Start Reading

Z-ponopono Arınma Metodu

Ratings:
117 pages1 hour

Summary

-PONOPONO ARINMA YÖNTEMİ

Hayat zorlanmamız için veya acı çekmemiz için tasarlanmamıştır. Buna rağmen büyük çoğunluğumuz zorlanır ve acı çeker. Eğer basit bir iyileşme programını okuyarak ve anahtar cümleleri söyleyerek kolayca problemlerimizi çözeceğimizi bilsek ne olur?

İşte bu yöntem Z-PONOPONO yöntemidir.

Z-PONOPONO arınma yöntemini Grant Connoly’nin Z-point yöntemi ile Ho’oponopono yöntemlerinin birleştirerek geliştirdim.

Z point yöntemi, Grant Connoly tarafından Dr Lary Nimm'in “Hızla özgür kalın ( be set fast) (BSFF) yönteminden geliştirilerek oluşturulmuştur.

Eski Hawai bilgeliğinden günümüze taşınan Ho’oponopono yöntemi ise, Joe Vitale ve Dr Hew Len Ihaleakala tarafından dünyaya duyurulmuştur.

Z-PONOPONO yöntemi ile hem bilinçaltımızdaki eski kayıtlardan arınırız, hem de kendimize veya başkalarına yönelttiğimiz yargılama, eleştirme, utanç, suçluluk, hayal kırıklığı, nefret, korku gibi güçlü duyguları kolayca temizleriz.

Gördüğümüz, duyduğumuz, düşündüğümüz, hissettiğimiz ve imgelediğimiz her şey bireysel ve toplumsal olarak bilinçaltımızda birikir. İşte bilinçaltımızdaki bu eski kayıtlar, benzer durumlarla karşılaşınca tetiklenir ve bizler de sürekli aynı olayları farklı maskeler takınmış şekilde tekrar tekrar yaşarız.

Bilinçaltımızdaki bu kayıtlar korku, endişe, yargılama, utanma, aşağılık kompleksi, öfke, ayıplama, suçluluk duygusu , güvensizlik gibi duygular hissetmemize neden olur. Hissettiğimiz bu duygular, duygusal bedenimizde birikir ve yine duygusal bedenimiz vasıtasıyla dışarı gönderilir. Bu negatif duygusal enerjiler kendilerine benzer enerjileri çeker. İşte bu nedenle korktuğumuz, endişelendiğimiz durumlar başımıza gelir.

Z -PONOPONO yöntemi ile bu negatif duygular tümüyle ve güvenle silinir.

Read on the Scribd mobile app

Download the free Scribd mobile app to read anytime, anywhere.