Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
27Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Ergün Poyraz - Musa'nın çocukları

Ergün Poyraz - Musa'nın çocukları

Ratings:

4.83

(6)
|Views: 9,634 |Likes:
Published by berk gündoğan
Ergün Poyraz - Musa'nın çocukları
http://ulusal-birlik.blogspot.com
Ergün Poyraz - Musa'nın çocukları
http://ulusal-birlik.blogspot.com

More info:

Published by: berk gündoğan on Oct 01, 2008
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/09/2014

pdf

text

original

 
Bu e-kitap ilk kez www.e-kitap.usta paylaşıma açılmıştır. Ön okuma
 
amaçlıdır. Lütfen indirdikten sonra 24 saat içinde bilgisayarınızdan siliniz.Beğendiyseniz kitabın kültür bakanlığı bandrollü arijinal baskısını alınız.Tüm kitap severleri Saklı Kütüphane’ye bekliyoruz.ERGUN POYRAZ
 
ÖNSÖZ 
 
Tayyip Erdoğan Kasımpaşa'da kendi halinde geçinip giderken önce akıncılara, ardından MSP'ye, MSP ile be-raber MTTB'ye katılmıştı. Arkadaşları ile beraber sokak-larda "Şeriat Gelecek Vahşet Bitecek",
u
Tek Yol Đslam''  gibi sloganları atıyor, bu arada simitçilikten gelen tanı- şıklıkla
 şirket'le de içli dışlı oluyordu. Ne hikmetse Tür-kiye'deki liderler hep simitçilikten gelmeydi, aynı Deniz  Baykal gibi.
 
Şirketle tanışmasının ardından Tayyip'in önü açılı- yor, önce MSP Gençlik Kolları Başkanı oluyor, derken RP II Başkanı, milletvekili ve belediye başkan adaylıkları-nın ardından Đstanbul Belediye Başkanlığı dönemi ve Đs-rail, ingiliz ve ABD Büyükelçilikleri ile ilişkiler başlıyor-du.
 
10
 
ıı
 
 
ERGÜN POYRAZ
 
MUSA'NIN ÇOCUKLARI_____________________________________________ 
 
 
 Belediye başkanlığı ve öncesinde Đzak Alaton'un rah-le-itedrisatından geçtiği için Đsrail istihbaratı elemanı ve elçilik müsteşarı Alon Liel'in yanında zorluk çekmiyordu. Tayyip'i bu günlere getiren Mehmet Metiner gibi Kürt danışmanlarının yanında; Đngiltere Büyükelçisi Pe-ter Westmacott, ABD'nineski Ankara Büyükelçisi aynı zamanda CIA Türkiye veOrtadoğu masası şefi Mason Morton Abramowitz, ABD'nineski Ankara Büyükelçisi aynı zamanda CIA Türkiye veOrtadoğu masası şefi Marc Parris, CIA üst düzey yöneticisi vekaranlıklar prensi lakaplı Richard Perle'den oluşan bir ekipti.
 
Tayyip'i bu ekip ve alt takımı geliştiriyor ve değişimeuğratıyorlardı. Şimdi bu değişim ve gelişimin hikâyesini 32kısım tekmili birden izlemeye başlayalım...
 
 Ergün Poyraz, Ankara 30 Mart 2007 
 
Gürcü mü yoksa Rum mu
 
Tayyip'in hayat hikâyesine başlamadan önce dedelerinin nere-den geldiğine bakmak onun hikâyesini anlamamızı bir hayli kolay-laştıracaktır. Tayyip'in anne tarafı Rize ili Güneysu ilçesine Gürcis-tan'ın başkenti Batum'dan gelmişlerdi. O sıra Batum'dan gelen ai-leler arasında "Mezarcı" ailesi de vardı.
 
1991 yılı milletvekili seçimlerinde liste savaşları başlıyor, Erba-kan'ın kendine yakın gördüğü isimleri Đstanbul'da liste başlarınayerleştirmesine şiddetle karşı çıkıyordu. Erbakan liste başına AliOğuz'u getirmek istiyor, Tayyip ise aynı yere Gürcü kökenli, Ümra-niye Müftüsü Hasan Mezarcı'yı düşünüyordu. Erdoğan parti merke-zine karşı direniyor, bu direnmenin sonucunda hemşehrisi HasanMezarcı'yı liste başına getirtiyordu. Mezarcı, milletvekili seçilmesi-nin ardından Tayyip'e layık olduğunu konuşmaları ve davranışlarıile bir bir kanıtlıyordu. Partinin Bayrampaşa teşkilatında kadınlarayaptığı konuşmada Atatürk'e iğrenç iftiralarla saldırırken kendi kök-lerini de açıklıyordu. Mezarcı, Tayyip gibi Batum'lu olduğunu vur-guladı^ konuşmasında şunları söylüyordu:
 
"Atatürk milliyetçiliği ne demek? Herkes Türküm diyecek, neyani, senin hatırın için ben anamı babamı inkâr edeyim. Ben seninatan gibi veled-i zina mıyım? Ben Batum'luyum benim köküm bel-li..."
 
12
 
13
 

Activity (27)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 thousand reads
1 hundred reads
htapucu liked this
ve_ze liked this
Cem Kılıç liked this
Cem Kılıç liked this

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->