Start Reading

Düşman Hattının Ardında Gizli Bir Silah Kurtardı Bizi: Turkish

Ratings:
58 pages34 minutes

Summary

Yazardan Giriş

Vietnam’da hayatta kalıp eve sağ salim dönebilmek için seçkin bir eğitim, bu eğitimi zihinsel ve bedensel olarak tekrarlamak ve gerçek ilişkilere sahip olmak gerekiyordu. Dikkatimiz dağılıp odaklanamazsak, itaat etmezsek, önemsemezsek ya da niçin orada olduğumuzu unutursak hayatta kalma yüzdemiz büyük ölçüde azalıyordu.

İnanın bana, dikkatimizi dağıtacak çok fazla şey vardı orada. Aramızdan bazıları oltaya düşerek uyuşturucu, alkol, seks ve uçlarda yaşamanın verdiği heyecana ya da bizi mahvedecek diğer şeylere bağımlı hale geldi. Bunlar tam da düşmanın bizim için neler planladığını göreceğimiz ve tropik iklime sahip bir ormandaki yılanlar, hastalıklar ve hayvanlarla yüzleşmeye çıkacağımız bir görevden hemen önce olurdu.

Kitap; bir Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Başçavuşu olarak aldığım eğitimin, edindiğim deneyimlerin ve düşman hattının ardında arama misyonları yürüten 75. Korucu Alayı (Rangerlar) ile 1969 ve 1970 yılları arasında olan ilişkilerimin ve 1971’de Güney Vietnam’ın Kamboçya sınırı yakınlarındaki Plei Mrong köyünde, 6 numaralı sınır kampının bulunduğu dağlık orman bölgesinde 2. Korucu Alayı Komutasıyla Korucu Alayı Danışmanı olarak verdiğim hizmetlerin oldukça heyecanlı ve merak uyandıran hikâye-sini anlatıyor. Görevim, Montanyarlara ve Vietnamlı askerlere Ranger savaş teknikleri öğretip onları eğitmek ve düşman tarafından yağmalanan sivil köylüleri başka yerlere yerleştirmek konusunda onlara yardım etmekti.

Bu hikâye sizi Vietnam’daki gerçek savaştan ruhunuzda her gün süren savaşa götürüyor. Maneviyat ülkenizle ilgili birçok soru cevap bulacak ve inancınız yenilecek. Ruhunuzda, yani gerçek sizde, iyi (Tanrı) ile kötü (Şeytan) arasında her gün süren savaşa ışık tutması için dua ediyorum.
Arkanıza yaslanın ve kısa ve güçlü bu hikâyenin tadını çıkarın. Görevim, kitabın sonuna geldiğinizde sizi Onur Ödülü Madalyanız ve Kurtarıcı İsa Mesih ile yüz yüze getirmektir. O sizi seviyor ve sizinle sizi değiştirecek, yepyeni bir insana dönüştürecek bir ilişki kurmak istiyor. Siz, bu kitabın amacı olan Ruhsunuz.

Yazar,
Danny Clifford

Read on the Scribd mobile app

Download the free Scribd mobile app to read anytime, anywhere.