Start Listening

Pamiętniki Fenka. Kamperem przez Polskę. Częśc 1

Ratings:
1 hour

Summary

Odkrywaj Polskę z Fenkiem


W życiu Twojego dziecka przychodzi czas, kiedy przestrzeń mieszkania, podwórka, a nawet rodzinnej miejscowości – robi się dla niego zbyt ciasna. To doskonały moment, żeby pokazać mu piękno tych zakątków świata, których nie miało jeszcze okazji poznać. 


„Kamperem przez Polskę” to nowa seria przygód Fenka – sympatycznego bohatera, którego pokochały już tysiące przedszkolaków. Historie te mają formę pamiętników i adresowane są do dzieci w wieku od 7 lat do 9 lat. Każda książka w zupełnie nowatorski otwiera się na żywy kontakt z małymi czytelnikami. 


***


Zanim nadejdzie dzień, w którym Twoje dziecko powie Ci, że wzywa je wielka przygoda, 

zanim przyjdzie moment, w którym wypuścisz jego dłoń ze swojej ręki, by wreszcie mogło ruszyć na podbój dorosłego świata – podaruj mu swój czas. 

A potem usiądź razem z nim słuchaj tę książkę. Po chwili poczujesz, jak zanurzacie się w lekturze, która wciąga Was po uszy i pochłania bez reszty... Wartościowe treści


"Kamperem przez Polskę" to kolejny cykl przygód Fenka, którego przedszkolne przygody znają wszyscy Wierni Czytelnicy. Razem z nim uczyli się liczyć, czytać, poznawać tajemnice przyrody i rozpoznawać swoje uczucia. Zasypiali przy fenkowych kołysankach. Bawili się razem z nim.


Fenek dorasta i już jako uczeń wyrusza na wyprawę po Polsce. Towarzyszy mamie, która pięknie śpiewa podczas koncertów organizowanych przez niezawodnego tatę. Nie zabraknie też młodszej siostry Feni, wiernego przyjaciela Maksa, dziadka i babci oraz kilku nowych, interesujących znajomych. Przygody, które przytrafiają się Fenkowi mogą przydarzyć się każdemu dziecku. Niektóre są zabawne, inne zmuszają do refleksji, czasem bywa niebezpiecznie. W każdym nowym miejscu Fenek chce przeżyć jak najwięcej, dowiedzieć się nowych rzeczy, doświadczyć nieznanych przeżyć. Jest to możliwe, bo podróżuje po jednym z najpiękniejszych krajów Europy, w którym historia i przyroda przeplatają się i tworzą wspaniałą całość.


Niezapomnianych podróży z Bliskimi po Ojczyźnie powinno doświadczyć każde dziecko. Będzie to kapitał, który zaprocentuje w dorosłym życiu. Wyrośnie z niego ciekawość świata, pewność siebie i poczucie przynależności do kraju, w którym przyszło się na świat. Fenek odwiedza duże miasta i niewielkie miejscowości. Udowadnia, że wszędzie można znaleźć przygodę i niespodziankę. Zabierzcie książeczki o Fenku na rodzinne wyprawy. Niech będą Waszymi przewodnikami w podróżach dziećmi po Polsce.


Odkryj skarby polskiej ziemi

W części pierwszej Fenek odwiedzi takie miejsca jak:

- Wrocław,

- Poznań

- Szczecin 

- Warszawę

- Puszczę Białowieską

- Gdańsk

- Kraków

- Jaskinię Niedźwiedzią

- Łódź

- Wolin

- Duszniki Zdrój

- Opole


Czy dziecko może mieć pozytywny wzór?

Tak. Jest to pierwszy pamiętnik, w którym bohater nawiązuje tak silne relacje z dzieckiem. Uczy pozytywnych wartości, nowych słów i pojęć i walorów polskiej ziemi. Po tej lekturze zapragniesz wyruszyć we wspólną podróż, aby zobaczyć te miej

Read on the Scribd mobile app

Download the free Scribd mobile app to read anytime, anywhere.