Welcome to Scribd, the world's digital library. Read, publish, and share books and documents. See more
Download
Standard view
Full view
of .
Look up keyword
Like this
4Activity
0 of .
Results for:
No results containing your search query
P. 1
Summit

Summit

Ratings: (0)|Views: 10,089|Likes:
Published by HNky

More info:

Published by: HNky on Jun 29, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

06/29/2012

pdf

text

original

 
 1
SK 
 
V Bruseli 29. júna 2012VYHLÁSENIE ZO SAMITU EUROZÓNY – 29. júna 2012 – 
 
Potvrdzujeme, že je nevyhnutné prelomiť začarovaný kruh medzi bankami a štátmi.Komisia čoskoro predloží návrhy jednotného dozorného mechanizmu na základe článku 127ods. 6. Žiadame Radu, aby tieto návrhy prednostne zvážila do konca roka 2012.Keď sa zriadi účinný jednotný dozorný mechanizmus pre banky v eurozóne, ktoréhosúčasťou bude Európska centrálna banka, EMS by na základe riadneho rozhodnutia moholmať možnosť rekapitalizovať banky priamo. Základom by bola vhodná podmienenosťvrátane súladu s pravidlami štátnej pomoci, ktoré by mali byť špecifické pre každúinštitúciu, odvetvie, alebo sa vzťahovať na celé hospodárstvo a ktoré by boli formalizovanév memorande o porozumení. Euroskupina preskúma situáciu írskeho finančného sektoras cieľom ďalej zlepšiť udržateľnosť úspešného programu úprav. Rovnako sa budú riešiť podobné prípady.
 
 Naliehavo vyzývame na rýchle uzavretie memoranda o porozumení, ktoré je súčasťoufinančnej podpory pre rekapitalizáciu bankového sektora Španielska. Potvrdzujeme, že kýmnebude k dispozícii EMS, finančnú pomoc poskytne ENFS, pričom táto pomoc sa potom prenesie na EMS, a to bez toho, aby získal prednostné postavenie.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->