Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
1Activity
P. 1
Svoboda-2012-25

Svoboda-2012-25

Ratings: (0)|Views: 55|Likes:
Published by SVOBODA
Цей файл є частиною архіву "Свободи"
СВОБОДА заснована у 1893 році в США. Вона є найстаршою у світі україномовною газетою що видається безперервно. Архів Свободи - це унікальне джерело інформації з історії українства.
Цей файл є частиною архіву "Свободи"
СВОБОДА заснована у 1893 році в США. Вона є найстаршою у світі україномовною газетою що видається безперервно. Архів Свободи - це унікальне джерело інформації з історії українства.

More info:

Published by: SVOBODA on Jun 21, 2012
Copyright:Traditional Copyright: All rights reserved

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

08/29/2013

pdf

text

original

 
SVOBODAFounded in 1893 in Jersey City, NJPublished by the Ukrainian National Association
Пам'ятаймопроУкраїну! 
Рік 119, ЧИСЛO 25, П’ЯТНИЦЯ, 22 ЧЕРВНЯ 2012 РОКУ
www.svoboda-news.com
Видає Український Народний Союз
Vol. 119, No. 25, FRIDAY, JUNE 22, 2012$1.00
В Ню-Йорку відбулася акція на захист української мови
Левко Хмельковський
НЮ-ЙОРК. – 18 червня передГенеральним консульством Украї-ни відбулась акція протесту укра-їнців проти ухвалення у ВерховнійРаді законопроєкту про засадимовної політики. Численні амри-канські українці прийшли з пра-порами і гаслами‚ на яких буловисловлено вимогу за збережен-ня державного статусу українськоїмови і її дальшого розвитку.Акція почалася з співу молит-ви „Отче наш“‚ після чого про-мовляли голова Світової Конфе-ренції Українських Державниць-ких Організацій (СКУДО) АскольдЛозинський‚ голова ОрганізаціїОборони Чотирьох Свобід Укра-їни (ООЧСУ) Стефан Качурак‚президент Українського Народно-го Союзу Стефан Качарай, голо-ва Ню-йоркського відділу Укра-їнського Конґресового Коміте-ту Америки Іванка Заєць‚ Ната-ля Качурак від СКУДО‚ головаоб’єднання „Нова Українська Хви-ля“ Мирослава Роздольська (вонатакож зачитала звернення 12 голів
На „Евро-2012“ закінчилися групові змагання
На Чемпіонаті Европи з футболу „Евро-2012“ 19 червня закінчилися змагання збір-них команд в групах. До чвертьфіналу вийшли переможці групових змагань Чехія‚Німеччина‚ Еспанія і Англія. В плей-оф грати-муть також команди‚ які в групах посіли дру-гі місця – Греція‚ Португалія‚ Італія і Франція.15 червня збірна Укарїни програлакоманді Франції з рахунком 2:0. Зустрічускладнила велика злива з грозою‚ через щозмагання довелося призупинити майже нагодину. Французи почали грати дуже аґре-сивно. Діючи переважно в обороні, збір-на України намагалася контратакувати, аленічого небезпечного створити не спромо-глася.Французи двічі впродовж 10 хвилинзабили м’ячі у ворота української збір-ної і очолили турнірну таблицю. Украї-на, у активі якої три пункти, свою подаль-шу долю вирішувала 19 червня у заключ-ній грі з командою Англії. Вислід 1:0 накористь Англії.16 червня не пощастилозбірній команді Росії‚ яка, попри гучні зая-ви і прикрі демонстрації, програла коман-ді Греції з рахунком 1:0 і залишила чемпіо-нат. Не минули безслідно провокації вболі-вальників збірної Росії у Польщі. Крім гро-шового покарання Російського футбольно-го союзу‚ Росія дістала попередження проможливу кару в наступному чемпіонаті‚ 10російських уболівальників з 27 осіб, затри-маних на чемпіонаті в Польщі залишаютьсяпід арештом. Щодо двох з них вже ухваленісудові вироки, які набудуть чинности післязакінчення терміну можливого оскарження,а один засуджений до 10 місяців позбавлен-ня волі умовно‚ грошової кари і п’ятирічноїзаборони відвідування стадіонів у Польщі.Президент Союзу европейських фту-больних асоціяцій (УЕФА) Мішель Платі-ні задоволений організацією „Евро-2012“і переконаний, що Україна і Польща вжеперемогли на цьому турнірі. Він підкрес-лив, що після багатьох проблем і значнихсумнівів, які з’являлися упродовж п’ятироків, обидві країни впоралися із завдан-ням.
(„Чемпіон“)
Висліди змагань 14-19 червня
Італія Хорватія 1:1Еспанія Ірляндія 4:0Україна Франція 0:2Швеція Англія 2:3Греція Росія 1:0Чехія Польща 1:0Португалія Голяндія 2:1Данія Німеччина 1:2Хорватія Еспанія 0:1Італія Ірляндія 2:0Англія Україна 1:0Швеція Франція 2:0
 Акція протесту проти законопроєкту про мову, яка відбулася 18 червня в Ню-Йорку. (Фото: Левко Хмельковський)
 АКТУАЛЬНА ТЕМА
Українська неминучість
Петро Часто
В Україні дуже можливі барикади і кров. Барика-да вже стоїть, тільки ще невидима, затаєна, тому щоїї вибудували не українці. І не українці прагнуть кро-ви. Але трагедію ледве чи вдасться відвернути, тому у цей момент останнього „затишшя перед бурею“ –насправді вона вже давно триває – доцільніше і чесні-ше подивитися правді в очі, ніж слухати байки полі-тиків з Верховної Ради, нібито все можна мирно пола-годити і вирішити. Вони вже наполагоджували за 20років, навирішували. Тепер якби на їхніх депутат-ських місцях опинилися навіть самі святі люди, тохто-зна, чи 20 років вистачило б для подолання прір-ви між багатими і бідними в країні.Але незрівняно більшим, непростимим їхнім грі-хом є інше: своєю національною байдужістю, полі-тичною сліпотою і маєтково-грошовою захланністюця так звана еліта уможливила глибоке проникнен-ня російського великодержавного шовінізму в укра-їнську дійсність.„У страху великі очі. Росія саме ледве ноги воло-чить“, – знайдуться охочі заспокоювати. Якраз у цьо-му й суть проблеми: Росія перед своїм остаточнимімперським фіяско веде себе як поранений звір, і тимнебезпечна. Якби їй не загрожував неминучий роз-пад, якби чекала ясна, цивілізована перспектива, товідповідною була б там уся суспільна атмосфера, від-
(Закінчення на стор. 7)(Закінчення на стор. 2)
 
СВОБОДА, ПЯТНИЦЯ, 22 ЧЕРВНЯ 2012 РОКУNo. 252
 
У Києві – перший міський референдум
КИЇВ. — За проведення Першого київського ре-ферендуму до Київради передано 334 тис. під-писів, тобто ідею підтримали 16 відс. киян. Якповідомили 18 червня в прес-службі Київської міської державної адміністрації, це на 114 тис.осіб більше, ніж вимагає законодавство. На ре-ферендум будуть винесені три питання: „Чи схва-люєте Ви обов’язкове включення в щорічнийбюджет Києва надання адресної матеріяльної допомоги пенсіонерам та надбавок працівни-кам бюджетної сфери столиці? Чи схвалюєте Вистворення в Києві підпорядкованої міській гро-маді муніципальної міліції, яка повинна забез-печувати порядок у місті і безпеку жителів? Чисхвалюєте Ви основні проєктні рішення ново-го Генерального пляну розвитку Києва?“ Першізбори з питань проведення Першого київськогореферендуму відбулося 10 квітня. Одноголосносхвалено пропозицію провести референдум, за-тверджено формулювання трьох питань і утво-рено ініціятивну групу, якій доручено збиранняпідписів під вимогою про проведення міськогореферендуму. У другій половині квітня такі ж збо-ри киян пройшли у всіх районах столиці. Всьогобуло створено 61 ініціятивна група. Згідно з чин-ним законодавством, протягом 30 днів члениініціятивних груп повинні були зібрати 216 тис.підписів киян, тобто 10 відс. від числа зареєстро-ваних виборців.
(„День“)
 
Чужоземці захищали українську мову
 ЛЬВІВ. — 15 червня у Львові чужоземці захища-ли статус української мови як єдиної держав-ної. Акцію організувала „Студентська ініціятиваНаціонального університету ім. Івана Франка.„Зараз в Україні піднімається питання мови тадвомовности, – сказав організатор заходу Рус-лан Пірус. – І якщо раніше влада просто спе-кулювала подібними речами, але виконувалаякісь інші зобов’язання, то зараз складаєтьсявраження, що режим забув про всі обіцянки,крім двомовности. Ніхто не обстоює соціяль-них ґарантій, не бореться з безробіттям. ПартіяРеґіонів взялася за ту проблему, яка стоїть на 31місці серед усіх питань, що турбують українців.Таким чином хочуть підняти собі оцінюванняперед виборами. Проте, ми вважаємо, що мовадержавна має бути одна. Це вигідно як духовно,так і економічно“. Львів’яни з задоволенням ви-словлювали слова підтримки організаторам.
 („Газета по-українськи“)
 
Згоріла пам’ятка архітектури ХІХ ст.
 ЛЬВІВ. 18 червня у Львові в музеї народної архітектури та побуту, який називають Шевчен-ківським гаєм, дотла згоріла пам’ятка архітек-тури ХІХ ст. – хата-ґражда, яка була привезеназ селища Верховина, що на Івано-Франківщи-ні. Це неелектрифікована будівля площею 225квадратних метрів. Жертв і постраждалих відпожежі немає. Головне управління Держтехген-безпеки у Львівській області з’ясовує причинипожежі. За попередньою інформацією, це можебути зумисний підпал або ж людська необереж-ність. Дерев’яна будівля належала до пам’ятокархітектури місцевого значення. Музей під від-критим небом у Львові займає площу на 50 гек-тарах землі у мальовничому куточку міста. Тутзберігається 124 дерев’яних церков і хат XVIII-XXстоліть.
(Радіо „Свобода“)
 
У Львові вшанували Є. Коновальця
 ЛЬВІВ. — 15 червня у львівському парку ім. ІванаФранка відбувся поетичний вечір на честь 121-ої річниці з дня народження видатного борця занезалежність України Євгена Коновальця. Західорганізували молоді поети й музиканти Львова.„Євген Коновалець – це приклад людини, якамала мету, ціль і впевнено крокувала до неї, не-зважаючи на всі перешкоди й труднощі в житті.Він боровся не за власні матеріяльні вигоди, а зацілий народ, щоб його нація жила гідно. Він бага-то разів ризикував своїм життям, але не відмов-лявся від переконань. Така людина заслуговує нате, щоб у його честь проводили подібні вечори“,– розповіла співорганізатор вечора Ярина Воло-шин.
(„Газета по-українськи“)
УКРАЇНА зА ТИЖДЕНЬ 
 Українська громада закликає до захисту державної мови
15 червня у „Свободі“ були поміщені уривки з листів і заяв громадських організацій та окре-мих осіб‚ які висловили протест проти розгляду у Верховній Раді законопроєкту про засадидержавної мовної полiтки‚ який створює загрозу українській мові. Нижче вміщено уривки з ряду  листів‚ які надійшли до редакції впродовж останнього тижня.
Український Конґресовий Комітет Америки:
Український Конґресовий Комітет Амери-ки (УККА), що представляє понад 1 млн. аме-риканців українського походження, закликаєсвітову громадськість приєднатися до УККАу рішучому засудженні законопроєкту „Прозасади державної мовної політики“ (…). Законпро мови не лише дозволяє імперській росій-ській мові стати другою офіційною державноюмовою в Україні, всупереч власній Конститу-ції України, але, що важливіше, закладає основу для нової системи апартеїду на етнічній основіпроти українського народу у своїй власній кра-їні, яка була наново включена у путінський нео-колоніяльний „Русскій мір“ (…). УККА та йогочленство закликають Президента США Бара-ка Обаму і Конґрес США заборонити допуск доСША тих представників режимів Віктора Яну-ковича і Володимира Путіна, що відповідальніза порушення прав людини українського наро-ду (…).
Світова конференція українськихдержавницьких організацій:
… Мова це основа нації, а зокрема для нашо-го народу є основний сполучник. Коли однатретина українців проживає поза Україною, адруга третина в Україні користується росій-ською мовою, то українська мова навіть сьогод-ні, без царя і комісара, зазнає вагомих поневі-рянь, а ця мова повинна бути головним чинни-ком нашого всеукраїнського єднання. Тому слідконкретно прийти на захист української націїта розгорнути широку акцію проти ворогів,що включає сучасний режим в Україні на чоліз Віктором Януковичем та його прибічників у цілому світі, включно з дипломатами-представ-никами цього ворожого режиму. Треба розу-міти, що хоч дипломатична місія представляєУкраїну, її сучасні працівники репрезентуютьсучасний режим (…). Навіть в діяспорі, де є під-приємства українських власників та українськіфінансові інституції‚ треба користуватися тіль-ки мовою даної країни чи українською‚ виключ-но українською мовою розмовляти в поточно-му житті, в товаристві‚ вдома чи в українськихмолодіжних виховних організаціях (…). Наставчас випробування і нагода йому протистояти.
Український Католицький Університет:
Спільнота Українського Католицького Уні-верситету (УКУ) висловлює свою глибоку стур-бованість ситуацією довкола голосування у Верховній Раді щодо законопроєкту про мову.Україну знову поставили на межу громадян-ського протистояння. За такі дії депутати будь-якої іншої країни понесли би серйозну політич-ну відповідальність. У нашому ж суспільствівони сподіваються, на жаль, отримати за нихполітичну вигоду (…).Метою законопроєкту не є захист російськоїмови в Україні‚ а виконання політичного замов-лення, зформульованого не з української пер-спективи й для України надзвичайно небез-печного. Ми закликаємо українське суспіль-ство, передовсім російськомовне його населен-ня, виступити проти цієї політичної провокації(…). Ми закликаємо все українське суспільствоусвідомити, що політичні ігрища, затіяні владоюдовкола мовного питання, є аморальними посвоїй суті та злочинними за своїми наслідками.У цій ситуації країна потребує загальної мобілі-зації здорового патріотизму та тверезого глузду.
Українські патріоти вийшли на акції протесту в Києві. (Фото: УККА)
відділень цієї органі-зації)‚ Михайло Козю-па і Юрій Симчик –від ООЧСУ‚ ГалинаРуденко з Ню-Йорку.Між промовами при-сутні співали україн-ські патріотичні пісні.З сольоспівом висту-пили також МаксимЛозинський і КсеняКачурак.Учасники акції скан-дували гасла „Нашамова – українська!“‚„Ганьба!“‚ „Геть моска-ля з України!“ та інші.На закінчення акціївони заспівали Націо-нальний гимн України.
(Закінчення зі стор. 1)
В Ню-Йорку...
Промовляє президент УкраїнськогоНародного Союзу Стефан Качарай.Слово має голова „Нової Української  Хвилі“ Мирослава Роздольська.
 
СВОБОДА, П’ЯТНИЦЯ, 22 ЧЕРВНЯ 2012 РОКУNo. 253
 
КОД виключив партію „Наша Україна“
КИЇВ. — Комітет опору диктатурі (КОД) виключивзі свого складу партію Віктора Ющенка „НашаУкраїна“ та визначив свій статус. Про це пові-домила 15 червня прес-служба партії „Батьків-щина“. „КОД визначив, що, відповідно до законупро вибори, не є суб’єктом виборчого процесу,не висуває кандидатів, а лише координує діяль-ність опозиційних партій з питань підготуваннязаходів, зокрема акцій протесту, спрямованихна боротьбу з диктатурою Віктора Януковича“, –йдеться у повідомленні прес-служби. „КОД такожухвалив рішення про виключення зі свого скла-ду партії В. Ющенка „Наша Україна“ у зв’язку зсистематичним порушенням попередніх рішеньКОД та за систематичну співпрацю з режимом В.Януковича“, – заявляє прес-служба.
(„День“)
 
В Івано-Франківську впав будинок
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. — 16 червня на вулиці Вер-бова, 4, стався обвал двоповерхового житловогобудинку – вибух газу. Про це повідомили в прес-службі Управління міністерства надзвичайнихситуацій (УМНС) в Івано-Франківській області.„Обвал будинку стався близько 8 год. ранку. Троєосіб з опіками тіла доставлено в обласну клініч-ну лікарню“, – повідомили в прес-службі УМНС вобласті. Рятувальники вручну розбирали завалибудівлі. За словами очевидців, будівля повністюзруйнована і вже не придатна для житла. У лі-карні перебувають подружжя та їхній 31-річнийсин. Невідомим залишається місцезнаходженнялітньої жінки, бабусі родини, яка була господар-кою будинку. За словами сусідів, вона могла ви-йти з дому. Втім, рятувальники і кінологи не ви-ключають, що жінка залишається під завалами.На місці події працюють також фахівці газовогогосподарства. Остаточна версія трагедії уточню-ється.
(„Укрінформ“)
 
Новий закон про заборону куріння
КИЇВ. — Президент України Віктор Янукович 13червня підписав закон, що розширює перелікзаборонених для куріння місць, повідомилапрес-служба глави держави. Закон забороняєкуріння у віндах і таксофонах, у приміщенняхі на території установ охорони здоров’я, у на-вчальних закладах, на дитячих майданчиках,у спортивних і фізкультурно-оздоровчих спо-рудах, у під’їздах житлових будинків, підзем-них переходах, громадському транспорті, вприміщеннях установ ресторанного господар-ства, в приміщеннях об’єктів культурного при-значення, приміщеннях органів держвлади тамісцевого самоврядування, на зупинках гро-мадського транспорту. Окрім того, забороня-ється куріння, крім спеціяльних відведених дляцього місць, у приміщеннях підприємств, уста-нов та організацій усіх форм власности, в при-міщеннях готелів та аналогічних місцях розмі-щення громадян, у гуртожитках, летовищах і настанціях. Порушення цих норм закону про ви-ділення й обладнання місць для куріння перед-бачає стягнення покарань обсягом від 1,000 до10 тис. грн.
(Радіо „Свобода“)
 
Уряд підтримуватиме іновації 
ХАРКІВ. — Уряд і надалі підтримуватиме розви-ток високотехнологічних та іноваційних галузейекономіки. Про це заявив 15 червня Прем’єр-міністер Микола Азаров під час ознайомленняз роботою „Харківського машинобудівничогозаводу „ФЕД“. „Наш уряд велику увагу приділяєрозвиткові високотехнологічних та іноваційнихгалузей економіки, створенню таких підпри-ємств, які б виробляли продукцію не тільки з до-триманням рівня світових стандартів, а й значновищих стандартів. Я на власні очі пересвідчився,що ряд розробок цього підприємства уже заразперевершує всі відомі нам аналоги“, – зазна-чив М. Азаров. Він запевнив, що уряд створитьвідповідні умови, щоб вітчизняні підприємствавиробляли конкурентоспроможну продукцію.Прем’єр-міністер зазначив, що відвідуючи такепідприємство, у нього виникли одночасно і ра-дісні та сумні почуття. „Радісні, тому що такі під-приємства є у нашій країні, а сумні – бо такихпідприємств у нас одиниці“
. („Укрінформ“)
УКРАЇНА зА ТИЖДЕНЬ 
Права людини в Україні – гостра проблема
 „Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах“ – проголошує стаття1 Загальної деклярації прав людини Організації Об’єднаних Націй з 1948 року. Визнання правової  рівности має глибокий гуманістичний сенс, а в практичному прикладанні сприяє максимально-му використанню людьми своїх здібностей, творчих потенціялів. Разом з тим ці права і свободи– соціяльно зумовлені, тобто їхнє дотримання залежить від реального суспільства, рівня йогоекономічного, культурного і морального розвитку. У світлі цієї залежности про сьогоднішнюУкраїну не можна сказати майже нічого позитивного. Про це свідчить звіт Державного департа-менту США про дотримання прав людини в Україні в 2011 році. Нижче вміщуємо загальні висно-вки про Україну цього документу (Country Reports on Human Rights Practices for 2011).
Україна є республікою з президентсько-пар-ляментською формою правління. Конституціяпередбачає, що президент обирається шляхомпрямого голосування, прем’єр-міністер признача-ється президентом за згодою парляменту, а парля-мент (Верховна Рада) є однопалатним. Нещодав-ні зміни до Конституції зміцнили повноваженняпрезидента за рахунок інших гілок влади. ВікторЯнукович вступив на посаду президента Українив лютому 2010 року, після двох турів голосування,які відповідали міжнародним стандартам щододемократичних виборів. Силові структури в ціло-му були підзвітні цивільній владі.Найбільш серйозною подією у сфері правлюдини у тому році було політично мотивова-не затримання, судовий розгляд та засуджен-ня колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошен-ко, поряд з вибірковим переслідуванням іншихвисокопоставлених членів її уряду.Другою найбільш важливою проблемою булизаходи органів влади щодо обмеження свобо-ди мирних зборів. Під політичним тиском судивідмовили у дозволах на проведення переважноїбільшости акцій протесту, що піддавали крити-ці владу. Щодо тих протестів, які були схвалені,надмірна присутність міліції знеохотила участьпротестантів, а їхні дії були обмежені і відбува-лися під пильним наглядом влади.Третьою основною проблемою було збіль-шення тиску влади на незалежні засоби масовоїінформації, що привело до конфліктів між влас-никами засобів масової інформації і журналіста-ми та до самоцензури.До інших серйозних проблем належали зло-вживання міліції та смерть під вартою, побиттяі тортури затриманих і ув’язнених; а також нее-фективна, корумпована судова система. Крімтого, повідомлялось про такі проблеми: жор-сткі умови утримання у в’язницях і місцях утри-мання під вартою, свавільні і тривалі досудо-ві затримання, тиск з боку влади на неурядовіорганізації (НУО) і масово поширена корупція у всіх гілках влади.До соціяльних проблем належали: насильствощодо жінок; торгівля людьми; напади на ґрунтіксенофобії і злочини на ґрунті ненависти; соці-яльна дискримінація, переслідування і нападина релігійні і етнічні меншини.В цілому, влада не притягала до відповідаль-ности співробітників силових структур, які вчи-нили зловживання, особливо щодо етнічнихменшин і ув’язнених.Притягнення до відповідальности за коруп-цію, які були частими, нерідко зазнавали крити-ки як вибіркові. Безкарність була проблемою у всіх органах влади.
Будителі свободи закликають до боротьби
Сергій Горицвіт
СИМФЕРОПІЛЬ. – У вирі подій та полі-тичної тріскотні залишилася майже непомі-ченою зустріч колишніх радянських дисиден-тів, яка відбулася 19 травня. Вони зібралися тутна запрошення керівника Меджлісу кримсько-татарського народу, відомого правозахисни-ка й дисидента Мустафи Джемілєва саме у дніжалобних заходів з нагоди 68-ої річниці депор-тації кримських татар з Криму.Серед учасників цього поважного зібран-ня були Людмила Алексєєва (Росія, Москва),Вардан Арутюнян (Вірменія, Єреван), Володи-мир Буковський (Велика Британія, Кембридж),Наталя Горбаневська (Франція, Париж), АндрійГригоренко (США, Ню-Йорк), Валерій Калабу-гін (Естонія, Таллінн), Сергій Ковальов (Росія,Москва), Мирослав Маринович (Україна, Львів),Пітер Редавей (США, Вашінґтон), Євген Свер-стюк (Україна, Київ), Айше Сейтмуратова (Укра-їна, Симферопіль), Олексій Смирнов (Росія,Москва), Петро Хлебович (Польща, Краків),Тетяна Янкелевич (США, Бостон) та інші неменш відомі особистості.Передусім колишні політичні в’язні комуніс-тичного режиму підтримали ініціятиву меджлі-су кримсько-татарського народу про заснуванняКримського форуму дисидентів і правозахисни-ків, який проводитиметься щорічно. Його голо-вним завданням є забезпечення спадкоємностиправозахисного руху колишнього СРСР у діяль-ності інститутів громадянського суспільства впострадянських державах.З глибоким занепокоєнням колишніполітв’язні говорили про небезпеку відновлен-ня тоталітарних режимів і необхідність міжна-родного засудження й заборони комуністичноїідеології. Правозахисник В. Буковський зокре-ма сказав: „Ми не змогли добитися засудженняцієї системи як злочинної, й нам потрібно про-довжувати свою справу, тому що все ще триваєвиправдання звірячих злочинів. Хіба можливе,аби в Німеччині депутат Бундестаґу став запе-речувати факт Голокосту? Ні, цього не можнауявити. А чому? Тому, що там був процес дена-цифікації, Нюрнберзький процес, все це вжевизначено юридично як злочин. А у нас цього несталося. Тому що не була поставлена крапка, йце наша біда“.Учасники конференції одностайно засуди-ли виступ керівника Компартії України ПетраСимоненка, який з трибуни українського пар-ляменту, повторюючи арґументи енкавеесів-ців-карателів, виправдовував сталінський зло-чин депортації народів. У відповідь на виступ П.Симоненка представники України проголоси-ли заяву „На захист прав кримсько-татарськогонароду“, яку підтримали й підписали російськідисиденти та правозахисники з інших країн.Було прийнято й заяву „Майбутньому Росіїзагрожує її минуле“, проект якої запропонувалипредставники російського правозахисного руху.У ній йдеться про відродження в Росії методівавторитарного державного правління, що прак-тикувалися в СРСР, про імітацію владою демо-кратичних свобод, про поліцейське насильствонад опозиціонерами.Особливу ж увагу на цій зустрічі було приді-лено ситуації, що склалася в Україні після при-ходу до влади четвертого президента і його зло-чинного клану. Колишні радянські дисидентиприйняли заяву „Доля українській державности– в руках українських громадян“.Перед загрозою реставрації радянської імперіїсучасні демократичні і правозахисні сили знову об’єднуються під своїм давнім гаслом „За вашу й нашу свободу!“. Міжнародний форум колиш-ніх радянських дисидентів і політв’язнів, яких Є.Сверстюк назвав будителями свободи, має від-бутися у Криму цієї осені.
Виступає колишній дисидент і політичнийв’язень Євген Сверстюк. (Фото: Сергій Горицвіт)

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->