Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Delilik (Charles Bukowski)

Delilik (Charles Bukowski)

Ratings:
(0)
|Views: 31|Likes:
Published by sozdemir47

More info:

Published by: sozdemir47 on Aug 23, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

08/23/2011

pdf

text

original

 
LINDA KING'Eo ki bana getirdi ve geri alacak KIRAYI ÖDEMEYE 45 MILIMETRE bir kizi vardi Duke'ün, Lala, dört yasinda. Duke'ün ilk çocuguydu, bir gün onu bir sekildeöldürürler korkusu ile kaçinmisti çocuk yapmaktan, ama simdi deli oluyordu kiz için, mest oluyordu.Duke'ünaklindan geçen herseyi biliyordu kiz, özel bir hat vardi aralarinda sanki.Duke ile Lala süpermarketteydiler ve sürekli bir seyler söylüyorlardi birbirlerine, herseydenkonusuyorlardi, kiz ona bildigi herseyi söylüyordu; içgüdüsel olarak çok sey biliyordu, Dukeise fazla bir sey bilmiyordu ama bildiklerini ona söylüyordu ve ise yariyordu, mutluydular birlikte."bu ne?" diye sordu Lala."bu bir hindistan cevizi.""içinde ne var.""süt ve kitir seyler.""neden içinde?""çünkü iyi hissediyor kendini orada, o sütlü ve kitir sey kabugun içinde iyi hissediyor kendini,kendikendine, 'ah, ne kadar iyi hissediyorum kendimi burada!' diyor.""neden iyi hissediyor kendini orada?""hersey kendini iyi hisseder orada, ben hissederdim.""Hayir, hissetmezdin, arabani süremezdin onun içinde... beni göremezdin, jambonlu yumurtayiyemezdin.""jambonlu yumurta hersey degildir.""nedir hersey?""bilmiyorum, günesin içi belki, donmus bir kütle.""GÜNESIN IÇI...? DONMUS?""tabii.""donmus olsa neye benzer ki günesin içi?""günes atesten bir top. bilim adamlarinin bana katilacaklarini sanmiyorum, ama bana sorarsan buna benzer."Duke bir avokado aldi.
 
 "hey!""evet, avokado budur aslinda: donmus günes, günesi yer ve içimiz sicacik dolasiriz.""o içtigin biralarda da günes var mi?""var.""benim içimde var mi?""tanidigim herkesten daha çok.""bence senin de içinde KOCAMAN BIR GÜNES var!""tesekkür ederim, askim."markette dolanip alisverisi tamamladilar. Duke hiçbir sey seçmedi. Lala cani ne çekersekoymustusepete, bir kismini yiyemezdin: balonlar, kalemler, oyuncak bir tabanca, havaya atincaarkasindan parasütü açilan bir astronot, nasil astronotsa!Lala kasiyer kizdan hoslanmadi, suratini asti zavalli kiza: kepçelen-mis, bombos bir yüz -bir korkugösterisiydi ve bunun farkinda bile degildi."merhaba, tatli sey!" dedi kasiyer. Lala cevap vermedi. Duke cevap vermesi için zorlamadikizini,ödemeyi yapip arabaya yürüdüler."paramizi aldilar," dedi Lala."evet.""bu gece ise gidip daha çok para kazanman gerekecek, geceleri ise gitmeni sevmiyorum,annecilik oynamak istiyorum, ben anne olurum, sen de bebek.""peki, ben simdi bebek oldum, tamam mi, annem?""tamam, bebek, arabayi kullanabilecek misin?""deneyebilirim."arabaya bindiler ve yola çiktilar, sola dönerken gaz pedalini sonuna kadar köklemis orospuçocugununteki az kalsin kafadan giriyordu onlara."bebek, neden baskalari arabalari ile bize çarpmaya çalisiyorlar?""çünkü mutsuzlar ve mutsuz insanlar aci vermeyi severler, annem."
 
"mutlu insan yok mu?""mutluymus gibi yapan çok insan var.""neden?"

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->