Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Buy Now $4.99
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Фрагмент Земјата - 003 - Студената Концепт (Macedonian Edition)

Фрагмент Земјата - 003 - Студената Концепт (Macedonian Edition)

Ratings: (0)|Views: 29|Likes:
Published by Robert Skyler
Епска авантура во недоразбирање, оваа серија на психолошки раскази, истражува пофини значењето на бесмислено значења игнорирани од страна на разбирање себе.
 
003 Епизода: Лесно Е Да Се Направи
 
За жал, меѓу оние задачи кои ние ексел толку многу во бројки во, размислување не може да се изброи. Сепак, ако нашата историја покажува нешто повеќе од нашите бруто капацитет за насилство и измама од него, тоа е сигурно дека можеме да сториме повеќе заедно од кога и да распаѓа. Бројот на задачи група да ексел над индивидуалното е безброј: Заедно ние ловат поголема и се собираат повеќе, патуваат подалеку за поевтини, копа побрзо и подлабоко, се искачи повисоко за подолг; повеќе само нè прави посилни, иако нема тело или група досега собраа не размислувал повеќе слободно од зголемување на бројот.
Каде и да доаѓаат заедно во извршување на оваа задача: само декаденцијата, корупција, камата, стагнација и потчинување последвам. Меѓу луѓето кои сесрдно можат да бидат убедени за да го повлечете било камен на врвот на секоја рид, нема да најдете на не води мнозинството кое ќе се согласат со она што треба да се направи со неа откако таа е таму. Затоа што кога размислување, познати физички групирање на ние, станува следи интелектуална тиранијата на мене. За каде сте биле несигурна, слаби и несигурни, тие кои се обврзани се несомнено чиста, зашто не може да биде погрешно доколку тие сите се согласуваат, и сите тие ќе се согласат дали тие ќе бидат сите само мислат како мене. 
 
Македонски Јазик Издание, Simple English Edition и English Edition.
 
Читаат заедно со светот. Фрагмент Земјата исто така е достапен во: [Јапонски]-フラグメント 地球, [Јидски]-פראַגמענט ערד, [Азербејџан]-Qəlpə Yer, [Албанци]-Fragment Tokë, [Англиски]-Fragment Earth, [Арапски]-Фрагмента Земље, [Африканс]-Fragment Aarde, [Баскија]-Banatu Lurra, [Белоруски]-Фрагмент Зямлі, [Велшкиот]-Dameidiog Ddaear, [Галиција]-Fragmentos Terra, [Германски]-Bruchstück Erde, [Грчки]-Θραύσμα Γη, [Данскиот]-Fragment Jord, [Естонија]-Kild Maa, [Индонезиски]-Terpisah Bumi, [Ирска]-Ilroinnt Cré, [Исланд]-Aðskilja Jörð, [Италијански]-Frammento Terra, [Каталонски]-Fragment Terra, [Кинески (Поедноставен)]-分开地球, [Кинески (Традиционален)]-片段地球, [Кореја]-부서진 조각 이승, [Латвија]-Fragments Zeme, [Малајски]-Serpihan Bumi, [Малтешки]-Framment Earth, [Норвешка]-Fragmenter Jord, [Полски]-Ulomek Ziemia, [Португалски]-Fragmento Terra, [Романскиот]-Sfarâmatura Pamânt, [Руски]-Фрагмент Земле, [Свахили]-Fragment Ardhi, [Словачка]-Úlomok Zem, [Словенија]-Locenih Zemlja, [Српските]-Фрагмента Земље, [Тајланд]-แยก พื้นโลก, [Турски]-Kirinti Topraklamak, [Украина]-Фрагмент Землі, [Унгарија]-Repesz Föld, [Филипински]-Kaputol Mundo, [Финскиот]-Pirstovat Maapallon, [Француски]-Fragment Terre, [Хаити Креолски]-Fragmante Latè, [Хебрејски Јазик]-כדור הארץ רסיס, [Холандската]-Brokstuk Aarde, [Хрватска]-Fragmenti Zemlja, [Чешка]-Úlomek Svet, [Шведската]-Brottstycke Jord, и [Шпански]-Fragmento Tierra.
 
Клучни Зборови: епска авантура, недоразбирање, психолошки раскази, бесмислено значења, здодевни градови, датотека изтривалка, геноцид, сојузничките агенти, тајни агенти, вистината војна, влијание потпора, група мислам, историски експонати, насилство измама, заедништво, ловец се соберат, евтини патување, брзо копање подлабоко, качување повисоки, слободната мисла, декаденција корупција, камата стагнација, потчинување, споменик зграда, водителка мнозинства, физички групи, интелектуална тиранија, пркосејќи им на, северното море европа, подморница термопилите, оска трговски бродови, цар и држава, поморската борба, поморски забелешки, весници историски, секојдневен кражба, над спиење, концентрациони логори, не сочувство, ерменскиот геноцид, ерменски холокаустот, ерменски масакрите, големиот криминал, терор-глад во украина, суша геноцид во, сталин поморот од, глад на украина, ирски компир глад, голем глад ирска, го сочинуваат вашиот, играјќи видео игри, светлина вистината, отоманската империја, кристијан колење, раскажување приказни, наши
Епска авантура во недоразбирање, оваа серија на психолошки раскази, истражува пофини значењето на бесмислено значења игнорирани од страна на разбирање себе.
 
003 Епизода: Лесно Е Да Се Направи
 
За жал, меѓу оние задачи кои ние ексел толку многу во бројки во, размислување не може да се изброи. Сепак, ако нашата историја покажува нешто повеќе од нашите бруто капацитет за насилство и измама од него, тоа е сигурно дека можеме да сториме повеќе заедно од кога и да распаѓа. Бројот на задачи група да ексел над индивидуалното е безброј: Заедно ние ловат поголема и се собираат повеќе, патуваат подалеку за поевтини, копа побрзо и подлабоко, се искачи повисоко за подолг; повеќе само нè прави посилни, иако нема тело или група досега собраа не размислувал повеќе слободно од зголемување на бројот.
Каде и да доаѓаат заедно во извршување на оваа задача: само декаденцијата, корупција, камата, стагнација и потчинување последвам. Меѓу луѓето кои сесрдно можат да бидат убедени за да го повлечете било камен на врвот на секоја рид, нема да најдете на не води мнозинството кое ќе се согласат со она што треба да се направи со неа откако таа е таму. Затоа што кога размислување, познати физички групирање на ние, станува следи интелектуална тиранијата на мене. За каде сте биле несигурна, слаби и несигурни, тие кои се обврзани се несомнено чиста, зашто не може да биде погрешно доколку тие сите се согласуваат, и сите тие ќе се согласат дали тие ќе бидат сите само мислат како мене. 
 
Македонски Јазик Издание, Simple English Edition и English Edition.
 
Читаат заедно со светот. Фрагмент Земјата исто така е достапен во: [Јапонски]-フラグメント 地球, [Јидски]-פראַגמענט ערד, [Азербејџан]-Qəlpə Yer, [Албанци]-Fragment Tokë, [Англиски]-Fragment Earth, [Арапски]-Фрагмента Земље, [Африканс]-Fragment Aarde, [Баскија]-Banatu Lurra, [Белоруски]-Фрагмент Зямлі, [Велшкиот]-Dameidiog Ddaear, [Галиција]-Fragmentos Terra, [Германски]-Bruchstück Erde, [Грчки]-Θραύσμα Γη, [Данскиот]-Fragment Jord, [Естонија]-Kild Maa, [Индонезиски]-Terpisah Bumi, [Ирска]-Ilroinnt Cré, [Исланд]-Aðskilja Jörð, [Италијански]-Frammento Terra, [Каталонски]-Fragment Terra, [Кинески (Поедноставен)]-分开地球, [Кинески (Традиционален)]-片段地球, [Кореја]-부서진 조각 이승, [Латвија]-Fragments Zeme, [Малајски]-Serpihan Bumi, [Малтешки]-Framment Earth, [Норвешка]-Fragmenter Jord, [Полски]-Ulomek Ziemia, [Португалски]-Fragmento Terra, [Романскиот]-Sfarâmatura Pamânt, [Руски]-Фрагмент Земле, [Свахили]-Fragment Ardhi, [Словачка]-Úlomok Zem, [Словенија]-Locenih Zemlja, [Српските]-Фрагмента Земље, [Тајланд]-แยก พื้นโลก, [Турски]-Kirinti Topraklamak, [Украина]-Фрагмент Землі, [Унгарија]-Repesz Föld, [Филипински]-Kaputol Mundo, [Финскиот]-Pirstovat Maapallon, [Француски]-Fragment Terre, [Хаити Креолски]-Fragmante Latè, [Хебрејски Јазик]-כדור הארץ רסיס, [Холандската]-Brokstuk Aarde, [Хрватска]-Fragmenti Zemlja, [Чешка]-Úlomek Svet, [Шведската]-Brottstycke Jord, и [Шпански]-Fragmento Tierra.
 
Клучни Зборови: епска авантура, недоразбирање, психолошки раскази, бесмислено значења, здодевни градови, датотека изтривалка, геноцид, сојузничките агенти, тајни агенти, вистината војна, влијание потпора, група мислам, историски експонати, насилство измама, заедништво, ловец се соберат, евтини патување, брзо копање подлабоко, качување повисоки, слободната мисла, декаденција корупција, камата стагнација, потчинување, споменик зграда, водителка мнозинства, физички групи, интелектуална тиранија, пркосејќи им на, северното море европа, подморница термопилите, оска трговски бродови, цар и држава, поморската борба, поморски забелешки, весници историски, секојдневен кражба, над спиење, концентрациони логори, не сочувство, ерменскиот геноцид, ерменски холокаустот, ерменски масакрите, големиот криминал, терор-глад во украина, суша геноцид во, сталин поморот од, глад на украина, ирски компир глад, голем глад ирска, го сочинуваат вашиот, играјќи видео игри, светлина вистината, отоманската империја, кристијан колење, раскажување приказни, наши

More info:

Published by: Robert Skyler on Apr 17, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial
List Price: $4.99 Buy Now

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
See more
See less

04/18/2012

$4.99

USD

pdf

You're Reading a Free Preview
Page 3 is not shown in this preview.
You're Reading a Free Preview
Page 5 is not shown in this preview.
You're Reading a Free Preview
Pages 13 to 137 are not shown in this preview.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->