Start Reading

Троянські коні телереклами: мовні маніпуляції

Ratings:
Length: 221 pages1 hour

Summary

Телебачення у сучасному суспільстві відіграє величезну роль. Воно виступає у ролі герменевта дійсності. Мільйони людей по всьому світу дізнаються про світ через посередництво телебачення. Його особливість полягає у наочності: воно може не лише коментувати, а й показувати події. Але саме текст, а не відео, виявляється ключовим у тонкому мистецтві телепереконання.
Споживачами рекламного продукту є практично кожний з нас. Тому важливість і глибину рекламних впливів на сучасну людину важко переоцінити. Реклама не лише “продає” товар, а й творить образ сучасності.
Мова телебачення особлива. Адже потрібно не лише назвати події “своїми іменами”, а й підштовхнути аудиторію до емоційного, чорно-білого сприйняття дійсності. Поряд з інформативною функцією мова телебачення виконує функцію ідеологічну, що споріднює її з оруеллівською “новомовою” (newspeak).
В центрі цієї роботи – вербальна складова телевізійної реклами. Точніше, її аналіз з лінгвостилістичного та психологічного боків. Такий аналіз дає нам змогу виділити основні особливості людського сприйняття візуального і вербального текстів телереклами та спробувати пояснити деякі механізми рекламного переконання.
Це дослідження зроблене на стику лінгвістики, психології, рекламного маркетингу та маніпуляції свідомістю із залученням висновків фахівців з психолінгвістики, гіпнозу, нейролінгвістичного програмування та філософії.
З огляду на всеохопність та високий рівень переконливості сучасної телереклами, дана робота може бути актуальною як для тих, хто творить рекламу, так і для тих, хто дивиться її.
Психологія сприйняття аудиторією окремих слів та вербальних конструкцій, використання трансових і гіпнотичних методик у телерекламі та методи створення переконливих текстів будуть цікавими фахівцям з реклами та маркетологам.
Лінгвістів може зацікавити підхід до телевізійної реклами із суто вербального боку та розпізнання сугестивних рис у багатьох популярних слоганах.
Ширшому ж колу читачів буде важливо усвідомити, які саме прийоми кожного дня відпрацьовують на них рекламісти та як зуміти у сучасній телерекламі “відділити інформацію від полови” – тобто бути не лише свідомим читачем, а й свідомим телеглядачем.

Read on the Scribd mobile app

Download the free Scribd mobile app to read anytime, anywhere.