Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
17Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Charles Bukowski - Delilik

Charles Bukowski - Delilik

Ratings: (0)|Views: 1,354 |Likes:
Published by Sercan

More info:

Published by: Sercan on Dec 15, 2008
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

09/23/2013

pdf

text

original

 
LINDA KING'Eo ki bana getirdi ve geri alacakKİRAYI ÖDEMEYE 45 MİLİMETREbir kızı vardı Duke'ün, Lala, dört yaşında. Duke'ün ilk çocuğuydu, bir gün onu bir şekilde öldürürler korkusuile kaçınmıştı çocuk yapmaktan, ama şimdi deli oluyordu kız için, mest oluyordu. Duke'ün aklından geçenherşeyi biliyordu kız, özel bir hat vardı aralarında sanki.Duke ile Lala süpermarketteydiler ve sürekli bir şeyler söylüyorlardı birbirlerine, herşeyden konuşuyorlardı,kız ona bildiği herşeyi söylüyordu; içgüdüsel olarak çok şey biliyordu, Duke ise fazla bir şey bilmiyordu amabildiklerini ona söylüyordu ve işe yarıyordu, mutluydular birlikte."bu ne?" diye sordu Lala."bu bir hindistan cevizi.""içinde ne var.""süt ve kıtır şeyler.""neden içinde?""çünkü iyi hissediyor kendini orada, o sütlü ve kıtır şey kabuğun içinde iyi hissediyor kendini, kendi kendine,'ah, ne kadar iyi hissediyorum kendimi burada!' diyor.""neden iyi hissediyor kendini orada?""herşey kendini iyi hisseder orada, ben hissederdim.""Hayır, hissetmezdin, arabanı süremezdin onun içinde... beni göremezdin, jambonlu yumurta yiyemezdin.""jambonlu yumurta herşey değildir.""nedir herşey?""bilmiyorum, güneşin içi belki, donmuş bir kütle.""GÜNEŞİN İÇİ...? DONMUŞ?""tabii.""donmuş olsa neye benzer ki güneşin içi?""güneş ateşten bir top. bilim adamlarının bana katılacaklarını sanmıyorum, ama bana sorarsan buna benzer."Duke bir avokado aldı."hey!"
LINDAKING'E1
 
"evet, avokado budur aslında: donmuş güneş, güneşi yer ve içimiz sıcacık dolaşırız.""o içtiğin biralarda da güneş var mı?""var.""benim içimde var mı?""tanıdığım herkesten daha çok.""bence senin de içinde KOCAMAN BİR GÜNEŞ var!""teşekkür ederim, aşkım."markette dolanıp alışverişi tamamladılar. Duke hiçbir şey seçmedi. Lala canı ne çekerse koymuştu sepete, birkısmını yiyemezdin: balonlar, kalemler, oyuncak bir tabanca, havaya atınca arkasından paraşütü açılan birastronot, nasıl astronotsa!Lala kasiyer kızdan hoşlanmadı, suratını astı zavallı kıza: kepçelen-miş, bomboş bir yüz -bir korkugösterisiydi ve bunun farkında bile değildi."merhaba, tatlı şey!" dedi kasiyer. Lala cevap vermedi. Duke cevap vermesi için zorlamadı kızını, ödemeyiyapıp arabaya yürüdüler."paramızı aldılar," dedi Lala."evet.""bu gece işe gidip daha çok para kazanman gerekecek, geceleri işe gitmeni sevmiyorum, annecilik oynamakistiyorum, ben anne olurum, sen de bebek.""peki, ben şimdi bebek oldum, tamam mı, annem?""tamam, bebek, arabayı kullanabilecek misin?""deneyebilirim."arabaya bindiler ve yola çıktılar, sola dönerken gaz pedalını sonuna kadar köklemiş orospu çocuğunun teki azkalsın kafadan giriyordu onlara."bebek, neden başkaları arabaları ile bize çarpmaya çalışıyorlar?""çünkü mutsuzlar ve mutsuz insanlar acı vermeyi severler, annem.""mutlu insan yok mu?""mutluymuş gibi yapan çok insan var.""neden?""çünkü utanıyorlar, korkuyorlar, itiraf edecek cesaretleri yok."
LINDAKING'E2
 
"sen korkuyor musun?""ben sadece sana itiraf edebilecek kadar cesurum -o kadar korkuyorum ki, annem, her an ölebilecekmişim gibihissediyorum kendimi.""bebek, bira istiyor musun?""evet, annem, ama eve gidinceye kadar bekleyelim."Normandie'ye vardıklarında sağa döndüler, sağa dönerken sana çarpmaları daha zordu."bu gece işe gidecek misin, bebek?""evet.""neden gece çalışıyorsun?""karanlık olduğu için. insanlar beni göremez.""insanların seni görmesini neden istemiyorsun?""çünkü görürlerse beni yakalayıp hapse atarlar.""hapis nedir?""herşey hapistir.""ben hapis DEĞİLİM!"park edip poşetleri eve taşıdılar."anne," dedi Lala, "çok şeyler satın aldık! donmuş güneşler, astronot, herşey!"anne (Mag'di adı), "iyi," dedi.sonra Duke'e döndü: "lanet olsun, bu gece işe çıkma, kötü bir his var içimde, çıkma, Duke.""içinde kötü bir his var, öyle mi? ben her işe çıktığımda içimde kötü bir his var. işin bir parçası, çıkmakzorundayım, meteliksiziz, kız eline her geçeni sepete doldurdu, konserve jambondan havyara kadar.""Tanrı aşkına, engelleyemiyor musun çocuğu?""mutlu olmasını istiyorum.""sen demir parmaklıkların ardındayken mutlu olmayacak.""bak, Mag, bu meslekte arada sırada içeri girmek kaçınılmazdır, bunu kabullenmek zorundasın, ki bendiğerlerinden şanslıyım, çok yatmadım.""namusunla çalışmaya ne dersin?"
LINDAKING'E3

Activity (17)

You've already reviewed this. Edit your review.
Aalfaa Beta liked this
1 thousand reads
1 hundred reads
Ayşe Parmaksız liked this
Özlem Cengiz liked this
Muhterem Uysal liked this
Muhterem Uysal liked this
ICHOZ liked this
Tanju YILDIZ liked this
GuncelYorum liked this

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->