Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
KoguKonnad nr 10, suvi 2011

KoguKonnad nr 10, suvi 2011

Ratings: (0)|Views: 53|Likes:
Published by Auli Kütt

More info:

Published by: Auli Kütt on Jan 04, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

01/04/2012

pdf

text

original

 
Nr 2 (10), suvi 2011Eesti Ökokogukondade Ühenduse veebiajakiri
kogukonnad
 
KoguKonnad | suvi 2011 | 2
ea
 Väl jaand ja M TÜ Eesti Ökokogukondade Ühenduswww.kogukonnad.ee E-post a jakiri@kogukonnad.ee Toimeta ja Ingrid  VooglaidKu junda ja Auli KüttKaanefoto Grethe Rõõm Taustafotograafia www.sxc.hu Veebia jakiri "KoguKonnad" valmib vabatahtliku töö tulemusena. Kui soovid meie tegevust toetada, on Sinu annetus väga oodatud!M TÜ Eesti Ökokogukondade ÜhendusA /a 221041330534 SwedbankSelgitusse palume märkida "KoguKonnad"
Palun ole looduskallis  ja ära prindi seda a jaleh te, kui Sul  jus t  väga  tar vis pole!
Tere, armsad kogukonnahuvilised!
Käes on suve viimane kuu, kuid suviseid tegemisi jätkubveel küllaga. Ees on mitmeid huvitavaid kokkutulemisevõimalusi Uue Ajastu Festivalist Ökokogukondadekokkutulekuni, millest saab lugeda meie uudiste osas.Saame pikema pilgu heita ka suve jooksul juba toimunudkokkusaamistele nii Eestis kui välismaal.Pikalt kirjutatakse selles KoguKonnade numbris kolmestökokülast-kogukonnast. Kaidi Tamm kirjutab Tameraökokülast Portugalis, Margaret Neithal Sännakultuurimõisa tegemistest Eestis ja Ingrid Vooglaid jätkabeelmises numbris alustatud Milia ökokülast ning Kreetastkirjutamist.Seekord on pikemalt tutvustatud kahte ideed millegi uueloomiseks Eestis. Lennart Eistre kirjutab veedalikumungakloostri rajamise ideest ja Madis Masing noorteküpsussiirdelaagrite loomise plaanist ning iseseisvuseliikidest.Siit leiab ka kolm koostööpakkumist: Sänna kultuurimõisaoodatakse noorsootöötajat-projektijuhti, Raplamaalotsitakse kalahuvilist inimest ja Noarootsi on oodatudtaluabilised.Suur aitäh kõigile kirjutajatele, lugejatele ja tegijatele!Nautige suve lõppu veel pikalt ja andke oma tegemistestmeile ka teada aadressil ajakiri@kogukonnad.ee. Järgmine KoguKonnade number ilmub sügisel.Kohtumiseni!
 
udsed
KoguKonnad | suvi 2011 | 3
Anastasia Nägemuse ArmastajateKokkutulek
Kristiina GriskoFoto: Armin MittJuuni alguses toimus juba aastaid mitmete Vladimir Megreraamatute lugejate poolt oodatud suur üle-Eestilinekokkutulek. Mitmeid kuid planeeritud üritust saatis niisuur edu, et kokku tuli üle 150 inimese. Oma tuppa ja taluhoovi lubas meid lahkelt meie esi-lagendikulise EhaMetsalliku tütar Janika, kes avas oma südame, et lubadatema enda loodud armastuse atmosfääris toimudaüritusel, mille sarnast Eestis enne nähtud ei ole.Kokkutulek sai suure regilauluga alguse reede õhtulHiiemäel, kus sõime värskelt küpsetatud maheleibameega ja jõime mahepiima kohalikust talust. Mesilastesträäkides säras imekaunis valgeis riideis meie,loodusaustajate ja Anastasia raamatute lugejate, ükssuurim inspireerija, Eha Metsallik.Hiljem kogunesime Tuule talu õuele, kus pealeühismeditatsiooni ning suures ringis laulmist ja tänu-pühitsusi esines huvitava loenguga üllatuskülalineMercedes Merimaa. Taimejuttu ja omatehtud küpsetisining taimetoite jagus ööpimeduse saabumiseni, kuid nagusellele aastaajale kohane, ei tahtnud pimedus kuidagi tullaning nii jäi suur osa inimesi erinevate loodustarkadeloengut lõkke äärde kuulama veel hommikutundideni.Kuid enne kui kuu valguse teatepulga päikesele üle andis,õpetas Jelena Porkanen, kuidas valmistada Taani juurtegaindiaanileiba. Tainast puhastatud sarapuu oksa ümberkeerutada oli maru vahva ja uudne kogemus. Hiljem lõkkeääres sai sõna Priit Kangur, kes kõneles sääskede elustning nendega kooselamise võimalikkusest, mis praeguselsuvel eriti võimatu tundub olevat. Jagati nippe ja arutatikoostöövõimalusi putukariigi esindajatega.Uut päeva alustasid virgemad looduse armastajad jubapäikese tervitusega, peale mida kogunesime savist ahjuehitamise ja pererahvale puude tegemise talguteettevalmistusteks talu õuele. Kahjuks ei saanud nobedatearmastavate näppudega köögihaldjad suurt loengutest-päeva toimetustest osa rohkem kui vastassugupoolestusin vaimsete märkmete tegija hiljem agaralt neileettekandeid tegi. Erinevatest värsketest salatitestkoosneva lõunasöögi järel rääkis Sille Poola meile tooretetaimsete toitude tarbimise vajalikkusest niivõrd haaravalt,et nii mõnigi päikese all muru peal peesitaja kohkudespeast haaras (ning loodetavasti hiljem kodus pingsalt omakülmkapi sisu üle vaatas!). Päeva jooksul saime kuulataveel Ingrid Vooglaiu kõnet koduõppest, VladimirGantsovski teadmisi iidsest Venemaa veeda kultuurist jaKalju Paldise pajatusi maa-energeetikast.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->