Start Reading

Hayatın Yönü

Ratings:
375 pages8 hours

Summary

Pazartesi, hafta içi mutsuz, sadece Cuma'dan hafta başına kadar mutlu olan ruh halinden kurtulmalıyız. Yaşamayı beklemek için hafta sonunu, tatili, veya emekliliği beklemek kadar saçma bir yol olamaz! Aslında farkında olmadan sürekli olarak kendi kendimizi erteleyip duruyoruz. Sanki gelecek zamanın geleceğine dair elimizde çok güçlü bir kanıt varmışcasına. An'ı yaşamak yerine yine, mutluluğumuzu belirli koşullara bağlamayı, yine çoğu zaman mutluluğumuzu ertelemeyi tercih ediyoruz. Halbuki mutluluk da umutsuzluk da bizim kendi elimizde.
Artık başkalarının kariyer yollarında yürümeye çalışmak veya başkalarının projelerini takip etmek yerine kendi projemizi bulmalı ve kendi yolumuzda yürümeliyiz. Bir insanın hayatı, yemek-içmek, uyku, üremek, aylık geçimini temin etmek, para ve servet biriktirmek, bu dünyada gününü gün etmeye çalışmak, ve verildiği kadarını yaşamak kadar basit olamaz. Hayatımızın daha derin bir anlamı ve daha büyük bir amacı olmalı. Tek cümle ile söylemek istersem, bu kitap kendi kişisel menkıbenizi bulmanız ve peşinden gitmeniz için yazıldı.
Peki, ya sen? Senin planın ne? Hayat, evren ve kendi yaşamın hakkında ne düşünüyorsun? "Dünyada kendin için mi yoksa başkaları için mi yaşıyorsun?" Hayatının gidişine dair bir planın var mı? Hayatında başarılar mı yoksa keyif mi istiyorsun? Kendi hayat menkıbeni buldun mu? Kendini içinde bulunduğun rutinden kurtarıp değiştirebilecek misin? İçindeki o çok yüksek potansiyeli hayatına yansıtabilecek misin? Bu soruların cevabını verebilecek olan kişi sensin. Eğer "evet, hayatım sadece başkaları tarafından bana ayrılmış bir çerçevede, sadece benden beklenen rolleri oynamakla geçiyor. Bana kendi hayatımı yaşamak için hiç bir seçim hakkı kalmıyor!" diye düşünüyorsan, artık hiç bir şeyin eskisi gibi gitmesine izin veremezsin. Artık hayatının direksiyonuna kendin geçmen gerekiyor. Ancak bunu yaparsan mutlu, huzurlu ve tam olabilirsin.

Read on the Scribd mobile app

Download the free Scribd mobile app to read anytime, anywhere.