oraz na tak zwanymoverclockingu, czyli podkręcaniu taktowania procesorów i zegarów systemowych oraz nazwiększaniu napięcia w zasilaczu i wcześniejszym odblokowywaniu mnożnika.Dzień 7- Ciąg dalszy testów i modernizacji kart graficznych, procesorów i wszelkiego innego dostępnegosprzętu.- Naprawa przyniesionych komputerów od klientów.Najczęściej musiałem:a) sprawdzić poprawność usytuowania kabli wewnątrz komputerab) ewentualnie dodać lub usunąć daną częśćc) sprawdzeniu w BIOSie czy wszystkie części są poprawnie "widziane" dla komputera (np. dyskitwarde powinny przejść poprawnie przez co najmniej pierwszy test diagnozujący).d) gdy to wszystko jest już sprawdzone i działa poprawnie instalowany jest konkretny systemoperacyjny.Dzień 8- Ciąg dalszy wykonywania i dokańczania powierzonych mi zadań w 7 dniu praktyki.- Po załadowaniu się wszystkich niezbędnych plików i składników systemowych, należałozdiagnozować i wyeliminować istniejący problem. (Np. poprzez wiersz poleceń [cmd], edytorrejestru [regedit.exe], eksplorator systemu Windows lub poprzez inne bardziej wyrafinowaneprogramy służące do rozwiązania danego problemu.)- Gdy po wyżej wymienionych czynnościach i po oczyszczeniu systemu ze wszystkich zbędnychskładników (patrz: śmieci) nie było oczekiwanego rezultatu - w postaci rozwiązania problemu, topo wcześniejszym skonsultowaniu tego z klientem, co można usunąć, a co jednak zostawić -formatowałem dysk twardy. Robiąc to oczywiście opierając się na systemie plików NTFS.Następnie na nowo utworzonej partycji wgrywałem pliki instalacyjne i instalowałem systemoperacyjny. Najczęściej był to MS Windows XP Professional z Service Packiem 2 lub Debian.Dzień 9- W dniu dzisiejszym skierowany zostałem do pracy i pomocy przy zakładaniu instalacji i
 
przyłączania całego okablowania do komputerów i kas fiskalnych, znajdującego się na terenieprywatnego przedsiębiorstwa.- Między innymi zajmowałem się tam montowaniem i przyłączaniem kabli do Patch Panelu:- montaż prowadziłem (kolejno kolorami: brązowy, jasno-brązowy, zielony, jasno-zielony,pomarańczowy, jasno-pomarańczowy, niebieski, jasno-niebieski).- Zaciskanie kabli przeprowadzałem przy pomocy tzw. noża do crossowania. Polega to naodmierzeniu odpowiedniej długości kabla, następnie jego skróceniu (w celu wyrównania idopasowania) i mocnym dociśnięciem za pomocą specjalnego noża z ząbkami.- Jak powszechnie wiadomo takie kable są 8 żyłowe (czyli wewnątrz pancerza mają 8 osobnych,małych, kolorowych kabelków).Dzień 10- Dokończenie pracy z poprzedniego dnia, czyli przyłączenie kolejnych 192 małych kabli.Pamiętać, wtedy musiałem o odpowiedniej długości i zachowaniu prawidłowej kolejności kolorów.- Zamontowanie gotowego już Patch Panelu do wiszącej na ścianie konsoli.- Sprawdzenie poprawności podłączenia (okazała się poprawne) i ostateczna konfiguracja sieci naterenie sklepu.- Zapakowanie sprzętu serwisowego i posprzątanie stanowiska pracy.
Dzień 11
- Dziś cały czas w pracy spędziłem na robieniu nowych kabli do Ethernetu / Internetu i crossowaniuodpowiednich do nich wtyczek (RJ-45).- Z ogromnego, zwiniętego w kartonie zwoju "samego" kabla wymierzałem odpowiednią długość.- Crossowanie kabli odbywało się to według znanego wszystkim informatykom schematu kolorów:a) jasno - pomarańczowyb) pomarańczowyc) jasno - zielonyd) niebieskie) jasno - niebieskif) zielonyg) jasno - brązowyh) brązowy
Dzień 12
- Przywiezienie drogiego, firmowego sprzętu komputerowego z magazynów (po inwentaryzacji).- Rozpakowanie wszystkiego, podłączenie oczyszczenie i w końcu bezpieczne włączenie.- Sprzęt po inwentaryzacji posłużył mi między innymi do konfigurowania kilku stanowiskkomputerowych, konfigurowania sieci (również przy pomocy kabli, które wczoraj sam zrobiłem).- Pomogło mi to lepiej zrozumieć obsługę lokalnych sieci komputerowych (LAN).- Przyglądanie się i współtworzenie baz danych i systemów oprogramowaniu użytkowego.
Dzień 13
- Przeprowadzanie porządków na magazynie oraz przy stanowisku pracy i w całym biurze.

Activity (28)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred thousand reads
marcepanowaa liked this
1 thousand reads
1 hundred reads
Paulina Tomczyk liked this
Marion Otawa liked this
Roland Rzyszka liked this
Bialy Bialas liked this
Bialy Bialas liked this
Bialy Bialas liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->