Start Reading

İyi Yazılım

Ratings:
206 pages1 hour

Summary

“Hem müşterinin hem yazılımcının hem de yazılımın hakkını vererek yazılım üretelim.”
Chip online dergisinde yazmaya Şubat 2008’de yukarıdaki sloganla başlamıştım. Bu bloğu yazmaktaki amacım yazılım dünyasına girmeyi düşünenlere yol göstermek ve halihazırda bu sektörde olanlarla daha iyi yazılımlar geliştirebilmeleri için bildiklerimi paylaşmaktı.
Bloğu ilk başlattığımda adını “Tek Kişilik Yazılım Evi” koymuştum. Kendi yazılım sektörü hikayem serbest olarak yazılım çözümleri geliştirerek başladığı için öncelikle bu alanda çalışma yapanları hedeflemiştim. Zamanla gelen geri bildirimlerle kurumsal firmalarda çalışanlar ve kurumsal proje yapanlar için de yazılar yayınlamaya başladım. Sonra da bloğun içeriği, okuyucuların da yönlendirmeleriyle, yazılım sektöründe çalışan herkese faydalı olma amacı güden farklı başlıklarla şekillendi.
Bu kitapta çoğunluk Chip Online olmak üzere Linked-in ve diğer ortamlarda yazdığım blog yazılarını derleyerek sizinle paylaştım. Bu yazılardan bazıları bundan 10 sene önce yazılmış. Bu yüzden bazı linkler çalışmayabilir, bazı konular artık gündemde olmayabilir. Ama yine de özleri itibariyle bu alanda çalışmak isteyenlere, çalışmaya yeni başlayanlara ve belki halihazırda çalışanlara bile bir şeyler sunacaktır.
Faydalı olması dileklerimle.

Read on the Scribd mobile app

Download the free Scribd mobile app to read anytime, anywhere.