Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
13Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
2011 TOG Faaliyet Raporu

2011 TOG Faaliyet Raporu

Ratings:
(0)
|Views: 5,324|Likes:
Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın 2011 yılındaki faaliyetlerini özetleyen Faaliyet Raporu. Daha ayrıntılı bilgi için www.tog.org.tr adresine bakabilirsiniz.
Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın 2011 yılındaki faaliyetlerini özetleyen Faaliyet Raporu. Daha ayrıntılı bilgi için www.tog.org.tr adresine bakabilirsiniz.

More info:

Categories:Types, Brochures
Published by: Toplum Gönüllüleri Vakfı on May 04, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

02/19/2013

pdf

text

original

 
Toplumgönüllülerİ vakfı
2011 faalİyet raporu
 
3
F
arklılıklara Saygı
Farklılıklara saygılı olmak ve farklılıklarla bir arada yaşama kültürü geliştirmek Herhangi bir dini, ideolojik, siyasi, etnik vb. görüşünsavunuculuğunu veya propagandasını yapmamak 
Ş
eaık ve Hesap Vereblrlk 
• Mali raporlar dahil tüm kurumsal raporları açık olarak sunmak 
 Y 
erel Katılım
• Yerel ihtiyaca göre gençlerin öncülüğünde sivilinisiyatier oluşturmak, katılımı yaygın faaliyetlergerçekleştirmek • Yerel kaynağı harekete geçirerek sorun çözmekapasitesini artırmak 
E
kp Çalışması
Hepimiz için hep birlikte anlayışını desteklemek 
 Y 
aşam Boyu Eğtm
Toplumun eğitim düzeyini ve kalitesini yükseltmeyihedeemek • Sorgulayan, araştıran ve bilgiye dayalı eğitimidesteklemek Yaşayarak ve yaşam boyu öğrenmeye inanmak Eğitim konusunda bilinçli bir kamuoyu oluşturmayaçalışmak 
G
rşmclk 
Toplumsal sorunların çözümüne dair inisiyatif alarak harekete geçmek 
 
oplum Gönüllüler Vakı
 Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) 2002 yılındanberi gençlerin gönüllü olarak sosyal sorumlu
-
luk çalışmalarına katılmasını sağlayarak kişiselgelişimlerine katkıda bulunuyor. Böylece gençlerinaktif yurttaşlık temelinde toplumsal katılımlarınıarttırıyor. Bu amaçla TOG:
- Gönüllülük, proje yönetimi, insan hakları, sosyal haklar,üreme hakları, sağlık okuryazarlığı ve örgüt yönetimi  gibi konularda eğitmen eğitimleri ve diğer akraneğitimlerini gerçekleştiriyor,- İlişkide olduğu üniversite kulüplerine yerel ihtiyaca yönelik yüzyüze destekler sunuyor,- Gençlere burs, staj ve rehberlik imkanları sağlıyor,- Gençlerin ve örgütlenmelerinin birbirlerindenöğrenmelerinin desteklemek amacıyla gençlerinhareketliliğini artırıcı öğrenme ortamları yaratıyor.- Gençlerin toplumsal sorunlara yönelik kirlerini  projelere dönüştürmelerine destek olup nansman yaratmalarına destek oluyor,- Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarının kamusal düzeyde bilinirliğini arttırmaya yönelik araştırmalar ve temaslar yapıyor.
2011 yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 35.812gencin katılımıyla 844 yerel, ulusal ve uluslararasısosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası ve477 eğitim gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, yerelkaynağı da harekete geçirerek yerel halkın katılımınısağlamaktadır. Türkiye’nin 66 ilinde gençlik grubu veya üniversite topluluğu/kulübü olarak faaliyetgösteren ve 101 örgütlenme ile aktif olan ToplumGönüllüsü gençler 2011 yılında 313.881 kişiye çok çeşitli alanlarda hizmet götürmüşlerdir.
2
 V 
zyonumuz
Toplum Gönüllüleri olarak gençlerin öncülüğündetoplumsal barış, dayanışma ve değişimi gerçekleştirme vizyonu ile yola çıktık.
M
syonumuz
Gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğindeçeşitli sosyal hizmet projelerini hayata geçirmeyiGençlerin yaratabileceği sinerjiye inanan ve sosyalbir amaca yönelik maddi-manevi yatırım yapabilecek  yetişkin gönüllülerin katılımını, rehberliğini vedesteğini sağlamayıÇevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendinegüvenli, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumunakatkıda bulunmayıToplumda sosyal sorumluluk yönünde farkındalık  yaratmayı hedeiyoruz.“Eleştirmek değil, değiştirmek için” çıktığımız yolda,gençliğin enerjisini sosyal faydaya dönüştürmek içinçalışmalarımızı sürdürüyoruz.
        İ
      l      k      e      l      e      r

Activity (13)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
gokberra liked this
Eda Bayraktar liked this
Taylan Erol liked this
Karina Shutay liked this
Caner Çiftçi liked this
Laden Yurttagüler liked this
Nilgün Tekin liked this
Mustafa Bldk liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->