Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Buy Now $4.99
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
2Activity
P. 1
Fragment Tokë - 002 - Luftërat Fund (Albanian Edition)

Fragment Tokë - 002 - Luftërat Fund (Albanian Edition)

Ratings: (0)|Views: 109|Likes:
Published by Robert Skyler
Një aventurë epike në çmenduri, kjo seri e historisë alternative tregime të shkurtra, shqyrton zinxhirët që lidhin shpirtit njerëzor për përsëritjen e mbijetesës.
 
Episod 002: Në Forma Të Njohur
 
Me ka absolut të tillë si të vërtetë ne të enden, në mendje, në trup, në shpirt, ne jemi të lirë të hezitoj midis realitetit dhe ëndrrave në kërkim të një mbijetesë të denjë për meritat tona. Deri në realitet, apo çfarëdo të lirshme ndërtuar të tillë ne e gjejmë veten ngulfatën nga, na tërheq prapa në zymtë-përçart këtu dhe tani, ndaj barra dhe angazhimin me anë të përmbushjes dhe lufta që testet ëndrrat tona për të vërtetën.
Ndoshta e vërteta nuk është ajo që ne e kishte ëndërruar se ishte, fjalët dhe ndjenjat e tyre të detyruar shpesh re përcaktimet tona të koncepteve më të zakonshme. Kush edhe në mesin e ju flisni me ironi fjala pa u ironike? Në një botë, ku përdorimin më të zakonshme të tillë rezulton të jetë përkufizimi i saj i vetëm, nuk kemi luftë, në një shaka duke mënyrë rastësisht humor, për të mbijetuar, mes të asaj që qesh me të vërtetat tona si ajo qesh me ëndrrat tona, ndërsa nuk e si nuk te ose me këtë Fragment Tokë. 
 
Shqip Edicioni, Simple English Edition dhe English Edition.
 
Lexoni së bashku me botën. Fragment Tokë është gjithashtu në dispozicion në: [Afrikaans]-Fragment Aarde, [Anglisht]-Fragment Earth, [Arab]-Фрагмента Земље, [Armen]-Առանձին Հողակցում, [Azerbaijani]-Qəlpə Yer, [Bask]-Banatu Lurra, [Bjellorusisht]-Фрагмент Зямлі, [Bullgare]-Фрагмент Земята, [Danez]-Fragment Jord, [Estonez]-Kild Maa, [Finlandisht]-Pirstovat Maapallon, [Frëngjisht]-Fragment Terre, [Galician]-Fragmentos Terra, [Gjeorgjian]-ფრაგმენტი დედამიწა, [Gjerman]-Bruchstück Erde, [Grek]-Θραύσμα Γη, [Haitian Creole]-Fragmante Latè, [Hebraisht]-כדור הארץ רסיס, [Hindi]-टुकड़ा पृथ्वी, [Holandez]-Brokstuk Aarde, [Hungarez]-Repesz Föld, [Indonezian]-Terpisah Bumi, [Irlandez]-Ilroinnt Cré, [Islandez]-Aðskilja Jörð, [Italiane]-Frammento Terra, [Japonisht]-フラグメント 地球, [Jidisht]-פראַגמענט ערד, [Katalonje]-Fragment Terra, [Kinezisht (E Thjeshtuar)]-分开地球, [Kinezisht (Tradicionale)]-片段地球, [Korean]-부서진 조각 이승, [Kroate]-Fragmenti Zemlja, [Latinisht]-Fragment Terram, [Letonisht]-Fragments Zeme, [Lituanisht]-Fragmentas Žeme, [Malay]-Serpihan Bumi, [Maltez]-Framment Earth, [Maqedonas]-Фрагмент Земјата, [Norvegjez]-Fragmenter Jord, [Persian]-قطعات متلاشی کره زمین, [Portugalisht]-Fragmento Terra, [Rumun]-Sfarâmatura Pamânt, [Rus]-Фрагмент Земле, [Serb]-Фрагмента Земље, [Shkel Premtimin]-Dameidiog Ddaear, [Sllovak]-Úlomok Zem, [Slloven]-Locenih Zemlja, [Spanjisht]-Fragmento Tierra, [Suahilisht]-Fragment Ardhi, [Suedez]-Brottstycke Jord, [Tagalogisht]-Kaputol Mundo, [Thai]-แยก พื้นโลก, [Turk]-Kirinti Topraklamak, [Ukrainas]-Фрагмент Землі, [Urdu]-ٹکڑا زمین, [Veri Braille Amerikane]-⠠⠋⠗⠁⠛⠍⠢⠞ ⠠⠑⠜⠹, [Vietnamisht]-Vở Ra Từng Mảnh Trái Đất, [Xhela]-Ulomek Ziemia, dhe [Çek]-Úlomek Svet.
 
Fjalen: histori alternative, histori të shkurtër, të vërtetën, ironi, çmenduri, shpirtin e njeriut, mbijetesën, revizionizmit, pranimit, lufta e ftohtë, luftës së parë, fuqia e mediave, marrjen e vendimeve, vendosmëri, realitet, ëndrrat, filozofi, bohemi, çekosllovakia, republika çeke, sudetenland, ushtrinë amerikane, fisnike dhe montim, masakra, hitleri vdekur, fuhrer-bunker, u.s. 1st ushtrisë, pishinë e kështjellës, pikë e fortifikuar, pikë e fortifikuar, pikë e fortifikuar, ushtarë rusë, ushtarët gjermanë, wehrmacht, të ushtrisë së, naivitet, imagjinatën, paqes, luftës, zjarr zjarr i, besimi, pisha, zjarr në pyll, hiri, lëndë e djegshme, parëndësi, shkaku dhe, efekti forcë e, automjet komandues, linjë zjarri, neglizhenca pylltari, marrëzi, vdekja e gjermanisë, personifikimi, aftësia, urdhër, perceptimi, rëndësi të ceremonisë, e keqja, të kuptuarit, duke filluar luftës, mend pas kuvendit, alexei misostov, flamurin toger, cholmers, bosi, mashtrim kaos, pas luftës evropë, kockat lëmuar, të armatosur rëndë, predhë tronditur, marshimi, aleatët, makina të mekanizuara, mjegull e
Një aventurë epike në çmenduri, kjo seri e historisë alternative tregime të shkurtra, shqyrton zinxhirët që lidhin shpirtit njerëzor për përsëritjen e mbijetesës.
 
Episod 002: Në Forma Të Njohur
 
Me ka absolut të tillë si të vërtetë ne të enden, në mendje, në trup, në shpirt, ne jemi të lirë të hezitoj midis realitetit dhe ëndrrave në kërkim të një mbijetesë të denjë për meritat tona. Deri në realitet, apo çfarëdo të lirshme ndërtuar të tillë ne e gjejmë veten ngulfatën nga, na tërheq prapa në zymtë-përçart këtu dhe tani, ndaj barra dhe angazhimin me anë të përmbushjes dhe lufta që testet ëndrrat tona për të vërtetën.
Ndoshta e vërteta nuk është ajo që ne e kishte ëndërruar se ishte, fjalët dhe ndjenjat e tyre të detyruar shpesh re përcaktimet tona të koncepteve më të zakonshme. Kush edhe në mesin e ju flisni me ironi fjala pa u ironike? Në një botë, ku përdorimin më të zakonshme të tillë rezulton të jetë përkufizimi i saj i vetëm, nuk kemi luftë, në një shaka duke mënyrë rastësisht humor, për të mbijetuar, mes të asaj që qesh me të vërtetat tona si ajo qesh me ëndrrat tona, ndërsa nuk e si nuk te ose me këtë Fragment Tokë. 
 
Shqip Edicioni, Simple English Edition dhe English Edition.
 
Lexoni së bashku me botën. Fragment Tokë është gjithashtu në dispozicion në: [Afrikaans]-Fragment Aarde, [Anglisht]-Fragment Earth, [Arab]-Фрагмента Земље, [Armen]-Առանձին Հողակցում, [Azerbaijani]-Qəlpə Yer, [Bask]-Banatu Lurra, [Bjellorusisht]-Фрагмент Зямлі, [Bullgare]-Фрагмент Земята, [Danez]-Fragment Jord, [Estonez]-Kild Maa, [Finlandisht]-Pirstovat Maapallon, [Frëngjisht]-Fragment Terre, [Galician]-Fragmentos Terra, [Gjeorgjian]-ფრაგმენტი დედამიწა, [Gjerman]-Bruchstück Erde, [Grek]-Θραύσμα Γη, [Haitian Creole]-Fragmante Latè, [Hebraisht]-כדור הארץ רסיס, [Hindi]-टुकड़ा पृथ्वी, [Holandez]-Brokstuk Aarde, [Hungarez]-Repesz Föld, [Indonezian]-Terpisah Bumi, [Irlandez]-Ilroinnt Cré, [Islandez]-Aðskilja Jörð, [Italiane]-Frammento Terra, [Japonisht]-フラグメント 地球, [Jidisht]-פראַגמענט ערד, [Katalonje]-Fragment Terra, [Kinezisht (E Thjeshtuar)]-分开地球, [Kinezisht (Tradicionale)]-片段地球, [Korean]-부서진 조각 이승, [Kroate]-Fragmenti Zemlja, [Latinisht]-Fragment Terram, [Letonisht]-Fragments Zeme, [Lituanisht]-Fragmentas Žeme, [Malay]-Serpihan Bumi, [Maltez]-Framment Earth, [Maqedonas]-Фрагмент Земјата, [Norvegjez]-Fragmenter Jord, [Persian]-قطعات متلاشی کره زمین, [Portugalisht]-Fragmento Terra, [Rumun]-Sfarâmatura Pamânt, [Rus]-Фрагмент Земле, [Serb]-Фрагмента Земље, [Shkel Premtimin]-Dameidiog Ddaear, [Sllovak]-Úlomok Zem, [Slloven]-Locenih Zemlja, [Spanjisht]-Fragmento Tierra, [Suahilisht]-Fragment Ardhi, [Suedez]-Brottstycke Jord, [Tagalogisht]-Kaputol Mundo, [Thai]-แยก พื้นโลก, [Turk]-Kirinti Topraklamak, [Ukrainas]-Фрагмент Землі, [Urdu]-ٹکڑا زمین, [Veri Braille Amerikane]-⠠⠋⠗⠁⠛⠍⠢⠞ ⠠⠑⠜⠹, [Vietnamisht]-Vở Ra Từng Mảnh Trái Đất, [Xhela]-Ulomek Ziemia, dhe [Çek]-Úlomek Svet.
 
Fjalen: histori alternative, histori të shkurtër, të vërtetën, ironi, çmenduri, shpirtin e njeriut, mbijetesën, revizionizmit, pranimit, lufta e ftohtë, luftës së parë, fuqia e mediave, marrjen e vendimeve, vendosmëri, realitet, ëndrrat, filozofi, bohemi, çekosllovakia, republika çeke, sudetenland, ushtrinë amerikane, fisnike dhe montim, masakra, hitleri vdekur, fuhrer-bunker, u.s. 1st ushtrisë, pishinë e kështjellës, pikë e fortifikuar, pikë e fortifikuar, pikë e fortifikuar, ushtarë rusë, ushtarët gjermanë, wehrmacht, të ushtrisë së, naivitet, imagjinatën, paqes, luftës, zjarr zjarr i, besimi, pisha, zjarr në pyll, hiri, lëndë e djegshme, parëndësi, shkaku dhe, efekti forcë e, automjet komandues, linjë zjarri, neglizhenca pylltari, marrëzi, vdekja e gjermanisë, personifikimi, aftësia, urdhër, perceptimi, rëndësi të ceremonisë, e keqja, të kuptuarit, duke filluar luftës, mend pas kuvendit, alexei misostov, flamurin toger, cholmers, bosi, mashtrim kaos, pas luftës evropë, kockat lëmuar, të armatosur rëndë, predhë tronditur, marshimi, aleatët, makina të mekanizuara, mjegull e

More info:

Published by: Robert Skyler on Oct 31, 2011
Copyright:Traditional Copyright: All rights reserved
List Price: $4.99 Buy Now

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
See more
See less

11/03/2012

$4.99

USD

pdf

You're Reading a Free Preview
Page 3 is not shown in this preview.
You're Reading a Free Preview
Page 6 is not shown in this preview.
You're Reading a Free Preview
Pages 12 to 130 are not shown in this preview.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->