Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword or section
Like this
15Activity

Table Of Contents

Poema e Mjerimit
Lutje
Zgjimi
Pesha e fatit
Nen flamujte e melankolise
Por nuk vdes shampanja!
Recital i Malesorit
Kanget e Pakendueme
Vuejtja
Të lindet njeriu
Balade Qytetese
Lagja e Varfun
Blasfemi
Melodi e Keputun
Kanga e te Burgosunit
Kanga e dhimbes krenare
Vjeshta ne Parakalim
KANGA E PËRNDIMIT
Shpirtent shtegtare
Ekstaza Pranverore
Dy Buze
Sonet Pranveruer
Z.B
Mbas Tryezes
Hidhet e përhidhet
Malli rinuer
Një nate pa gjume
Frymezim i pafat
Vetmija
Shkendija
Rezignata
Shpirt i ri
Rima e tretun
Kanga skandaloze
Kanga që S'kuptohet
Motivet
"Trajtat e Mbinjeriut"
Marshi i Djalerise
Parathania e Parathanieve
"Kange ne Vete"
Fragment marre nga novela "Nje rrefren i qytetit tem"
Luli i vocërr
Buken tone te perditshme falna sot – I
Buken tone te perditshme falna sot - II
Buken tone te perditshme falna sot - III
Buken tone te perditshme falna sot - IV
PUTHJA E CUBIT
A do qymyr, Zotni?
Vetvrasja e trumcakut
Zoti te dhashte
Kanga e trumcakut
Idhuj pa krena
Husarët n'Adriatik
Kanga e qytetit te huej
Historia e njenës nga ato
"Matane Gardhit Asgja Te Re"
Në kishë
SOKRAT I VUEJTUN –APO DERR I KNAQUN?
Shenime: Torino – Sanatorium, San Luigji
TE FALA NGA FSHATI
Teufik i dashtun
Urime per 1937
I dashtuni Teufik,
Te dashtun Lenka dhe Lazer! *
Zotni Luarasi, *
I dashtuni Lin,
E dashtuna Cvetka,*
I dashtur Lazër,*
E dashtuna Cvetka,
E dashtuna Jovanka,
Drejtuar askujt - vec vetes se tij
Shenime: Hygo - "Te mjeret"
Pjesa I
Pjesa IV
Pjesa V
Shenime: Dostojevski – “Krim dhe ndeshkim”
Shenime: Shekspir – “Otello”
I fundmi Skandërbe*
Ik, moj flutur*
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Migjeni - Vepra

Migjeni - Vepra

Ratings:

5.0

(1)
|Views: 4,579 |Likes:
Published by Lum Rrekeja
Poezi, prozë, ese dhe letërkëmbimi i Migjenit
Poezi, prozë, ese dhe letërkëmbimi i Migjenit

More info:

Published by: Lum Rrekeja on Nov 25, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOCX, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

01/01/2014

pdf

text

original

You're Reading a Free Preview
Pages 7 to 33 are not shown in this preview.
You're Reading a Free Preview
Pages 37 to 42 are not shown in this preview.
You're Reading a Free Preview
Pages 46 to 120 are not shown in this preview.

Activity (15)

You've already reviewed this. Edit your review.
Arben Garunja liked this
1 thousand reads
1 hundred reads
Shkelzen Goxhaj liked this
An Nu An liked this
landittt liked this
Jorontin Qeraca added this note
Faleminderit per kete upload!
Valentina Gashi liked this
Dafina Stullca liked this

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->