Enjoy millions of ebooks, audiobooks, magazines, and more

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Evliliğim Harika

Evliliğim Harika

Read preview

Evliliğim Harika

Length:
189 pages
2 hours
Publisher:
Released:
May 6, 2015
ISBN:
9781310880407
Format:
Book

Description

Aile ortamının mutlu ve neşeli olması, yaşamın her konusunu etkiler. “Evliliğim Harika” kitabım, yeni evlenen her çiftin veya yıllardır evli olan herkesin, yaşamlarının sonuna kadar (50 yıldan fazla olabilir) mutlu, neşeli, sağlıklı, keyifli bir aile ortamında yaşamaları, çocuk büyütüyorlarsa, mutlu bir ortamda çocuk büyütmeleri için yazılmıştır.

Kitabımda “Mutlu Evlilik” konusu sosyolojik, psikolojik, fizyolojik ve kişisel gelişim açılarından incelenmiş, 55 yıl ve 35 yıl devam eden evliliklerden püf noktaları alınmıştır. Sosyolojik olarak kişilerin birbirine davranışları, psikolojik açıdan eşlerin iç dünyalarının aydınlatılması, fizyolojik olarak kendilerini mutlu ve sağlıklı tutabilmeleri ve kişisel gelişim konularıyla, hem eşiyle doğru ilişkiler kurabilmesi, hem de yeni nesilleri özgüvenli yetiştirmeleri için pek çok değişik bilgileri kitabımda bulabilirsiniz. Kitabımdaki bilgilerin eşler tarafından ayrı ayrı uygulanmasıyla, günümüzde artan boşanma oranında büyük bir düşme olacağına, eşlerin mutlu, sağlıklı, neşeli aile ortamları kuracağına inanıyorum..

Gizel Hazan (Ender) TED Ankara Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi ilk bilgisayar programcılığı mezunlarındandır.
O yıllarda merak sardığı Yoga konusunu yıllar içinde devamlı geliştirmiştir.
Yazarın "Yeni Evim Harika", İngilizce olarak "My Wonderful New Home" ve "Sağlığım Harika" isimli yayınlanmış iki eseri bulunmaktadır..

İÇİNDEKİLERE:

BEYAZ ATLI PRENS VE PRENSES
EVLİLİKLERİN YAŞAM BOYUNCA DEVAM EDEBİLMESİ İÇİN:

SOSYOLOJİK AÇIDAN EVLİLİK
TOPLUMSAL CİNSİYET
ETKİN DİNLEME – DİYALOG KURMA
SAYGI ve SUSMA BECERİSİ
ÖFKE KONTROLU
EMPATİ BECERİSİ
BEN - ÖNCE BEN
3 SEVGİ DİLİ
5 SEVGİ DİLİ

PSİKOLOJİK AÇIDAN EVLİLİK
BEKLENTİLER
ELEŞTİRİLER
BİLİNÇALTIMIZ YAŞAMIMIZI ETKİLİYOR:
AİLE ÇEŞİTLERİ:
ESKİ KALIPLARIMIZIN FARKINA VARINCA – DÜZELTEBİLİYORUZ
ESKİ KALIPLARDAN – KADIN ERKEK MODELLERİ
İYİMSER OLMAYI ÖĞRENEBİLİRİZ.
AN’DA YAŞAMAK

EKONOMİK AÇIDAN EVLİLİK
BÜTÇE: BEKARKEN ve EVLİLİK SONRASI
ORTAK BÜTÇE
EVLİLİĞİN GERÇEK SORUNU: KREDİ KARTLARI
KREDİ KARTININ PANZEHİRİ – DEBİT KART
ORTAK AİLE BÜTÇESİ = SEVGİ

FİZYOLOJİK AÇIDAN EVLİLİK
EVLİLİKTE CİNSELLİK
ÖFKE KONTROLÜ OLMAMASI CİNSELLİĞİ BOZAR
BÜTÇE HARCAMALARI CİNSELLİĞİ BOZAR
ÇOCUĞU ANNE BÜYÜTÜR FİKRİ CİNSELLİĞİ BOZAR

AİLE MUTLULUĞU İÇİN DEĞERLİ DİĞER KONULAR:
AYURVEDA
REFLEKSOLOJİ:
BENLİK – KİŞİLİK GELİŞİMİ
KENDİMİZİ SEVMEYİ VE DEĞER VERMEYİ ÖĞRENİYORUZ:
ÇOCUK SORUMLULUKTUR
YENİ NESİL İNDİGO – KRİSTAL ÇOCUKLAR

MUTLU BEN – MUTLU AİLEM

Publisher:
Released:
May 6, 2015
ISBN:
9781310880407
Format:
Book

About the author

Gizel Hazan (Ender) TED Ankara Koleji ve Boğaziçi Üniver-sitesi ilk bilgisayar programcılığı mezunlarındandır. O yıllarda merak sardığı Yoga konusunu yıllar içinde devamlı geliştirmiştir. İzmir’de evlendikten sonra çalışma hayatında bankacılık ve bil-gisayar öğretmenliğinin yanı sıra, çocuk psikolojisi konusunda da, Holistic (Bütünsel) çocuk psikologu diplomaları almış, Uzakdoğu bilgilerini de sürekli geliştirmiş, Reiki Master olduktan sonra, yaşam onun önüne, yıllarca korkudan yaklaşamadığı sokak hayvanlarını çıkartmış, uzun yıllar onların yaşam hakları için mücadele vermiştir. İyi bir aile yaşamına da önem veren Gizel Hazan, Ziraat doktoru eşine, İzmir’de yazılan ilk mesleki bilgisayar programlarında destek olmuştur. New York’da psikoloji doktorası yapan kızı ve Oxford Üniversitesi mezunu oğlunu da, zorlu okul yıllarında ruh ve beden sağlığı dengeli gençler olarak yetişmelerine gayret etmiştir. Kendi çocuklarının yanı sıra, bilgisayar öğrencilerinin pek çoğuna “kişisel gelişim” dersleri vermeyi ihmal etmemiş, mutlu, sağlıklı, neşeli kişiler olarak yaşam yolunda ilerlemeleri için elinden geleni yapmıştır. Gizel Hazan, betonlarla kaplanan şehirlerimizde insanların be-den ve ruh sağlığının bozulduğuna inandıktan sonra, İzmir’e yakın Urla ilçesine eşi, “iki ayak” ve “dört ayak” çocukları (kedi-köpekleriyle) yerleşmiştir. Urla’da, diğer insanların da güzel ha-vadan yararlanması için “GAYRİMENKUL OFİSİ” açmıştır. Bu kitaptaki bilgiler, 1 yıl süresince, emlak dükkanına gelen müşterilerden oluşan bir demet örnek konudur. Hepsi yaşanmış durumlardır ve pek çok ailede de yaşanmaya devam etmektedir. Herkesin kendi evinde mutlu, sağlıklı bir yaşam sürmesi dileğiyle.. Author of "YENİ EVİM HARİKA", Gizel Hazan 2014


Related to Evliliğim Harika

Related Books


Reviews

What people think about Evliliğim Harika

0
0 ratings / 0 Reviews
What did you think?
Rating: 0 out of 5 stars

Reader reviews