Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Save to My Library
Look up keyword
Like this
4Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Rancangan Pengajaran Harian

Rancangan Pengajaran Harian

Ratings: (0)|Views: 421 |Likes:
Published by Zabidah Chik

More info:

Published by: Zabidah Chik on Apr 30, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOCX, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

09/20/2012

pdf

text

original

 
RANCANGAN PENGAJARAN HARIANTarikh/ Hari:
18.04.2012/Rabu
Masa :
10.30-11.00 pagi
 Kelas
: Tahun 2 Bestari.
Bil. Pelajar :
36 Orang.
M/ Pel
: Bahasa Malaysia.
Tajuk :
Buah-buahan.
 Subtajuk:
Ke dusun Datuk.
Objektif :
Pada akhir pembelajaran murid dapat:i)Menceritakan sesuatu perkara yang dialami atau dilihat berdasarkanmaklumat dengan sebutan dan intinasi yang betul.ii) Membaca petikan dengan nada dan intonasi yang betul.iii)Mengambil imlak daripada teks yang diperdengarkan dan membinaserta menulis ayat tunggal yang lengkap.
Fokus utama:
8.1. Membina dan menulis perkataan, ayat tunggal dan ayat majmuk.Aras 3.(i) Membina ayat tunggal dan ayat majmuk yang lengkap.
Fokus sampingan:
9.1. Mengambil imlak teks yang diperdengarkan.Aras2. (i) Mengambil imlak frasa dan ayat dengan ejaan dan tandabaca yang betul.
Pengetahuan Sedia Ada :
Murid telah menguasai kemahiran membaca dan menulis padaperingkat awal.Pengalaman ke dusun buah-buahan.
Konsep :
Menamakan buah-buahan yang dilihat.
Bahan :
Teks bacaan, gambar Dusun buah-buahan, lembaran kerja.
Nilai :
kerjasama, bertanggungjawab. Kesyukuran.
Kemahiran :
Bacaan mekanis dan bacaan secara individu, menulis jawapan.
Langkah/Masa
 
Isi Pelajaran
 
Aktiviti Pengajaran Pembelajaran
 
Catatan
 
Aktiviti Guru
 
Aktiviti Murid
 
Set Induksi
 
( 3 minit)
 
Bercerita -Guru -Murid KB-
 
tentang gambaryang ditunjukkan.
 
-Berbual tentangpengalamanpergi ke dusunbuah-buahan.
 
mencungkil ideamurid untukmendapatkanmaklumat.
 
-Guru memintadua orang muridmenceritakanpengalamannya.
 
memberikanrespon yangbaik.
 
-Muridmenceritakanpengalamanmereka.
 
menghubungkait.
 
BCB-mendengar danberinteraksidengan baik.
 
Bahan-gambardusun buah-buahan.
 
Perkembangan
 
Langkah 1
 
( 4 minit )
 
Membaca teksyang yangdisediakan.
 
-Gurumempamerkanteks bacaan dihadapan kelas.
 
-Gurumembacanyasecarakeseluruhan.
 
-Muridmembaca kuatdengan sebutandan intonasiyang betul.
 
KB-Membacakuat.
 
BCB-mendengaraktif danmemprosesmaklumat.
 
Langkah 2
 
(10 minit )
 
Mengambilimlak daripadabahan yangdibaca.
 
-Guru menyebutperkataan danayat yangterdapat dalamteks.
 
-Muridmengambilimlak perkataandan ayat mudahyangdisebutkan.
 
-Murid menulisdalam bukutulis.
 
KB-Mengambilimlak.
 
Memastikanejaan dan tandabaca yang betul.
 

You're Reading a Free Preview

Download
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->