Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Perancangan Panitia Add Math 2012

Perancangan Panitia Add Math 2012

Ratings: (0)|Views: 35 |Likes:
Published by Rasul Nordin

More info:

Published by: Rasul Nordin on Dec 14, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOC, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

12/14/2011

pdf

text

original

 
Sekolah Menengah Sains Muzaffar Syah MelakaPERANCANGAN PANITIA 1999Matapelajaran : Matematik Tambahan
 1.Ketua panitia : Pn Hjh Saripah Bte Hj AhmadAhli a) En Ong Chong Wee (Kuru Kanan Bidang Teknik dan Vokesional) b) En Lo Syeu Pingc) Pn Norazila Abu Zahrimd) Pn Hamidah Hassana.Pn Siti Hasnah Shohod b.En Khairul Anwar Che Mat 1.Latarbelakang1.Pelajar berkebolehan dan tahap kebolehan mereka adalah sama kerana semua pelajamendapat gred A dalam Matematik PMR.2.Guru-guru yang mengajar kesemuanya berpengalaman dan terlatih dan telah difahamkantentang Wawasan Sekolah Berasrama Penuh3.Bahan-bahan dan peralatan mencukupi dan sedang ditambah dari masa kesemasa 2.ISU1.Didapati keputusan peperiksaan Matematik Tambahan SPM tidak memuaskan dan belummencapai target pelunjuran.2.Berikut adalah data Analisa Pencapaian Matematik Tambahan SPM 1989 -1991 dantarget pelunjuran nya. GredTahunP1 - P2P3 - P4P5 - P6P7 - P8F9% lulus1991.PPenPel6.82317.93727.92017.82029-70.5100
 
PPenPel2.52425.43644.12017.82011.1-89.0100
PPenPel18.12533.63528.12215.418.04.55-95.45100
PPenPel7.52727.13335.52215.918.013.2-86.3100
PPenPel19.730.038.63026.82511.8153.1-96.7100
PPenPel25.730.028.450.031.210.011.910.02.7-97.3100
PPenPel25.6430.045.350.024.810.011.910.0--100100
PPenPel 30 50 10 10 - 100
PPenPel 35 55 10 - - 100 
1.
Matematik Tambahan adalah satu matapelajaran penting bagi aliran sains untuk melanjutkan pelajaran dalam berbagai bidang kerjaya.dan melanjutkan pelajaran diperingkat yanglebihtinggi 2.Pelajar kurang kemahiran menjawab soalan berformat SPM3.Semua pelajar diwajibkan mengambil Matematik Tambahan. 
 
1.Matlamat
Mengukuhkan dan membina pengajaran dan pembelajaran serta pencapaian prestasi cemerlang bagi Matematik Tambahan untuk mencapai kecemerlangan sebagaimana yang digariskan olehSBP. 
2.Objekti
1.Mencapai kecemerlangan dalam pendidikan Matematik Tambahan diperingkat SPM iaitumencapai target pelunjuran dari tahun ketahun. 
3.Strategi1.Pengetua/Pentadbir
6.11 Selalu memberi motivasi kepada pelajar dan guru-guru tentang pentingnyaMatematik Tambahan12.Menghadiri Mesyuarat Panitia Matematik dan KMK seberapa kerap yang boleh supaya permasalahan dapat diselesaikan segera13.Mengadakan sistem penilaian yang berkesan 
1.Guru - guru
6.21 Berusaha meningkatkan pengalaman dengan mendalami teknik mengajar secara KBSMdan Sekolah Bestari6.22 Menumpukan pengajaran kepada individu bukan pengajaran yang berpusatkepada guru6.23 Jelas akan objektif dan peranan masing - masing dalam merelasikanwawasan SekolahBerasrama Penuh24.Menjadi pemeriksa kertas Matematik Tambahan untuk pengalaman pengajaran25.Menaikkan motivasi pelajar terhadap Matematik Tambahan walaupun pelajar seringgagal di peringkat permulaan26.Mengesan kelemahan pelajar dan membuat pemulihan serta merta27.membuat penilaian kendiri supaya guru faham tentang kelemahan sendiri denganmendapat maklumbalas dari murid. 

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->