Analiz Teknikleri by Kadir Çamoğlu by Kadir Çamoğlu - Read Online

Book Preview

Analiz Teknikleri - Kadir Çamoğlu

You've reached the end of this preview. Sign up to read more!
Page 1 of 1

Önsöz

Kartvizitinizde ne yazarsa yazsın, mesleğiniz ne olursa olsun, eğer bir proje için analiz yapıyorsanız, ihtiyaçları belirleyip gereksinimleri meydana çıkartıyorsanız siz bir analistsinizdir.

Bu kitapta analiz yapan herkes ve tüm analistler için, daha iyi analiz yapabilmelerine faydası olacağını düşündüğüm teknikler yer alıyor. Proje ihtiyaçlarını belirlerken, gereksinimleri meydana çıkartırken, iş kurallarını tanımlarken, analiz dokümanı oluştururken ve analizle ilgili başka ne yapılması gerekiyorsa hepsi için gerekli teknikleri burada bulabileceksiniz.

Bulabileceksiniz diyorum çünkü bu kitap diğer kitaplardan farklı olarak yaşayan çevik bir kitap olacak.

Nedir yaşayan çevik kitap?

Kitabı en sık kullanılan tekniklerle başlayarak yayına alıyorum. Ancak bu kitaba özel olarak, her ay kitaba en az yeni bir teknik ekliyor olacağım. Böylece okuyucu geri bildirimlerinden gelen yönlendirmeleri, yeni çıkan teknikleri ve çeşitli sebeplerle kitaba katkısı bulunacağını düşündüğüm teknikleri kitapta bulabileceksiniz.

Tabii ki bu aylık güncellemeler sonsuza kadar sürmeyecek. Hedefim en kritik teknik, model ve araçları ele alarak yaklaşık 50 civarında başlık açmak. Bu başlıkları belirlerken de sizden gelecek her türlü geri bildirim benim için çok değerli olacaktır. Umarım faydalı bir kaynak olur.

Keyifli okumalar ve uygulamalar.

Kadir Çamoğlu

Aralık