Find your next favorite book

Become a member today and read free for 30 days
Babskie Fanaberie, czyli jak przestać całować żaby i spotkać swojego księcia

Babskie Fanaberie, czyli jak przestać całować żaby i spotkać swojego księcia

Read preview

Babskie Fanaberie, czyli jak przestać całować żaby i spotkać swojego księcia

Length:
130 pages
49 minutes
Publisher:
Released:
Jul 23, 2015
ISBN:
9788378595335
Format:
Book

Description

Czy można jeszcze napisać coś nowego na temat związków damsko-męskich? Tak, ta pozycja jest tego dowodem i pokazuje relacje z zupełnie innej perspektywy. Zapadające w pamięć i poruszające teksty z ćwiczeniami są jak osobista podróż, która pozwala zrozumieć rządzące nami mechanizmy oraz przynosi odpowiedzi na pytanie - czemu dotychczasowe związki partnerskie nie działały.Ta pozycja ma także dodatkowy "efekt uboczny", po przeczytaniu tekstów i wykonaniu ćwiczeń znacząco wzrasta poczucie wartości oraz szacunek do samej siebie.
"Ta książka to więcej niż poradnik…to skarb. Każda kobieta bez wyjątku czy jest sama czy w związku powinna mieć tę książkę i z niej korzystać. To jest pozycja, do której się wraca....Wskazówki/teksty w niej zawarte są bezcenne. To „rozłożenie” na czynniki pierwsze tego, co dla wielu z nas niby jest oczywiste, ale jak widać nie jest. To przede wszystkim stanięcie w prawdzie przed samą sobą, wzięcie odpowiedzialności za siebie, ale tak uczciwie i wszystko naprawdę staje się proste"

"Wreszcie tak napisana książka jakby rozum i serce zaczęło mówić jednym językiem. Wszystko z życia wzięte. Do wykucia na pamięć i zastosowania przez każdą kobietę marząca o swoim księciu"

"Kolejna propozycja Ani, wychodząca na przeciw moim problemom i rozterkom-bo takie mam wrażenie że otrzymuję to czego potrzebuję w odpowiednim czasie i proporcjach. Teksty trafne i autentyczne i poparte przykładami, a nic tak do mnie nie przemawia jak dobry przykład. Bezcenne są także ćwiczenia, bo czytam od wielu lat różnych autorów, ale dopiero przy Ani nauczyłam się planować i podejmować działania w kierunku zmian. Nic nam samo z nieba nie spadnie-tzn spadnie, jeśli wyciągniemy ręce w gotowości na to co spada. Polecam lekturę wszystkim kobietom bez względu na bagaż doświadczeń i aktualny etap w relacjach z mężczyznami. Czytam, analizuję, wdrażam i widzę że działa, a jeśli nie działa tak jak się spodziewałam to też znajduję tu odpowiedzi na pytanie dlaczego."Ania Witowska, mama dwóch chłopców, Trener Zmiany na Lepsze, Life Coach, NLP Practitioner, od 2010 roku założycielka Kobiecego Punktu Widzenia http://kobiecypunktwidzenia.com/ oraz bloga o rozwoju osobistym http://blog.aniawitowska.com/. W swojej codziennej pracy motywuje kobiety do zmiany myślenia, podjecia inicjatywy i odkrycia własnego potencjału. Autorka projektu Czas Kobiet oraz ponad stu autorskich produktów oraz programów pomagających kobietom lepiej i łatwiej żyć.
Publisher:
Released:
Jul 23, 2015
ISBN:
9788378595335
Format:
Book

About the author


Related to Babskie Fanaberie, czyli jak przestać całować żaby i spotkać swojego księcia

Related Books

Book Preview

Babskie Fanaberie, czyli jak przestać całować żaby i spotkać swojego księcia - Ania Witowska

Ania

Zamiast wstępu…

Być może podchodzisz sceptycznie do tej książki, zakładając, że to tylko kolejna pozycja napisana pod publiczkę. Tylko po to, aby coś sprzedać…

Nic bardziej mylnego! Ta książka to tysiące historii kobiet, ale – przede wszystkim – to moja osobista, jakże mozolna wędrówka…

Miłość, która dodawała mi skrzydeł, wznosiła na wyżyny, po to, aby chwilę później pozbawiać oddechu i strącać w otchłań rozpaczy.

Miłość, która uczyła mnie pokory, pchała do zadawania pytań i studiowania jej mechanizmów…

Tak bardzo chciałam zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi...

Co nami – ludźmi – rządzi, że czytałam wszystko, co tylko mogłam znaleźć. Eksplorowałam to, co mogło przynieść odpowiedź i pozwolić zrozumieć mi,

jak przestać pozwalać łamać sobie serce i wybrać odpowiedniego partnera.

Ta książka jest esencją tego, co poznałam, tego, czego się dowiedziałam i co zrozumiałam w swoich poszukiwaniach.

Zachęcam Cię, abyś czytała teksty na raty i koniecznie odrabiała ćwiczenia pisemnie (załóż sobie zeszycik Twoich osobistych związkowych fanaberii).

Mam nadzieję, że oszczędzi Ci to trudnych emocji i doświadczeń

oraz pozwoli znaleźć miłość i partnera, na jakiego zasługujesz.

Pozdrawiam,

Ania Witowska

1. Nowe zasady gry

Czy nie byłoby idealnie, by pierwszy napotkany mężczyzna okazał się tym właściwym? Aby perfekcyjnie do Ciebie pasował, był wolny, szalał na Twoim punkcie i był gotów na poważną relację? Czy nie byłoby wspaniale, gdyby miłość i związki – tak, jak za czasów naszych dziadków – rządziły się naturalnymi prawami i były oczywiste i proste?

Niestety… Czas, prędkość życia oraz przemiany społeczno-obyczajowe wymusiły zmiany także w tej sferze życia. Coraz trudniej jest poznać kogoś właściwego, zaangażować się, zaufać i stworzyć głęboki, oparty na solidnych podstawach związek. Aby na nowo odnaleźć się w tej dżungli damsko-męskich relacji, trzeba odrzucić przekonania, że miłość jest oczywista i sama przychodzi, bez jakiegokolwiek naszego wysiłku. Trzeba otworzyć się na nowe opcje – choćby takie, że większość z nas nie ma automatycznie wbudowanych czujników, aby wykryć, czy spotkana osoba będzie dla nas odpowiednim partnerem czy nie.

Wychowałyśmy się na romantycznych bajkach i opowiadaniach, w których książę (prędzej czy później) się zjawia, ratuje księżniczkę i żyją długo i szczęśliwie. Jednak prawdziwe życie i zasady, panujące w uczuciowym świecie, są zupełnie inne. Możesz nadal wierzyć, że książę się zjawi, a – w międzyczasie – zaliczać kolejne żaby i czuć się coraz bardziej zrezygnowana i samotna bądź też… zrewidować swoje poglądy.

Statystyki są zatrważające, a procent rozpadających się związków

– wysoki. Jeśli nie chcesz stać się częścią tych smutnych danych, jeśli nie chcesz, aby o tym, czy jesteś z kimś w związku, decydował kredyt bądź posiadane dzieci – zamiast uczuć i bycia szczęśliwą – przeczytaj spokojnie tę książkę, przemyśl jej treść pod kątem swoich doświadczeń i daj sobie czas na podejmowanie decyzji...

Pytania

1) Co Ci się najbardziej nie podoba w obecnym sposobie dobierania się w pary?

2) W jaki sposób może Cię to sabotować?

3) Czym możesz to zastąpić, aby nie ograniczać swoich szans?

2. Bez taryfy ulgowej!

To, jak zachowują się współcześni mężczyźni, jest efektem tego, na co my, kobiety, im pozwoliłyśmy. Obniżyłyśmy nasze standardy, zaczęłyśmy dawać więcej, niż otrzymujemy w zamian, w konsekwencji czego zachwiałyśmy naturalnym podziałem ról i zgubiłyśmy gdzieś szacunek do samych siebie. Im bardziej się naginamy, wyręczamy, zabiegamy – tym mniej oni się starają, zakładając, że to nam bardziej zależy. Im bardziej naciskamy, przyspieszamy, wchodzimy w ich rolę – tym na większe desperatki wychodzimy i tracimy w męskich oczach.

Czas, abyśmy wspólnie podniosły głowy i oczekiwania. Czas, abyśmy ponownie zaczęły wymagać od mężczyzn, by znów nimi byli. Czas, abyśmy dostrzegły swoją własną wartość i z tej perspektywy dokonywały wyborów i oceniały, czy ktoś pasuje do nas jako partner czy też nie. Mając świadomość tego, kim jesteś i ile masz do zaoferowania – cierpliwie czekasz, bo masz pewność, iż nie musisz rezygnować z siebie. Że odpowiedni mężczyzna dorośnie do Twoich oczekiwań.

Pytanie

Co się stanie, jeśli podniesiesz swoje standardy? Wypisz jasno i wyraźnie plusy i minusy wyższych oczekiwań.

3. Twoje miłosne CV

Z miłością jest tak, jak z każdą inną dziedziną życia – rządzi się podobnymi prawami. Czyli – przykładowo – jeśli szukasz pracy, to najpierw określasz, jaka to miałaby być praca, ile chciałabyś zarabiać, następnie piszesz CV i zaczynasz przeglądać portale, aby znaleźć interesujące Cię oferty.

Analogicznie w tematach miłości oraz związku. Określ, jakiej relacji szukasz, bo hasło typu „chcę być szczęśliwa" niewiele wyjaśnia. Wypisz, czego oczekujesz od swojego potencjalnego partnera, ale też (i to jest także niezwykle ważne) – co sama jesteś skłonna i gotowa do związku wnieść. Następnie zacznij przeglądać ogłoszenia, czyli szukać nowych znajomości w miejscach, gdzie Twój potencjalny partner może bywać.

Uczciwe stworzenie – przemyślenie Twojego miłosnego CV – jest jak sprawdzenie przed wyjściem z domu w lustrze, czy dobrze wyglądasz. Nie chcesz przecież popełnić tych samych błędów, które były w poprzednich związkach, nie chcesz spotkać kopii poprzedniego partnera. Takie osobiste podsumowanie pozwoli Ci dostrzec, kim jesteś na obecnym etapie życia, wskaże Ci, czego nie przepracowałaś z poprzedniej relacji i pozwoli skorygować to, co jest nie takie, jak być powinno (spojrzenie w lustro).

Spójrz na siebie z punktu widzenia przyszłego pracodawcy – Twojego partnera. Czy rozstanie z poprzednim pracodawcą (partnerem) zostało załatwione z szacunkiem a rany zostały zaleczone? Czy wniesiesz wartość do pracy (związku), czy tylko będziesz żądać i oczekiwać?

Czy wiesz, czego chcesz i będziesz odpowiednią osobą (oczywiście, że szukamy odpowiedniej osoby, ale także my same musimy być odpowiednią osobą), czy tylko chcesz

You've reached the end of this preview. Sign up to read more!
Page 1 of 1

Reviews

What people think about Babskie Fanaberie, czyli jak przestać całować żaby i spotkać swojego księcia

0
0 ratings / 0 Reviews
What did you think?
Rating: 0 out of 5 stars

Reader reviews