Enjoy millions of ebooks, audiobooks, magazines, and more

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Küçük Elisa: Harikalar Diyarında

Küçük Elisa: Harikalar Diyarında

Read preview

Küçük Elisa: Harikalar Diyarında

Length:
122 pages
44 minutes
Publisher:
Released:
Jul 17, 2017
ISBN:
9786059496773
Format:
Book

Description

   Elisa, 7 yaşında küçük bir kızdır ve gerçeği aramak için bir gün evden çıktığında, ormanda kaybolur ve takip ettiği siyah bir tavşan, onu çok eski bir su sarnıcına götürür. İçine girdiğinde sihirli bir aynayla karşılaşır ve aynaya dokunduğunda bir anda kendini 400 yıl önceki bir zamanda bularak, bir zaman tünelinde kaybolur. Buraya geldiğinde kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlayamaz, fakat karşısına çıkan ve isminin Seyyaholduğunu söyleyen adamın gerçekte kim olduğunu araştırmaya başladığında, kendini bambaşka bir öykünün içinde bulur.


   Şimdi, o aslında gelecekten gelmiş olan bir zaman yolcusudur ve tekrar geldiği yere, geleceğe dönmek için çok zorlu bir mücadeleye girişecek ve zaman makinasını tekrar çalıştırmayı başararak Agartha denilen bilinmeyen bir yeraltı ülkesine gidecek ve orada bir zamanlar bir kraliçe olduğunu ve esas isminin –Alice– olduğunu öğrenince çok daha şaşıracaktır. Üstelik, bununla da kalmayıp orada yüzyıllar ötesinde kaybettiği ailesini, anne ve babasını tekrar bulunca, çok daha sihirli ve bambaşka duygusal bir hikaye başlayacak ve hikayenin sonunda Elisa ailesini bulduğunda, aslında onların da bir zaman yolcusu olduğunu garip bir şekilde öğrenince çok şaşıracaktır..


 "..Hayatta hep eksik bir şeyler kalır. Ya yapılmamış bir iş veya kavuşulmamış bir insan. Belki, de en son kalan parça hayatımızın da tüm anlamını içerir ve o yüzden hep saklıdır” dedi Elisa, konuşmasına başlamadan önce. Öyle ki, bazı an gelir, hayatımızın geri kalanını o eksik elmas parçayı aramakla geçirmek zorunda kalabiliriz. Çünkü, o son parça olmadan, hiçbir şey anlamını tamamlamaz.."


   İşte, aynen bunun gibi, Alice’in de –Elisa– olmadan önceki hayatının gerçek anlamı ve kayıp parçası neydi? Bunu mutlaka öğrenmeliydi. Ama bunun için çok uzun bir yolculuktan geçmesi gerekiyordu.


   Eminim, Elisa ile olan bu ilginç seyahatlerimi ve onun içinden çıktığı bu sihirli kitabı okudukça, siz de buna katılacaksınız ve "gerçek" üzerinde yeniden düşünmeye başlayacaksınız..


   Unutmayın!


   Bu evrendeki her şeyin bir hayali bir de gerçek görüntüsü vardır...

Publisher:
Released:
Jul 17, 2017
ISBN:
9786059496773
Format:
Book

About the author

YAZAR:MURAT UKRAYYetkinlikler:Aynı zamanda bir yazar olan ve yaklaşık genel araştırma konuları ile fizikle ve birleşik alan kramı ile ilgili 2006’dan beri kaleme aldığı yaklaşık 12 eseri bulunan Murat UKRAY, yine bunları kendi kurmuş olduğu çeşitli web siteleri üzerinden, kitaplarını sadece dijital elektronik ortamda, hem düzenli olarak yılda yazmış veya yayınlamış olduğu diğer eserleri de yayın hayatına e-KİTAP ve POD (Print on Demand -talebe göre yayıncılık-) sistemine göre yayın hayatına geçirerek okurlarına sunmayı ilke olarak edinirken; diğer yandan da, projenin SOSYAL yönü olan doğayı korumak amaçlı başlattığı "e-KİTAP PROJESİ" isimli yayıncılık sistemiyle KİTABINI KLASİK SİSTEMLE YAYINLAYAMAYAN "AMATÖR YAZARLAR" için, elektronik ortamda kitap yayıncılığı ile kitaplarını bu sistemle yayınlatmak isteyen PROFESYONEL yayıncılar ve yazarlar için de hemen hemen her çeşit kitabın (MAKALE, AKADEMİK DERS KİTABI, ŞİİR, ROMAN, HİKAYE, DENEME, GÜNLÜK TASLAK) elektronik ortamda yayıncılığının önünü açan e-YAYINCILIĞA 2010 yılı başlarından beri başlamıştır ve halen daha ilgili projeleri yürütmektedir..Aynı zamanda YAZAR KOÇLUĞU ve KUANTUM & BİRLEŞİK ANA KURAMI doğrultusunda, kişisel gelişim uzmanlığı konularında da faaliyet göstermektedir..Çalışma alanları:Köşe yazarlığı yapmak, Profesyonel yazarlık (12 yıldır), Blog yazarlığı, web sitesi kurulumu, PHP Programlama, elektronik ticaret sistemleri, Sanal kütüphane uygulamaları, e-Kitap Uygulamaları ve Yazılımları, Kişisel gelişim, Kuantum mekaniği ve Birleşik Alan teorisi ile ilgili Kuramsal ve Uygulama çalışmaları..


Related to Küçük Elisa

Titles in the series (18)

Book Preview

Küçük Elisa - Murat Ukray

KÜÇÜK ELİSA

HARİKALAR DİYARINDA

MURAT UKRAY

Çizimler:

Murat Ukray & Noyan Karaman

ILLUSTRATED & PUBLISHED

By

e-KİTAP PROJESİ & CHEAPEST BOOKS

www.ekitaprojesi.com

www.cheapestboooks.com

* * *

ISBN: 978-605-7748-07-2

eISBN: 978-605-9496-77-3

Istanbul,

2017

Tüm Hakları Saklıdır

© Copyright, All Right Reserved

İçerik ve Dizgi (Content): Bu Kitap, e-Kitap Projesi & Cheapest Books tarafından hazırlanmıştır.

Kapak Resmi (Cover Image): © e-Kitap Projesi "Amanita and playing cards on the chessboard", Shutterstock Vector Image.

KİTABIMIZI BASILI OLARAK BURADAN SATIN ALABİLİRSİNİZ

Bu küçük öykü,

2017’de doğan küçük kızım Elisa’ya..

Öykünün İçindekiler

‘Elisa’nın – ‘Alice’ – olarak ‘Harikalar Diyarı’nda Geçen Önceki Hayatı

Rüya Devam Ediyor..

Elisa’nın Harikalar Diyarı’na İlk Gidişi

Hikaye’nin Başlangıcı: Eski istanbul ve Yerçekimi’ni Bulan Adam

Küçük Prenses ‘Elisa’ ile Tanışmam

Elisa’nın Atomaltı Dünyaya ve Gökyüzüne Yolculukları

Elisa Seyyah’ın Gerçekte Kim Olduğunu Öğreniyor

Elisa Tekrar Geleceğe Dönüyor..

Elisa Annesini Buluyor

Final: Mutlu Son!

Ek Bölüm-I: Hikaye’de Geçen Kahramanlar:

Ek Bölüm-II: Agartha’ya Ait Bazı Mitolojik Yaratıklar ve Haritalar:

* * *

Hikaye’de Geçen Kahramanlar:

Alice: Elisa'nın önceki hayatındaki ismi.

Elisa: Agartha'da Mylosis Ülkesinin Kraliçe'si ve aynı zamanda bu öykünün gerçek kahramanı olan küçük kız. Önceki hayatındaki ismi Alice'dir.

Harikalar Diyarı: Her hayalin mümkün olabildiği zamanın olmadığı, Cennet benzeri bir yaşamın olduğu, dünya dışı doğaüstü krallık, ülke.

Agartha: Elisa'nın dünyasında Harikalar Diyarı'nın gerçek ismi. Yerin yüzlerce kilometre altında bulunur, yeryüzünden kimse henüz oraya ulaşamamıştır ve karaları ve denizleri ile içinde yaşayan canlılar yeryüzündekinden çok daha fazladır, dev bitkiler ve hayvanlar yeryüzünde bilinmeyen türde canlılar yaşamaktadır. Dünyanın merkezinde yer alan bir iç güneş tarafından aydınlatılır ve enerjisi sağlanır.

Osmanlı: (1299-1922) yılları arasında hüküm süren, toprakları Akdeniz’in neredeyse tamamını çevreleyen büyük türk imparatorluğu.

Türkiye: (1923-Günümüz) arasında hüküm süren, şimdiki Anadolu ve Trakya topraklarını kapsayan, Osmanlı’nın devamı sayılan ve Cumhuriyetle yönetilen yenidünya devleti.

İstanbul: Birçok Krallığa ve Osmanlı devletinde başkentlik yapan ve şimdiki Türkiye'de en fazla nüfusa sahip olan 3 tarafı denizlerle çevrili olan dünyanın en eski ve tarihi kentlerinden birisi.

Muğla: Eski Osmanlı dönemindeki ismi Menteşe beyliği olan Türkiye'nin güneyindeki Ege Denizinin bitimindeki il. Muğla çok eski ve antik bir kent olup, antik dönemde ismi Karia olan yerleşimin devamıdır. Aynı zamanda bu kitapta Elisa'nın öyküsünün başladığı yerdir.

Mylosis: İç Dünya (Agartha)'da bir ülke, kral veya kraliçe ile yönetilir. Elisa'nın hüküm sürdüğü krallığı.

Mylasa: Dış Dünya (Yeryüzü)'nde antik dönemde varlığını sürdürmüş olan bir kent. Bugünkü Muğla ilinin Milas ilçesinin tarihi ismidir.

Seyyah: Elisa'nın babasının önceki hayatındaki ismi. Osmanlı ülkesinde bir gezgindir.

Mylasos: Mylasa'nın diğer bir ismi. İç dünyadaki Mylosis ismiyle benzerliği dikkat çekicidir.

Calnagor: Agartha'da Mylosis Ülkesine komşu bir ülke. Kralı Elgrimm'dir. Elisa'nın annesi iç dünyaya zaman yolcuğundan sonra bu ülkede yaşamıştır.

Elanoor: Elisa'nın annesinin gerçek ismi.

Signoord: Elisa'nın babasının gerçek ismi.

* * *

‘Elisa’nın – ‘Alice’ – olarak ‘Harikalar Diyarı’nda Geçen Önceki Hayatı

(Kısa Özeti)

..Hayatta hep eksik bir şeyler kalır. Ya yapılmamış bir iş veya kavuşulmamış bir insan. Belki, de en son kalan parça hayatımızın da tüm anlamını içerir ve o yüzden hep saklıdır dedi Elisa, konuşmasına başlamadan önce.

Öyle ki, bazı an gelir, hayatımızın geri kalanını o eksik elmas parçayı aramakla geçirmek zorunda kalırız. Çünkü, o son parça olmadan, hiçbir şey anlamını tamamlamaz..

İşte, aynen bunun gibi, Alice’in de –Elisa– olmadan önceki hayatının gerçek anlamı ve kayıp parçası neydi? Bunu mutlaka öğrenmeliydi. Ama bunun için çok uzun bir yolculuktan geçmesi gerekiyordu.

* * *

Bir zamanlar, Alice (Zamanda yolculuk yapmadan önceki şimdiki ‘Elisa’ olan çocuk kahramanımız) bahçede oynadığı sırada bir tavşan gördü.

Alice tavşanın peşinden koştu fakat tavşan bir delikten girdi. Alice de peşinden gitti. Bir yerden yuvarlandı ardından durdu. Bir masa üzerinde anahtar buldu. Bulduğu anahtarı her kapıya

You've reached the end of this preview. to read more!
Page 1 of 1

Reviews

What people think about Küçük Elisa

0
0 ratings / 0 Reviews
What did you think?
Rating: 0 out of 5 stars

Reader reviews