Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
3Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Endian Firewall (EFW)

Endian Firewall (EFW)

Ratings:

4.33

(3)
|Views: 1,179|Likes:
Published by ozan
Endian Firewall
Endian Firewall

More info:

Published by: ozan on Nov 15, 2008
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

04/19/2013

pdf

text

original

 
Ön Söz
Bu belge temel olarak “ENDİAN” venlik duvakurulumunu elealmaktadır. Belge mümkün olduğu kadar kısa ve basit tutulmuş ve en temel şekli ileENDİAN kurulumu yaparak incelemeniz, denemeniz için gerekli rehberliği yapacakşekilde hazırlanmıştır. Belgenin yeni sürümlerinehttp://www.cehturkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz.Belge Ozan UÇAR tarafından yazılmıştır ve yazarın ismine sadık kalmakkaydı ile belge izin alınmaksızın her şekilde paylaşılabilir ve dağıtılabilir.
Endian Firewall Nedir?
ENDİAN Firewall , Linux tabanlı bir dağıtım olarak, oldukça gelişmiş veyetenekli bir güvenlik duvarı dağıtımıdır.
İlk Bakış
Endian öncelik olarak firewall ve içerik filtreleme olmak üzere pek çok amacahizmet edebilecek bir yapıya sahiptir. AntiSpam , Vpn , Packet Filter gibi bir çoközelliği vardır.Endian oldukça sade bir web yönetim paneline sahiptir. Kullanışlı ve kolay biryaya sahiptir. rkçe desti bulunmakda ben rkçesinden pek anlaşolmasamda : )
Kurulum İçin Neler Gerekiyor?
Donanım
Kurulum yapmak için; en az iki ağ arabirimine sahip bir bilgisayaraihtiyacınız olacaktır.Endian'da 4 farklı interface tanımlanabilir.Bunlar;Green: LANRED: WANOrange: DMZBlue: WIFI 
 
Endian Kurulum CD’si
Endian kurulumu için ihtiyaç duyacağımız CD imajınıhttp://www.endian.com/en/community/download/ adresinde yer alan mirrorkayıtlarından indirebiliriz.Bu belgenin Endian 2.2 sürümü kullanılarak hazırlanmıştır.
Kuruluma Başlıyoruz
Iso dosyasını uygun şekilde bir CD’ye yazdıktan sonra kurulum yapacağınızbilgisayara takmaz ve sistemi CD’den boot etmeniz gerekmektedir.Sistem açıldıktan sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşıcaksınız.Bu ekranda “Enter” ı tuşlayarak kuruluma başlıyoruz.
 
Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi bizden kurulumu hangi dildeyapmak istediğimizi soruyor.Bu seçimden sonraki amalarda kurulum dilibelirttiğiniz dil olucaktır.Bize uygun olanı (English) seçiyoruz.Bir sonraki adımda bizi “Hoş Geldin” mesajı ile karşılayarak kuruluma devametmek istediğimizi soruyor.Tabii ki evet : )

Activity (3)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
aquey liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->