Start Reading

“Ufuk Ötesi” Cilt: I

Ratings:
745 pages7 hours

Summary

Bu tür insanlarımız kitap, makale, gazete ve dergi okumak yerine, kapitalist sistemin emzirip büyüttüğü yandaş basın ve medyanın aktardığı ikiyüzlü haberleri, dizileri ve yazıları takip etmektedir. Bu insanlarımız, farkında olmadan zihinlerinin bir bölümünde niteliksiz bir bilgi havuzu oluşturur ve bu bilgilerle ülke ve dünya siyaseti hakkında ahkâm keserler. Hastalıklı bilgi sahipleri doğru tercihlerde bulunamaz, yönünü ve kıblesini şaşırarak ailesine, çevresine ve ülkesine zarar verirler. Hastalıklı bilgilerle yoğrulanlar; Cumhuriyet, Atatürk, Türk, bayrak, vatan, millet, ordu ve din hassasiyetlerini yitirdiğini de fark edemezler. Öyle ki; dostunu düşman, düşmanını da dost görürler. Ben, bu ‘akıl tutulmasına’ “Küresel Halüsinasyon” diyorum.
Dokuz bölüm, seksen dokuz konudan oluşan bu eser, dört yıllık titiz bir çalışmanın ve araştırmanın ürünüdür. Bu eseri okuyanlar; Batı’nın derin devletinin Vatikan olduğunu, Siyonizm’i, masonluğu, ABD politikalarını, Tapınak Şövalyelerini, Engizisyon Mahkemelerini, Osmanlı’nın derin devletini, Hacı Bektaşî Hz.lerinin Alevilik anlayışını, Ahi Evran Hazretlerinin İslam’a, devlete ve sanata yaptığı hizmetleri, Sultan Abdülhamit Han’ı, Sultan Vahdettin Han’ı ve elbette Kemal Atatürk’ü farklı yönleriyle tanıma fırsatı bulacaktır. Osmanlı’nın tartışmalı konularından Harem’i, kardeş katlinin sebep ve sonuçlarını anlayıp, önyargılarınızdan kurtulacaksınız. İslam’ın kanayan yarası Kerbela’da nasıl bir vahşet sergilendiğini ibretle okuyacaksınız. Ayrıca; İslam Dini üzerinde asırlardır sürdürülen küresel ve bölgesel oyunları, iç siyasetimize dönük olarak ipten adam alma sanatını, bir ustanın seyir defterini, Türkiye’de yapılan darbelerin arka planlarını, Türkiye üzerinde oynanan küresel oyunları, örgütleri ve aktörlerini tanıyacaksınız. TSK’ya kumpas emrinin nereden geldiğini ve uygulayıcılarının kimler olduğunu hayret ve ibretle okuyacaksınız. Mevcut hükümetin nasıl işbaşına getirildiğini, BOP Eş Başkanlığı’nın ne anlama geldiğini, PKK ile müzakereye nasıl mecbur edildiğini, ASALA-PKK işbirliğini, Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı’nın gayelerini, çanların kimler için çalacağını yine hayret ve ibretle okuyacaksınız. Değerli kitap dostları, bu eseri okuduğunuzda, aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark edecek, ‘Fikri Bükülmez’ bir kişi olarak ailenize, dostlarınıza ve çevrenize bilgilerinizi bir ışık gibi yansıtarak cehalet zincirlerini kıracaksınız.
Bu sebeple; özgün bir anlatımla ve bir makale disipliniyle kaleme aldığım bu eseri siz değerli kitap dostlarına önemle tavsiye ediyorum.

Saygılarımla,

HALİT DURUCAN

Read on the Scribd mobile app

Download the free Scribd mobile app to read anytime, anywhere.